Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

6 hours ago, noskich said:

Ne znam sta ti je vino. Irigacija, iliti kanalizacija/voda se placa redovno. "Public order"? 

 

Spisak je odavde :)

 

 

Ovo ostalo, trenutno nemam vremena ni snage za još jedan krug raskrinkavanja poluistina koje si izneo. Sve te kritike stoje, ali stvari predstavljaš totalno crnim što one nikako nisu, ni same za sebe, a posebno kada se uporede sa dostupnim alternativama. U nekom idealnom svetu današnja Australija bi bila third world shithole, u ovome što imamo ona je dobro mesto sa dobrim platama i skupim nekretninama. 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, red star forever said:

Jesam li ja jedini kome u Melburnu smeta - mrak?! 

 

Ulice u komšiluku su tako mračne, osvjetljenje slabo, čim skrenes sa glavnih ulica dočeka te mrak.

Ono malo ljudi što izađe da trči ima lampice na glavama a mještani se valjda zaključaju u svoje kućice i ne izlaze, niti pale bar svoja svjetla ispred kuća. 

Pa da li ljudi ne izlaze da prosetaju uveče kroz naselje zato što je mrak ili je mrak zato što niko neće da izlazi i nije ih briga - ne znam. 🤷

 

Ulice su jedno, ali parkovi.. Ima u mojoj blizini dosta lijepih parkova  koji su po danu puni ljudi, djece itd. Ali kada padne mrak, i parkovi ostaju u mraku. Čitavo ljeto prolazim pored njih i nigdje žive duše uveče. Jedan od parkova ima nekoliko stanarskih zgrada ispred njih pa pomislim - zar ne žele ti ljudi da izađu tu, da im se djeca igraju - strašno, svi žive kao po zatvorima.

Eto gdje bi mogli da potroše malo tih para od poreza. 

 

Stedi se na osvetljenju. Svuda. Ako zivis u predgradju koje nema veliki soping centar, a vecina nema, ako se radnje zatvaraju u 10 sati uvece racunaj da zive duse na ulici nema posle 10. Ali bukvalno. 

 

3 hours ago, peralozac said:

 

Spisak je odavde :)

 

 

Ovo ostalo, trenutno nemam vremena ni snage za još jedan krug raskrinkavanja poluistina koje si izneo. Sve te kritike stoje, ali stvari predstavljaš totalno crnim što one nikako nisu, ni same za sebe, a posebno kada se uporede sa dostupnim alternativama. U nekom idealnom svetu današnja Australija bi bila third world shithole, u ovome što imamo ona je dobro mesto sa dobrim platama i skupim nekretninama. 

 

Mislim da ljudi u Srbiji ne mogu da razumeju do koje mere coveku u Australiji zivot odredjuje cena nekretnine u kojoj zivi. Imas i u Srbiji bogate i siromasne delove grada poput Dedinja i Kaludjerice kao ekstreme, ali nemas tolike razlike u svakom smislu svakodnevno. Nije ti zivot drasticno drugaciji ako zivis na recimo Novom Beogradu u poredjenju sa Zvezdarom ili Vozdovcem. Dok u Australiji, cena nekretnine u kojoj zivis ti odredjuje maltene sve: kvalitet skola u koje ti idu deca, kvalitet bolnica, infrastrukturu poput javnog prevoza, stopu kriminala i nasilja u porodici ukljucujuci drogu, alkoholizam, provale, tuce pa time i cenu osiguranja koje placas, bice proporcionalno vise u kraju sa vise kriminala.

