Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

8 minutes ago, dragance said:

Na NZ napokon skinuta jedna od najgorih vlada barem za mog života. Haos će biti sklapanje koalicije, ali Laburisti su prošlost.

Ne znam šta im tačno zameraš, ali imali su Chch teroristički napad, pandemiju (koja je uzrokovala lavinu anti-lockdown manijaka), kao i onu eksploziju vulkana sa tragičnim posledicama. Posle toga i globalni "cost of living" problemi... Nisu imali laku vožnju.

 

Od ovih što su pobedili ne očekujem ništa dobro. Biće gotovo izvesno austerity i kresanje usluga.

Link to comment
15 minutes ago, dragance said:

Da li je veći problem bio kako je bilo predvidjeno da se sprovede, tj policy details, umesto načelnog “za” ili “protiv”? Čujem da su i pojedine Aboridžinske zajednice bile protiv. @magi @Indy?

 

 

Aboridžini su bili većinom za, a oni koji su bili protiv su uglavnom mislili da ne ide dovoljno daleko (hoće treaty - što bi i trebalo da dobiju.) Rasizam je endemičan ovde.

Link to comment
31 minutes ago, Indy said:

Ne znam šta im tačno zameraš, ali imali su Chch teroristički napad, pandemiju (koja je uzrokovala lavinu anti-lockdown manijaka), kao i onu eksploziju vulkana sa tragičnim posledicama. Posle toga i globalni "cost of living" problemi... Nisu imali laku vožnju.

 

Od ovih što su pobedili ne očekujem ništa dobro. Biće gotovo izvesno austerity i kresanje usluga.


Da nije bilo napada u Christchurchu (gde jesam), ne bi nikada dobili drugi mandat. I bez toga, i pre pandemije su imali nikakve rezultate, zdravstvo je uništeno. Sva obecanja, bukvalno sva, su bila nerealna, nepošteno sakrivani rezultati, itd.

 

Nacin na koji je radjen lockdown i kako je Jacinda ugurala preko reda DJ iz Engleske, koji je dobar drugar sa njenim suprugom - a koji je pobegao iz karantina i bio nulti slučaj omikrona na NZ, je priča za sebe. Dok mi ostali (i sam pripadam toj grupi) nisam mogao ni da prismrdim karantinu da bih video sopstvenu decu. A postoje i oni koji nisu mogli da vide svoje pred smrt. Preko 60,000 zahteva je bilo mesečno za 3,000 zvaničnih mesta, a kapacitet nikada nije bio popunjen sa više od 30%.

 

Broj porodica u motelima da ne bi spavali na ulici je ucetvorostrucen, deca u siromaštvu takodje. 
 

Od ovih kresanja sigurno neće biti, nije bilo ni prošli put, iako je to bila mantra na pojedinim medijima. Neka skresu konsultante u ministartsvima, to se ne računa. Te Waka Kotahi, ministarstvo za saobracaj, puteve itd sada ima preko 40 savetnika za od ose sa medijima!! Od nekadašnjih 7. Dosta je bilo njihove nesposobnosti.

  • Hvala 1
Link to comment

@dragance Nisu iznosili detalje oko predloženog savetodavnog tela, što je po meni bilo pravilno jer se radi o principu. Sada su svi generali posle bitke i krive premijera i yes tabor ali ne verujem da bi bilo bolje ni da su izneli sve moguće detalje. Kao što kaže @Indy ima rasizma a ima i straha (da Aboridžini ne uzmu ljudima dvorišta 😃) i inata (ovo ja špekulišem da je reakcija na zatvaranje i obaveznu vakcinaciju). Nadam se da će se borba za prava Aboridžina nastaviti i posle ovoga, tako su bar najavili i Albo i onaj lik što je vodio Yes 23 kampanju.

Link to comment

Hvala @dragance, na odgovoru iznad, zanimljivo mi je da vidim šta ti misliš. Meni je dolazak desničara (makar i ovih kao umerenih) na vlast uvek loša vest. (A posebno ako to uključuje Winstona Petersa u bilo kom obliku). Ne razumem, generalno, ljude koji na izborima glasaju za biznismene i CEOs, očito je moj mozak drugačije mapiran (premda jesam možda nekad glasao za Milana Panića, ali to je bilo u očajanju, to se ne računa.) Po mom (ne)skromnom mišljenju, ti ljudi ne razumeju kako svet funkcioniše.

