Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Posted (edited)

Zvuci zanimljivo taj Armani puder, mozda ga testiram, mada mi je dobar i zadovoljna sam ovim koji koristim, deluje mi da su slicni.

 

U pitanju je Chanel Les Beiges. Lagan, blistav, srednja pokrivna moc, daje zdrav izgled licu i ujednaci ten. Odgovara mi nijansa, jer nije previse ni zuckast ni rozikast, nego neutralan. Dugo traje, ne samo na licu, nego i inace. Makar ja malo pudera nanesem, ne treba mi i ne volim velike kolicine sminke.

 

Mislim da ga ima u Sephori, a za Jasmin nisam sigurna. To je ovaj, posto imi i neki sa Glow u nazivu, ali to nisam probala.

chanel-les-beiges-healthy-glow-foundation-bd11-30ml_1.thumb.png.7aa2cddd07272fd424f3866d9f894276.png

Edited by Stela
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
On 7. 4. 2024. at 19:46, Katikon said:

Ide lako kad je dobro rumenilo kao Milk i dodala bih i Fenty, npr Sephora rumenilo se jako tesko nanosi, da se ne zeznes jer su lepe nijanse a duplo jeftinije od ovih navedenih (ima ovde ko se zeznuo da ne morate vi) 

 

Kupljeno Fenty u nekoj divnoj nijansi (petal poppin) vrlo je lepo i lagano za nanosenje, zadovoljna sam. Milk je isto fino, cak mi je pakovanje prakticnije, ali je nijansa presudila. Iako rumenilo deluje intenzivno na prvu, moze lepo da se dozira i izblenda.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Stela said:

Zvuci zanimljivo taj Armani puder, mozda ga testiram, mada mi je dobar i zadovoljna sam ovim koji koristim, deluje mi da su slicni.

 

U pitanju je Chanel Les Beiges. Lagan, blistav, srednja pokrivna moc, daje zdrav izgled licu i ujednaci ten. Odgovara mi nijansa, jer nije previse ni zuckast ni rozikast, nego neutralan. Dugo traje, ne samo na licu, nego i inace. Makar ja malo pudera nanesem, ne treba mi i ne volim velike kolicine sminke.

 

Mislim da ga ima u Sephori, a za Jasmin nisam sigurna. To je ovaj, posto imi i neki sa Glow u nazivu, ali to nisam probala.

chanel-les-beiges-healthy-glow-foundation-bd11-30ml_1.thumb.png.7aa2cddd07272fd424f3866d9f894276.png

 

volim te prozracne

 

puder ne koristim jer sam lijena ali ako ga nekad stavim, tj dok sam ga imala, pomijesam ga sa kremom da dobijem laksi efekat

ipak, vrijeme je da kupim novi i stavljam ga redovnije, bas sam sarena

 

 

  • +1 1
Link to comment

To je dobra fora, mix sa kremom.

Na mene se nisu primile bb kreme, tako da sam verna laganom puderu u maloj kolicini.

 

Inace sam nasla savrsenu nijansu ruza za leto, kremaste je strukture, no no mat kad sam ja u pitanju. Stoga nije nesto postojan, ali obnovim ga kad se skine ( pozitivno je to sto se skida ravnomerno, a nije preintenzivna boja, pa da ostane samo po rubovima usana). Cena pristupacna, kvalitet prosecan, boja vrh!

 

https://www.alexandar-cosmetics.com/en/product/creamy-lipstick-blush-4-5g-blsh429-baroque

  • Hvala 1
Link to comment
18 minutes ago, Stela said:

 

tako da sam verna laganom puderu u maloj kolicini.

3E97542E-F256-4464-96FA-923726630C15.thumb.jpeg.5890a8f902d00f2c40b42215397de7ca.jpeg

 

od ovoga ne znam laganiju teksturu ni finije mleveni prah.

kao tvoja koža samo fotošopirana. ne vidi se da imaš šminku.

posebno je dobro za zrelu kožu jer nema skupljanja u borama, nema toga da deluješ starije.

savršeno za dnevnu upotrebu.

ma, savršeno je.

051DD8B5-6DB5-4794-B9FC-A10A19B5A609.jpeg

  • +1 3
  • Hvala 5
Link to comment

Stela, i ja sam kupila istu Fenty nijansu, a puder obecava, mislim da ce mi taj biti sledeci kad potrosim ovaj Sensai 

 

Pt, sta je to chanel? 
givenchy je imao najbolju stvar pre, al naravno da vise ne proizvode, zvalo se prismissime sa 9 nijansi i lice je kao blurovano. Kupovala sam to non stop, i od tad trazim nesto tako i ne nalazim. 
 