 

Cena nekretnine prvenstveno zavisi od toga ko zivi tu gde se nekrenina nalazi. Znaci sto su komsije bogatije to je cena nekrenine visa. Sto je cena niza, to ima vise imigranata, socijalnih slucajeva/nezaposlenih, ljudi na niskim primanjima koji rade na odredjeno a samim tim i problema: od kriminala pa do toga da ti je stalno ulica puna bacenog namestaja jer se stalno neko seli i useljava (sto je kraj siromasniji to ima manje vlasnika nekretnina, a vise stanara koji se neprestano useljavaju i iseljavaju), djubreta, kolica iz supermarketa koja su bacena na sve strane, dvorista se  ne odrzavaju, kuce i zgrade se raspadaju jer tu ne zive vlasnici pa ne odrzavaju. Vise ima buke, ljudi koji se deru kada pricaju telefonom na balkonu i izmedju sebe, nasilja u porodici, dolaska policije svako malo. 

 

Sve to vodi do drasticne razlike u kvalitetu zivota, a samim tim i smrtnosti: 

https://www.smh.com.au/national/nsw/a-shame-on-our-city-the-yawning-gap-in-lifespans-across-sydney-20210124-p56wgp.html

 

It takes less than 25 minutes to drive from Bidwill to Cherrybrook on the M7 motorway.

But there’s a yawning gap between those two Sydney neighbourhoods on the most basic of indicators: lifespan.

 

In Bidwill’s local public health area the median age of death was 69 years between 2014 and 2018, analysis by the Public Health Information Development Unit (PHIDU) at Torrens University shows.

 

But up the road at Cherrybrook the figure was 88 years.

That 19-year longevity gap is emblematic of striking disparities in health and economic welfare across relatively small distances in Greater Sydney.

 

@peralozac jesi li ikada ziveo u losem kraju? Ja sam proveo skoro deset godina u delu Sidneja koji ima najniza primanja. Da, najniza u celom Sidneju. Ako nisi onda vrlo lako mozemo objasniti razliku u dozivljaju ove zemlje. Plus naravno kupovina kuce u gradu u kojem zivis kada je bila povoljna pa onda njeno dupliranje u ceni. 

Edited by noskich
  • Haha 1
Link to comment
16 hours ago, noskich said:

Ova zemlja je bila kolonija UK, a sada je kolonija i UK i USA. Tako da njihova politicka scena u mnogome odredjuje ovdasnju. 

Ne bih da se ponavljam, mnogo sam puta napisao ovde zasto ne bih ziveo u DPRK, a rentijer u pokusaju si ti, jer si bio izdavao onaj townhouse u centru grada, pa se posle uselio u njega. Ja nisam u pokusaju, ja sam namenski full u keshu platio za kucu koja se od prvog dana do danas izdaje. 

Opasna kolonija u koju se doseljavaju radnici iz stare majčice u potrazi za boljim standardom i životom, gde je bolji standard i duži životni vek nego u majčicama.

 

Što se ovoga drugoga tiče, ponovo je vreme za lika koji savršeno opisuje tebe i tvoje ponašanje:

 

milan-srdoc-1.jpg.e9a2b0290e3b0d8589eea589476bb346.jpg

 

5 hours ago, peralozac said:

 

Spisak je odavde :)

 

 

Ovo ostalo, trenutno nemam vremena ni snage za još jedan krug raskrinkavanja poluistina koje si izneo. Sve te kritike stoje, ali stvari predstavljaš totalno crnim što one nikako nisu, ni same za sebe, a posebno kada se uporede sa dostupnim alternativama. U nekom idealnom svetu današnja Australija bi bila third world shithole, u ovome što imamo ona je dobro mesto sa dobrim platama i skupim nekretninama. 

Ovo pozivanje na Monti Pajtona je u svom govoru na komemoraciji bivšeg laburističkog predsednika vlade Gofa Vitlama upotrebio aborodžinski profesor Noel Pirson, već sam ranije kačio klip ovde. Tokom gledanja klipa obavezno obratiti pažnju na njuške tadašnjeg liberalnog predsednika vlade (Abota) i bivših liberalnih predsednika vlade (Frejzera i ćiftinskog Hauarda) - ja ne znam da li postoji bolja ilustracija koliko je veliki (koliko god taj jaz nekome i zgledao mali) jaz između levice i desnice u ovoj zemlji.

