Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

2 hours ago, dragance said:


Prvo je bilo pre 20 godina, sada su smanjio na 10. Moja je pre 7 i kusur godina. Samo ti pomeraj stative. A za trošenje 1k na dan, pa je-bo-te :D 

 

I još kažeš drugom “take tour own advice” :hail: :D 

Evo ovde piše malo ispod 10 godina.

 

Link to comment
3 minutes ago, dragance said:

To je začarani krug. Pre 40 godina je bila novogradnja, manje je ljudi bilo, kuće su bile po današnjim standardima “jeftine”, ali je zato kamata bila 15-20%.
 

Kriviti bejbi bumere ili one koji su stigli pre noskicha pa on nije mogao da se opari je druga priča. Rekao sam kako napraviti pristupačnije cene. Niko neće da mu padne cena postojece nekretnine, ali praviti jeftinije je moguće.

Kamata je bila visoka jedan kratak period vremena, daleko od toga da je bila konstantno toliko visoka.

 

Poenta je u tome da je nečiji dobitak uvećanja kuće od 3-4 puta gubitak za druge, zero sum game. Imigranti koji su došli 5-10 godina pre nekog drugog imigranta su u sasvim drugačijoj situaciji upravo zbog tog povećanja cena. I zato je svako ubeđivanje po ključu Kanada i Australija su meni super jer mi je kuća skočila 3-4 puta - ima sasvim suprotno značenje za ovog drugog svežeg imigranta. Koliko si ti dobar, toliko je on u užasnoj situaciji.

 

I ti kao jedan od tih kojima je vrednost kuće skočila između 2-3 puta savetujes nekog ubogog imigranta da se nastani u Vankuveru u kojem ima ništavne šanse da ikada živi ispod svog krova.

Link to comment
3 minutes ago, noskich said:

Kamata je bila visoka jedan kratak period vremena, daleko od toga da je bila konstantno toliko visoka.

 

Poenta je u tome da je nečiji dobitak uvećanja kuće od 3-4 puta gubitak za druge, zero sum game. Imigranti koji su došli 5-10 godina pre nekog drugog imigranta su u sasvim drugačijoj situaciji upravo zbog tog povećanja cena. I zato je svako ubeđivanje po ključu Kanada i Australija su meni super jer mi je kuća skočila 3-4 puta - ima sasvim suprotno značenje za ovog drugog svežeg imigranta. Koliko si ti dobar, toliko je on u užasnoj situaciji.

 

I ti kao jedan od tih kojima je vrednost kuće skočila između 2-3 puta savetujes nekog ubogog imigranta da se nastani u Vankuveru u kojem ima ništavne šanse da ikada živi ispod svog krova.


Kako je moja kuća skočila 2-3 puta za 7 godina?? Ljudi idu trbuhom za kruhom zbog boljeg života i uredjenije zemlje. To Australija i Kanada nude i kraj priče. Porediti Srbiju/BiH/bilo koju eks Yu zemlju (osim Slovenije) sa Au/Can je glupost.

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, dragance said:

Kriviti bejbi bumere ili one koji su stigli pre noskicha pa on nije mogao da se opari je druga priča. Rekao sam kako napraviti pristupačnije cene. Niko neće da mu padne cena postojece nekretnine, ali praviti jeftinije je moguće.

Niko ne krivi ove sto su dosli pre, nego sistem gde bogati postaju jos bogatiji, gde je bitnije imati assete nego raditi itd.

To mora da se menja, a ne da se ignorise i govori jbg Au je bolja od Srbije.

 

  • +1 2
Link to comment
On 5. 4. 2023. at 14:46, noskich said:

Pricam o kuci koja spada u kategoriju vise srednje klase koju bi trebalo da 1% najplacenijih zaposlenih mogu da otplacuju 30 godina tako da nisu pod stresom, a to znaci od jedne trecine prihoda.

 

Nešto ne vjerujem i ne bi' se baš kladio u veći iznos da bi se ljudi koji su čitali tvoj opus složili sa tim kako su tvoje procjene validan input baziran na objektivnim parametrima.

Link to comment
1 hour ago, brusli said:

Niko ne krivi ove sto su dosli pre, nego sistem gde bogati postaju jos bogatiji, gde je bitnije imati assete nego raditi itd.

To mora da se menja, a ne da se ignorise i govori jbg Au je bolja od Srbije.

 

Pročitaj malo bolje našeg junaka noskicha.

Link to comment
1 hour ago, palikaris said:

Teško biti bolji od Srbije :laugh: Problem je sto zapadne zemlje polako ali sigurno postaju Srbija.


Jeste, evo raspadošmo se :D 

De, ne blamiraj se.

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, palikaris said:

Teško biti bolji od Srbije :laugh: Problem je sto zapadne zemlje polako ali sigurno postaju Srbija.

Došao Mujo iz Norveške, i pita ga Haso kako je tamo...

 

Gleda ovaj, češka se i kaže: "Čuj bolan, oni su tamo mogo zaostali, jedno 40 godina"...

 

"Kako, bolan, 40 godina zaostali?"

 

"Pa tamo je još dobro i lepo se živi"

  • Haha 4
Link to comment
23 minutes ago, dragance said:

Pročitaj malo bolje našeg junaka noskicha.

Sistem u kojem 2% najplaćenijih ne može nikada priustiti kuću tipičnu za visu srednju klasu nije meritokratski sistem već neofeudalizam.

Link to comment

ne može čovek više poštenim radom ni da zaradi kuću sa 18 soba, majordomom, kuvarom i 4 sluge

 

a robove su nam zabranili, svi su jebeni woke

 

toliko se srozao standard

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...