Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

13 minutes ago, dragance said:

Nećeš da kažeš vrednost kuće ni za koju cenu je iznajmljuješ?

 

8 minutes ago, noskich said:

Ne želim da budem beskućnik pod stare dane. Neka hvala.


 A prvi si da propituješ druge o vrednosti nekretnine. Hipokrita i izrabljivač. Je li renta “pristupačna”?

  • -1 1
Link to comment
27 minutes ago, dragance said:

 


 A prvi si da propituješ druge o vrednosti nekretnine. Hipokrita i izrabljivač. Je li renta “pristupačna”?

Rente ne bi ni bilo da mogu da priustim da kupim kuću tamo gde živim, u Sidneju. A posto ne mogu, kupio sam osiguranje protiv beskućnistva pod stare dane.

  • Haha 1
Link to comment
22 minutes ago, dragance said:

A za moje i Gojkovo si insistirao i spekulisao? Bravo! 

 

Nije nikada bila poenta u tebi lično ili u bilo kome drugom pojedinačno, već u ovome:

 

7 hours ago, noskich said:

"Renting was pretty good in the beginning with good housing reasonably priced. Recently this has increased hugely. We do own a house and have been able to pay off the mortgage on this quickly but also housing has good returns so we have been able to get ahead and have a good return on this investment for our future."

 

Eto ukratko, neko je došao pre pumpanja i brzo otplatio kredit, ali zato su oni što su došli posle njih uzeli kredit koji je verovatno duplo veći. I to sve je razlika od samo nekoliko godina, možda čak i samo 3, ne znam tačno koja je lokacija u pitanju.

 

I onda ti koji su profitirali na pumpanju ubeđuju one koji dođu nakon pumpanja da je super.

 

Prvom lepo, drugi otplaćuje duplo veći kredit, a razlika je samo nekoliko godina. I onda se drugi žali pa mu kažu a što se zalis, kako je prvima lijepo?

 

I to sve zato što se ljudi ovde čude i pitaju pa kako to ovi prvi pišu da im je lijepo, a drugi ne? Pa eto tako.

Edited by noskich
Link to comment
1 minute ago, dragance said:

Dolaze crnogorci (novozelandjani) u sve većem broju.

 

Bome poskupeli ste opasno. Ajde što šurite turiste u Kvinstaunu, to je za očekivati, ali gledao sam cene života u "normalnim" gradovima i stigli ste nas, a i prestigli u nekim stvarima. Firma za koju radim je velika zla korporacija koja ima pipke s obe strane tasmanske bare pa sam po povratku u ravni Melburn, u nastupu post skijaške depresije/eskapizma, gledao ima li kakvih sekondmenta gde bi mi ovdašnja plata više vredela tamo, ali mrka kapa.

Link to comment

Jeste, sve je skuplje kod nas, i to odavno. Samo je sada vidljivije. Plate ne stižu da rastu toliko.

 

Srecom, jedna od najgorih vlada koja je i dovela do svega ovoga će uskoro niti prošlost, od oktobra.

Link to comment
42 minutes ago, dragance said:

Jeste, sve je skuplje kod nas, i to odavno. Samo je sada vidljivije. Plate ne stižu da rastu toliko.

 

Srecom, jedna od najgorih vlada koja je i dovela do svega ovoga će uskoro niti prošlost, od oktobra.

NZ je uvek bio inferioran u poređenju sa AUS. Uvek manje plate a više cene zbog malog tržišta. 

Link to comment
4 minutes ago, noskich said:

Laž, daleko je to ispod miliona. A ko živi u njoj - ne pada mi na pamet da pitam agenticu za nacionalnost stanara, to je izgleda tebi važno, meni nije. 

 

Šok i horor, koristiš agenticu. Još mi kaži da si počeo i knjigovođu pa da se iskreno prekrstim :lolol:

Link to comment
3 minutes ago, peralozac said:

 

Šok i horor, koristiš agenticu. Još mi kaži da si počeo i knjigovođu pa da se iskreno prekrstim :lolol:

A šta treba da svako malo letim tamo kad bude neki problem? Ne ide. A knjigovođu ću da uzmem kad mi budu garantovali veći povraćaj poreza nego onaj što sam mogu da prijavim. Još se nije desilo, mada se nudi jedna Hrvatica ove godine pa ćemo videti. 

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...