Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ako je Bubijev™ mandat u Straži istekao pri preminuću, u kom je onda svojstvu pogubio legalnog VD Lord Commandera Thorna, maloletnog Olija, i još dvojicu? Odrubiti mu glavu zbog četvorostrukog ubistva vešanjem labavom omčom.

 

Ako Bubijev™ mandat u Straži nije istekao pri preminuću, onda je bio vlastan pri gorenavedenom pogubljenju, ali je konsekventno izjavio da napušta stražu, a zatim njene resurse upotrebio radi gošćenja svoje divljačko-plaćeničke vojske i retardirane sestre Sanse. Odrubiti mu glavu zbog dezertiranja.

 

Biraj.

Link to comment

Ako je Bubijev™ mandat u Straži istekao pri preminuću, u kom je onda svojstvu pogubio legalnog VD Lord Commandera Thorna, maloletnog Olija, i još dvojicu? Odrubiti mu glavu zbog četvorostrukog ubistva vešanjem labavom omčom.

 

Ako Bubijev™ mandat u Straži nije istekao pri preminuću, onda je bio vlastan pri gorenavedenom pogubljenju, ali je konsekventno izjavio da napušta stražu, a zatim njene resurse upotrebio radi gošćenja svoje divljačko-plaćeničke vojske i retardirane sestre Sanse. Odrubiti mu glavu zbog dezertiranja.

 

Biraj.

 

 

Ovo boldovano. Ali da se uzmu u obzir specijalne okolnosti i umesto smrti da mu se dopusti da ode nazad u Castle Black.

 

Salu na stranu, cenim da je neko klasicno Vesterosko pravo da kada nekoliko njih neuspesno pokusa da te posalje na onaj svet, da imas pravo da im na to odgovoris istom merom.

Link to comment

Meni bi najracionalnije objasnjenje svega toga bilo da generalno stvari odlaze u kurac i da polako pisana i nepisana pravila i obicaji pocinju da se zobilaze, jer dolazi zima i veliki nepoznati neprijatelj sa severa, koji zeli samo da nas unisti. Plus sve truli iznutra diljem Westerosa. 

 

Problem s tim je sto serija nije prenela i docarala takvu atmosferu na pravi nacin. 

Link to comment

Ako je Bubijev™ mandat u Straži istekao pri preminuću, u kom je onda svojstvu pogubio legalnog VD Lord Commandera Thorna, maloletnog Olija, i još dvojicu? Odrubiti mu glavu zbog četvorostrukog ubistva vešanjem labavom omčom.

 

 

Pogubio ih je kao ubice, slicno kao kada Davos trazi da pogubi Melisandre.

Link to comment

Meni bi najracionalnije objasnjenje svega toga bilo da generalno stvari odlaze u kurac i da polako pisana i nepisana pravila i obicaji pocinju da se zobilaze, jer dolazi zima i veliki nepoznati neprijatelj sa severa, koji zeli samo da nas unisti. Plus sve truli iznutra diljem Westerosa. 

 

Ma ima smisla da se pravila u vanrednim situacijama zaobilaze i da ljudi imaju pametnija posla nego da razmišljaju ko je nadležan da JS odrubi glavu, ali nema smisla da takvog sumnjivca proglase za kralja. To bi bilo kao da Hillary Clinton kandiduju za POTUS iako znaju da je bila criminally negligent extremely careless sa poverljivim državnim dokumentima.

 

Pogubio ih je kao ubice, slicno kao kada Davos trazi da pogubi Melisandre.

 

"Časni sude, prvi su me ubili" ili "Časni sude, obesio sam ih pred svedocima u samoodbrani".

 

Zašto Davos za bilo šta traži dozvolu od Bubija™ je meni apsolutna misterija, ali Davosova neobjašnjena fascinacija dotičnim traje od prve epizode ove sezone. Prethodno ni reč nisu progovorili ja mislim, a sad za njega daje život i uzima.

Link to comment

bilo bi najace da se serija u 1 momentu pretvori u holmark sudsku dramu de se bore oko starateljstva nad zmajevima.

 

Judge Judy, pardon Septon Judiath, of Westeros.

 

60575932.jpg

Link to comment

Ako je Bubijev™ mandat u Straži istekao pri preminuću, u kom je onda svojstvu pogubio legalnog VD Lord Commandera Thorna, maloletnog Olija, i još dvojicu?

 

U svojstvu VD-a lorda komandera straže. 

 

Statut Noćne Straže ne pokriva slučajeve oživljavanja podmuklo ubijenog komandanta iste, moraće na doradu. :(

Link to comment

 

 

Zašto Davos za bilo šta traži dozvolu od Bubija™ je meni apsolutna misterija, ali Davosova neobjašnjena fascinacija dotičnim traje od prve epizode ove sezone. Prethodno ni reč nisu progovorili ja mislim, a sad za njega daje život i uzima.

 

Kako zašto traži dozvolu? Koju vojsku ima Davos pa da može nešto negde on lično da se pita?

Link to comment

Kako zašto traži dozvolu? Koju vojsku ima Davos pa da može nešto negde on lično da se pita?

 

U tom trenutku vojsku nemaju ni Jon ni Davos. Ali šta će bilo kome vojska da bi ubio Melisandru?

Link to comment

U tom trenutku vojsku nemaju ni Jon ni Davos. Ali šta će bilo kome vojska da bi ubio Melisandru?

 

na koji trenutak misliš? mislio sam da pričaš o ovoj zadnjoj epizodi

Link to comment

Pa da, kad traži dozvolu da krkne Melisandru. Jonova vojska je mahom izginula, a još nije bio krunisan pa da ima neki autoriter. Ali Davos ga cele sezone tretira kao nekakvog poglavicu - u startu kao da je Lord Commander iako ovaj "dezertira", kasnije kao da je Lord of Winterfell i Warden of the North što niti je bio niti je pokušao da bude. Na kraju mu kliče "King in the Nooorth!" iako je rođen u Stormlandsu i sa Severom nema nikakve jebene veze.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...