IMG_0006.jpeg

  • +1 1
Link to comment

E da i karmin bi obecavao da mi je Aleksandar usput zivota (jednom sam preko wolta narucila iz aleksandra lak za nokte)

IMG_0007.jpeg

  • Wub 1
  • Haha 4
Link to comment
11 minutes ago, Katikon said:

Pt, sta je to chanel? 

neka madjija… izgleda kao obojena vodica, ne primetiš na licu, ovo B30 je treća po tamnoći nijansa ali se uklapalo i početkom jeseni (nakon mora) kad sam je kupila i sada kad sam neosunčana.

trajanje proizvoda ako se nanose 2 pumpice svaki radni dan je 6 meseci.

naglašavam da je ovo užasno lagano i da se ne vidi da imaš bilo šta na licu.


kada su tečne stvari za ten u pitanju za svoj tip kože ja od šanelovih proizvoda nisam našla ništa adekvatnije (osetljiva koža sa rozaceom), i stvarno sam šanelov svedok. godinama koristim onaj njihov  Vitalumiere Aqua, i kad god me potrošački impuls ponukao da probam neku drugu robnu marku - vraćala sam se ovom kao najboljoj opciji.

moji zahtevi od tema su da ne deluje brašnasto, da bude blistavo ali ne masno ili teško kao longwear stvari, da me ne svrbi koža, da se ne uvlači u bore, i da nakon 8-9 sati i dalje izgleda pristojno (evt može da vrh nosa prosija). 

  • +1 3
Link to comment

@pt 2.0

Takvo dejstvo meni ima ovaj puder Les Beiges, a inace su mi preporucivali i taj proizvod koji ti koristis. Ja sam B20. Isto i kad potamnim malo, nijansa se stopi, nije da treba da imam puder za razlicita godisnja doba. 

Traje mi godinu dana, 1 pumpicu nanosim (nekad ni toliko), mada se ne sminkam svaki dan, nego kad idem na posao ili negde vec medju svet, bude 4-5 puta nedeljno u proseku.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

@Stela Ako te ne mrzi, slikaj mi jednom u krupnom planu nanetu pumpicu na ruci.

Bastards ne daju testere, a zanima me.

Link to comment
2 hours ago, pt 2.0 said:

3E97542E-F256-4464-96FA-923726630C15.thumb.jpeg.5890a8f902d00f2c40b42215397de7ca.jpeg

 

od ovoga ne znam laganiju teksturu ni finije mleveni prah.

kao tvoja koža samo fotošopirana. ne vidi se da imaš šminku.

posebno je dobro za zrelu kožu jer nema skupljanja u borama, nema toga da deluješ starije.

savršeno za dnevnu upotrebu.

ma, savršeno je.

051DD8B5-6DB5-4794-B9FC-A10A19B5A609.jpeg

A šta je ovo drugo? Izvini ako je objašnjeno, čitam na času pa mi je podeljena pažnja 🤭

Link to comment

@pt 2.0

Evo ga, provukla sam ruku kroz prozor, da bude na dnevnom svetlu :).

20240527_120316.thumb.jpg.93a142701aa6b52d80dcf88835355001.jpg

 

Inace mi taj Water Fresh koji koristis deluje super, probacu ga prvom prilikom u radnji, od testera slaba nada...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Posted (edited)
1 hour ago, Svemir Zeka said:

A šta je ovo drugo? Izvini ako je objašnjeno, čitam na času pa mi je podeljena pažnja 🤭

Opisala sam najbolje što umem ovde.

Meni glumi tečni puder koji je lagan do nevidljivosti. 
Opis sa Chanel sajta i link na proizvod:

product

A first-of-its-kind versatile makeup product infused with pigmented micro-droplets. The buildable, light-to-medium coverage formula conceals imperfections, evens skin tone and adds luminosity for a natural-looking finish. 

composition

LES BEIGES Water-Fresh Complexion Touch features moisturizing ingredients for protection and up to 12 hours of hydration. Lightweight and refreshing, the barely there gel texture delivers an ultra-sensorial feel. The included brush is designed for targeted application as well as on-the-go touch-ups throughout the day.

how to apply

Dispense the formula on the back of your hand. Use the brush to blend the micro-droplets, then apply as desired.

 

P.S. Četkicu koja dolazi uz proizvod ne koristim, nanosim prstima.

 

@Serena Hvala ♥️, vidi se da je vodenast, taman!

Edited by pt 2.0
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, pt 2.0 said:

@Serena Hvala ♥️, vidi se da je vodenast, taman!

Verovatno si mislila na nekog drugog posto ja na kozmetici nisam nista pisala :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...