Jump to content
IGNORED

Rusini vs. Ukrajinci


bus

Recommended Posts

nopejos su bake govorilestara vera i nova veraradi se o stotinama godinadakle kao neka jeres ( vekovi su u pitanju, nemoj sad da me teras da znam tacno koliko )jedni su se osecali i dalje pravoslavno, drugi postali grkokatoliciu svakom slucaju svi su imali jednu crkvui dan danas je imaju, sa ucenjem kulturnog nasledja, knjigama, itdsvestenstvo se i dalje dri zajedno bez problma koliko znam, veoma uceni ljudia sad je li medju plebsom kako obicno biva...

Link to comment
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    19

  • angelfish

    16

  • mioba

    8

  • Ros

    6

Top Posters In This Topic

nopejos su bake govorilestara vera i nova veraradi se o stotinama godinadakle kao neka jeres ( vekovi su u pitanju, nemoj sad da me teras da znam tacno koliko )jedni su se osecali i dalje pravoslavno, drugi postali grkokatoliciu svakom slucaju svi su imali jednu crkvui dan danas je imaju, sa ucenjem kulturnog nasledja, knjigama, itdsvestenstvo se i dalje dri zajedno bez problma koliko znam, veoma uceni ljudia sad je li medju plebsom kako obicno biva...
ne, ne, ne... pravoslavlje je u priču umešao moj deda, pobočnodržim se teme, rusini (tada verovatno brojna zajednica u sr.m. sa crkvom, grobljem itd) vs. ukrajinci (bakini roditelji, izbeglice i survivori) - a oni su svi unijati, ne?edit: izvinjavam se zbog trola, zašli smo u cultural studies :rolleyes: laku vam noć, obradovali ste me temom Edited by mioba
Link to comment
Ona opasna Marija Terezija nam je svima po ulasku ovde pre 250 godina promenila prezimena. Slicno kako su prolazile pridoslice u SAD na Menhetnu.
Trolić... ne samo Rusinima... Da li ti je palo u oči da se mnoga srpska i hrvatska prezimena u Vojvodini ne završavaju na -ić, već na -ov, -ev, -in, -ski, -čki ...--troll off
Link to comment
Trolić... ne samo Rusinima... Da li ti je palo u oči da se mnoga srpska i hrvatska prezimena u Vojvodini ne završavaju na -ić, već na -ov, -ev, -in, -ski, -čki ...--troll off
Bila opaka Maravodila onoliku drzavu, imala onog svalercica od muza, bila metar i kusur, rodila oko sesnastak deceprezimena su nista sta je jos sve mogla da nam uradi :D
Link to comment
Navikao sam se na duple Božiće od malih nogu. što se tog luksuza tiče, smatram se privilegovanim :D
A mene i mog brata naši odgojili u kulturnom vakuumu, jer su imali različite kulture. :ph34r: Edited by crveni autobus
Link to comment
A mene i mog brata naši odgojili u kulturnom vakuumu, jer su imali različite kulture. :ph34r:
Ih steta, inace je to savrsen izgovor da uzmes duplo onog sto ti se svidja i sasvim izbegnes ono sto ti se ne svidja ni malo.
Link to comment

Ma, mi birali kako smo hteli kad smo porasli (a tu je i neizbežni uticaj okoline). No, valjda zato što nam oni ništa nisu previše nametali, ni brat ni ja nemamo rigidne stavove po pitanju kulture i voljni smo da se seljakamo po svetu. što beše traumatično u detinjstvu, pokazalo se kao prednost u adaptaciji u odraslom životu. Ili makar tako volim da se zavaravam.EDIT: E, kad ne bih zabrljao makar u jednom postu. angry.png

Edited by crveni autobus
Link to comment
rusin iz slovacke.rusini su medju glavnim junacima kod sjenkjevica (Ognjem i macem, Potop).
I govoriš taj rusinski, a ne panonski? Da li razumeš panonske Rusine? A Ukrajince? (Pitanje mi je malo bzvz. jer ih i ja dosta dobro razumem, a od slovenskih jezika govorim samo ovaj).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...