 

likeitis.jpg

 

 

  • +1 2
Link to comment

PS. Melburn, ovih dana... OK, svaki veliki grad ima buljuk morona i psihopata, nema izuzetaka. Ali, ono što više brine je izvesna tupava ravnodušnost "prosečnog Džona i Džejn".

 

F8-X4vx-Va-AAA-x-EK.jpg

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Meni je dolazak desničara (makar i ovih kao umerenih) na vlast uvek loša vest.

 

 

Quote

New Zealand didn’t want to lurch to the right; it just wanted change. It doesn’t know what it’s in for
 

The real losers of this election will be beneficiaries, low-income families, public servants and young people wanting to buy their first home and those with illnesses requiring regular medicines, from which Labour had removed fees this year.

 

Kao što sam slutio, kresanje usluga je na kartama...

 

Quote

The electorate... wanted ... the implementation of a wealth tax, but timid Labour was unwilling to give it. So voters, instead, unsurprisingly opted to bring in fresh blood to bring about change another way. Now, there will be large tax cuts for landlords, foreigners will once again be allowed to buy New Zealand’s costliest homes, large public sector cuts have been promised, and many of Labour’s policies on housing, transport, climate and the cost of living will be reversed.

 

Kao i u drugim zemljama Anglosfere, Labo(u)r je opsednut tzv političkim realizmom nerazaznatljiv od Torija...

 

Elem, ispada da se dosta (gotovo doslovno) poklapam u onom što ranije pisah sa autorkom ovog članka, ali... nebitno. Od mojih (maštanih) penzionerskih dana u NZ verovatno ionako nema ništa, ostaviću kosti međ kengurima, mensečini.:happy:

Quote

...you can’t blame people for hoping for something better after the past few years of pandemic fatigue, extreme weather events, and a never-ending cost of living crisis.

 

Edited by Indy
Link to comment
9 hours ago, Indy said:

 

 

 

Kao što sam slutio, kresanje usluga je na kartama...

 

 

Kao i u drugim zemljama Anglosfere, Labo(u)r je opsednut tzv političkim realizmom nerazaznatljiv od Torija...

 

Elem, ispada da se dosta (gotovo doslovno) poklapam u onom što ranije pisah sa autorkom ovog članka, ali... nebitno. Od mojih (maštanih) penzionerskih dana u NZ verovatno ionako nema ništa, ostaviću kosti međ kengurima, mensečini.:happy:

 

Ne zameri, ali mislim da Lamia piše gluposti.

To je deo folklora da svako navija za svoje u medijma.

 

Slazem se (gore) za Winstona Petersa, ali ne zaboravi da je poslednji put bio u vladi sa Jacindom!

 

Ta priča o kresanju je nagadjanje. Poslednji put kada su benefits porasli - najviše za 40 godina, je bilo pre Jacinde pod Bill Englishom.

 

Statistike i realni pad svega su dobar pokazatelj šta je bilo i šta će biti. ubacivanje nepotrebnih menadžera po zdravstvenim ustanovama, kada postoji manjak sestara i doktora, kao i uklanjanje health targets da bi zvanično prikrili da je sa 4 sata maks čekanja u hitnoj pomoći realnost dvocifrena sve govori o ovom odlazecem Labouru. 
 

Samo zato što imaju Labour u imenu ih ne čini radničkom partijom. To je samo branding.

Link to comment

1999 rezultati za preambulu i simbolicno priznanje:

 

image.png.ce8b8d1b1689984b508a31ffa5752f9d.png

 

2023 rezultati za prizanje preko novog savjetodavnog tijela:

image.thumb.png.053d02178f2e802fccbea4fd98dedf82.png

 

Brutalan odgovor 96% populacije svih vjera i etniciteta

 

See ya in 25 years

Link to comment

Fascinanto je da je skoro polovina ALP glasaca optila NE a da se nijedan njihov MP prije referenduma nije javno oglasio da je ovo losa ideja.

 

Sa druge strane oko 78% glasaca LNPa je optilo NE, ali se jedan broj njihovih MPa javno ukljucio u kampanju ZA i nije izbacen iz partije.

 

Misljenja sam da referendum ne bi uspio ni da ga je Dutton i vecina LNP javno podrzala jer QLD WA i SA ne bi imali preko 50%

Edited by Moracikus
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...