Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

10 minutes ago, noskich said:

Krucijalna informacija se ne pominje: kada su došli u Australiju?

 

Pre 20 godina Australija i ovo sada je kao nebo i zemlja, pa čak i 15.


Došli su posle tebe.

  • Haha 1
Link to comment

"Renting was pretty good in the beginning with good housing reasonably priced. Recently this has increased hugely. We do own a house and have been able to pay off the mortgage on this quickly but also housing has good returns so we have been able to get ahead and have a good return on this investment for our future."

 

Eto ukratko, neko je došao pre pumpanja i brzo otplatio kredit, ali zato su oni što su došli posle njih uzeli kredit koji je verovatno duplo veći. I to sve je razlika od samo nekoliko godina, možda čak i samo 3, ne znam tačno koja je lokacija u pitanju.

 

I onda ti koji su profitirali na pumpanju ubeđuju one koji dođu nakon pumpanja da je super.

 

Prvom lepo, drugi otplaćuje duplo veći kredit, a razlika je samo nekoliko godina. I onda se drugi žali pa mu kažu a što se zalis, kako je prvima lijepo?

Edited by noskich
Link to comment
3 minutes ago, dragance said:

Nešto kao ti, samo što govoriš suprotno?

Kako kao ja? 

 

Ako ces baš mene da poredis sa njima, ja sam došao u Australiju go kao pištolj dok su ovi svakako došli sa nečim iz NZ. Tako da im je bilo i lako da otplate kuću.

 

Reci ovim golacima iz Srbije koje savetujes da idu u Toronto kolike su cene nekretnina tamo.

Edited by noskich
Link to comment
6 minutes ago, dragance said:

Go kao pištolj i kažeš kupio kuću u kešu?

U kešu je bilo ihahaj nakon što sam došao, mnogo godina kasnije. I reč je bilo o ultra jeftinoj kući, nema nikakve veze sa tvojom do plaže.

 

Rentvesting pod prinudom kad ne možeš da kupiš tamo gde živiš već tamo gde možeš da kupiš.

Edited by noskich
Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Ja sam svoju uredno odplatio nakon 7 godina,  a tvoja “ultra jeftina” kuća u Briziju vredi koliko danas?

To je moje osiguranje protiv beskućnistva.

Pošto si u Australiji bez nekretnine prosjak, postaneš beskućnik ocas posla.

 

Tek će da vredi kad dodje Olimpijada. Onda će prosečna cena kuće u Brizbenu biti milion.

Edited by noskich
Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Znači profitiraš. Nećeš da kažeš vrednost kuće ni za koju cenu je iznajmljuješ? :D 

 

Plutokrata kad tebi odgovara. Tako tipično.

Takav ti je sistem. Ne želim da budem beskućnik pod stare dane. Neka hvala.

 

https://theconversation.com/ageing-in-a-housing-crisis-growing-numbers-of-older-australians-are-facing-a-bleak-future-209237

 

Ageing in a housing crisis: growing numbers of older Australians are facing a bleak future

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...