Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Nikakvi to nisu astronomski standardi vec svakodnevno iskustvo. Da li bi istolerisao komsiju koji se svakodnevno vokalno moli bez nekog pravila o vremenu? Da li bi slao kcerku u skolu u kojoj su njene vrsnjakinje uglavnom temeljno zabradjene i izbegavaju kontakt sa tvojim detetom? Koliko ti se cesto desava da kupujes nesto u prodavnici u kojoj zaposleni ne govore engleski? Ili komsija koji redovno izlazi na terasu da bi se na njoj derendao na mobilni? Ok da ti prva komsinica bude samohrana majka na Centrelinku sa cetvoro dece koja izbaci buljuk igracaka na trotoar ispred kuce deca da se igraju, a odecu kaci na vesalice pa na prozore koji gledaju ka ulici? Jedan od prozora slomljen pa je zalepila selotejpom.

Svake nedelje na ulici bacen raspali namestaj, pa onda ostali pridodaju djubre i ostave kolica iz supemarketa do te gomilice.

 

Jedna je stvar tvrditi nesto deklarativno na sigurnom odstojanju, a sasvim druga ziveti to o cemu pricas. Deluje mi da ne bi ziveo u mestu kao sto je recimo Broadmeadows ni da te tamo sprovedu pod oruzanom pratnjom.  

 

Ako mislis da su ovi primeri iznad nesto izazovno za svariti, ne mozes da zamislis kako je ziveti sa drugima u istom stanu. Socan primer: cimer koji mokri tokom tusiranja, pa ti onda udjes u kabinu nakon njega koja mirise na mokracu.

Edited by noskich
  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, noskich said:

Nikakvi to nisu astronomski standardi vec svakodnevno iskustvo. Da li bi istolerisao komsiju koji se svakodnevno vokalno moli bez nekog pravila o vremenu? Da li bi slao kcerku u skolu u kojoj su njene vrsnjakinje uglavnom temeljno zabradjene i izbegavaju kontakt sa tvojim detetom? Koliko ti se cesto desava da kupujes nesto u prodavnici u kojoj zaposleni ne govore engleski? Ili komsija koji redovno izlazi na terasu da bi se na njoj derendao na mobilni? Ok da ti prva komsinica bude samohrana majka na Centrelinku sa cetvoro dece koja izbaci buljuk igracaka na trotoar ispred kuce deca da se igraju, a odecu kaci na vesalice pa na prozore koji gledaju ka ulici? Jedan od prozora slomljen pa je zalepila selotejpom.

Svake nedelje na ulici bacen raspali namestaj, pa onda ostali pridodaju djubre i ostave kolica iz supemarketa do te gomilice.

 

Jedna je stvar tvrditi nesto deklarativno na sigurnom odstojanju, a sasvim druga ziveti to o cemu pricas. Deluje mi da ne bi ziveo u mestu kao sto je recimo Broadmeadows ni da te tamo sprovedu pod oruzanom pratnjom.  

 

Ako mislis da su ovi primeri iznad nesto izazovno za svariti, ne mozes da zamislis kako je ziveti sa drugima u istom stanu. Socan primer: cimer koji mokri tokom tusiranja, pa ti onda udjes u kabinu nakon njega koja mirise na mokracu.


nisi li ti prizivao takve da nasele sela u Srbiji? Tebi sad ne valjaju? Gde se dade proleterijat i jedinstvo?

Link to comment
10 hours ago, noskich said:

Nikakvi to nisu astronomski standardi vec svakodnevno iskustvo.

 

Budim se jutros i otvaram laptop, i već mislim, "ako ja išta znam o noskichu, tamo me čeka neki odgovor s visoka". Lol, eto ga.

 

Nego, druže, nije svaka tema o tebi i tvom iskustvu... Ovde je bila reč o (sasvim normalnoj reakciji) na ove potencijalno opasne bolide...

 

image.jpg

 

Njih nema mnogo (bogu hvala) ali su velika govna, kao što smo na žalost već videli.

 

To bi trebalo da je jednostavna tema, ne prilika za tebe da meni i ostatku foruma još nešto objašnjavaš™.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Reci mi @Indy, ali iskreno, ima li u Australiji neke kolektivne vrednosti izuzev zgrtanja novaca i njihovog trošenja, i ako ima koja je to vrednost? 

Edited by noskich
Link to comment

Neopisivo si dosadan.


EDIT. Između ostalog, savršeno sam siguran da sam ti (naivan i dokon, kakav jesam) već detaljno odgovarao na to isto pitanje (sećam se mog drobljenja na temu pub rock scene i ostalih tebi verovatno dosadnih zanimacija iz melburnškog života). Kako se to zove na forumima kada se nešto pita bez ikakvog interesovanja za ekčual odgovor? Trolovanje? Sealioning? Kako god... ideš na mute (jedini na forumu).

Edited by Indy
  • +1 2
Link to comment

Nema. Samo pare. 

 

U odsustvu bilo kakvog vrednosnog sistema i verovanja osim čistog profita i konzumerizma, nije čudno što neki posežu za takvom ideologijom. Nekakve vrednosti i verovanja im izgledaju bolje od nikakvih. 

Edited by noskich
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Moracikus said:

Ima li šta novo oko odlaska u SEA?

Čekamo to kao ozebli sunce evo 12g.

I najbolje sapunice su kraće trajale.

Dobar tajming.

Evo sad odličan rezultat na izborima u Tajlandu, jako sam zadovoljan:

https://www.aljazeera.com/news/2023/5/14/thailand-election-results-what-we-know-so-far

 

Jedna stalna adresa je previše ograničavajuće. Verovatnije da će biti više fleksibilnosti i mobilnosti. Makar dve adrese ili više. I to kombinovano sa mnogo privremenih adresa.

Edited by noskich
  • Haha 1
Link to comment

Pa to je u potpunom neskladu sa zivotnom okolinom. Ako brines o planeti onda bi trebao zivjeti na jednom mjestu i minimizirati svoj carbon footprint.

Na kraju cu ja koji se uopste ne ložim na te stvari vise sacuvati majku prirodu od tebe.

  • Haha 1
Link to comment
33 minutes ago, Moracikus said:

Pa to je u potpunom neskladu sa zivotnom okolinom. Ako brines o planeti onda bi trebao zivjeti na jednom mjestu i minimizirati svoj carbon footprint.

Na kraju cu ja koji se uopste ne ložim na te stvari vise sacuvati majku prirodu od tebe.

Evo kako na to gledam.

Ja kada sednem na voz, autobus ili avion, oni bi svakako operisali na toj liniji bez obzira na to da li sam seo ili nisam. Dok ti kad vozis kola sam samcijat svaki dan, to nije redovna linija, to je nešto što zavisi samo od tebe i mogao bi da prekines to da radiš. Prema tome ti svojim vozikanjem doprinosis zagađenju 1/1. Ja ne, jer bi taj voz/bus/avion i onako operisao na toj liniji bez obzira da li sam ja u njemu.

Takodje, ako ima više opcija gledam da koristim manje štetnu opciju, znači voz na prvom mestu. 

Link to comment

Najveća laž plutokratske propagande je upravo ono u šta su uspeli da ubede mase širom sveta: da plutokratija nema alternativu, da ceo svet mora postati plutokratski i da nema bilo kakvog drugog cilja ili vrednosti u životu osim zgrtanja para i njihovog trošenja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...