Jump to content
IGNORED

Rusini vs. Ukrajinci


bus

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    19

  • angelfish

    16

  • mioba

    8

  • Ros

    6

Top Posters In This Topic

Ma ja pratio često rusinske vesti na NSu. ša znam. Lakši ste za razumevanje od poljskog ili češkog, pa čak i slovačkog sto puta.
meni je samo tazbina rusinska. ja nisam rusin. :)rusinski je po pravilu manjinski jezik, i kao takav podleze uticaju vecinskog jezika, pa to znaci da rusini u jugoslaviji imaju mnogo srpsko-hrvatskih reci koje su usle u jezik, i samim tim je razumljiviji.
Link to comment
Aj' sad Uki kako i na koji nacin neznas ni jednu rusku rec? :huh: To jednostavno nije moguce. Iz prostog razloga sto su svi slovenski jezici veoma bliski...
Pa ne znam.Eto.Edit:znam veoma sochno da psujem na ruskom.:P Edited by uros_s78
Link to comment

Cao druzino...Moj dragi ima vise vremena,te vas nasiroko obavestava. :rolleyes: :) Autobus,dal ti trebaju kontakti sa Rusinima iz Kanade?Koliko sam upucena u rusinsko/ukrajinske odnose u SM,mislim da su nesto u zadnje vreme zaostreni.Ukrajinaca ima vise u SM,pa bi da preuzmu crkvu,a crkva kupljena bas od Rusina i oni ne daju itd.U skorije vreme je pocelo ucenje rusinskog u pozoristu(pod okriljem crkve) subotom,pa klinci moje sestre idu na casove.

Link to comment
Autobus,dal ti trebaju kontakti sa Rusinima iz Kanade?
Paz, nije da jedno isključuje drugo, al' meni se u životu nacrtalo baš šurnajs Ukrajinaca. Te višegeneracijskih Kanađana, te sveže sišlih 's broda', te jedna što se doselila iz Engleske... A u Srbiji nisam za sve godine obitavanja tamo upoznao nijednog prectavnika narodnosti nam s ove teme, već tek na virtuelnom Lastišu ovu Anđelku. (A i ova Mijoba Ukrajinka; evo me gde ih i u sajber svetu očiu vezanijeh iznalazim :lol: ). Za Rusine u Kanadi, čekaću da mi neki naleti prirodnim putem. Znam statistički gledano, šanse su mizerne. Al zato Ukrajinaca ko pleve.
Link to comment
  • 2 weeks later...

opet mali offtopic spam

Trolić... ne samo Rusinima... Da li ti je palo u oči da se mnoga srpska i hrvatska prezimena u Vojvodini ne završavaju na -ić, već na -ov, -ev, -in, -ski, -čki ...--troll off
da, svi tako u mom selu, vecina su Markov :fashisto:ja se prezivam na -cki ali ne mogu nikako da otkrijem kako moji, prezivaju se na -oj. mozda je to skracenica od -ojev pa to dodje kao ono -evpisala je jedna zenica knjizicu o mom selu ali nista ni tamo bas nisam nasla..
Vidi kako smo se rasirili ovde :), nismo bar negde apatridi, velika nam " Rusinija " :lol:
moj dobar drugar je Rusin iz Ruskog Krstura, a preko njega "znam" njegove drugare (studentarija u NSu) :]ima vas dosta, ako gledam iz ugla mojih prijatelja i poznanika. (kad saberem, mozda znam manje srba srba nego madjara, slovaka, rusina i izmiksanih) :lol: Edited by I'm with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...