 

SaE

Link to comment
14 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Opasna kolonija u koju se doseljavaju radnici iz stare majčice u potrazi za boljim standardom i životom, gde je bolji standard i duži životni vek nego u majčicama.

 

Što se ovoga drugoga tiče, ponovo je vreme za lika koji savršeno opisuje tebe i tvoje ponašanje:

 

milan-srdoc-1.jpg.e9a2b0290e3b0d8589eea589476bb346.jpg

 

SaE

 

Gde se ko doseljava nema apsolutno nikakve veze sa tim gde je centar privredne i politicke moci. Zamena teza.

Pricamo o zemlji u kojoj je head of state kralj strane drzave i ciji predstavnik moze da smeni demokracki izabranog premijera ako malo zasmeta. I koja je sirom otvorila vrata izgradnji vojnih baza druge strane zemlje.

 

Bolji standard i duzi zivotni vek je u imucnim predgradjima. U sirotinjskim predgradjima nije. 

Edited by noskich
  • Haha 1
Link to comment

Daj prestani više. Jeste se to jednom desilo i takav skandal izazvalo, da više neće biti moguće to ponoviti. 
 

Edit: postaće Australija republika u roku od 5-10 godina max.

Edited by dragance
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, dragance said:

 

Edit: postaće Australija republika u roku od 5-10 godina max.

 

Ihahaj, možda nam i Srbija procveta za to vreme...

Link to comment
1 hour ago, Gojko & Stojko said:

Što se ovoga drugoga tiče, ponovo je vreme za lika koji savršeno opisuje tebe i tvoje ponašanje:

 

milan-srdoc-1.jpg.e9a2b0290e3b0d8589eea589476bb346.jpg

SaE

Propustih da prokomentarisem ovaj deo.

Rentvesting nije ponasanje, vec nesto na sta su gomile ljudi prinudjene jer jednostavno ne mogu da priuste da se skuce tamo gde zive i rade. Onda svoju ustedjevinu uloze u nekretninu koju mogu da kupe u jeftinijem gradu i nju izdaju dok nastave da za sebe iznajmljuju nekretninu tamo gde ne mogu da je kupe. To radis zato da ti inflacija ne jede ustedjevinu u banci a neces da se kockas sa akcijama. 

 

Generacija Y nije imala privilegiju da moze da kupi nekretninu tamo gde zivi od plate, pa je prinudjena da se bavi ovakvim vratolomijama...

Ja to zovem osiguranjem protiv beskucnistva. Ovaj Jutjuber to daleko vise pozitivno spinuje, ali eto ga da objasni o cemu je rec.

 

Ukratko niko ko radi rentvesting ne radi to zato sto voli nego zato sto mora. Da ima opciju da moze da kupi tamo gde zivi, ne bi mu na pamet padalo da kupuje nekretnine hiljadama kilometara daleko...

 

 

Edited by noskich
Link to comment
6 hours ago, noskich said:

 

@peralozac jesi li ikada ziveo u losem kraju? Ja sam proveo skoro deset godina u delu Sidneja koji ima najniza primanja. Da, najniza u celom Sidneju. Ako nisi onda vrlo lako mozemo objasniti razliku u dozivljaju ove zemlje. Plus naravno kupovina kuce u gradu u kojem zivis kada je bila povoljna pa onda njeno dupliranje u ceni. 

 

Mda, to kome je bilo teže ćemo da raspravimo uz Chateau de Chassilier sledeći put kada se okupimo u Sidneju ;) 

 

 

Link to comment
1 minute ago, peralozac said:

 

Mda, to kome je bilo teže ćemo da raspravimo uz Chateau de Chassilier sledeći put kada se okupimo u Sidneju ;) 

 

 

 

Kubanke obavezno!

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, peralozac said:

20230328002.JPG.9d9676f88d2797af0a1d3a55e368b4b7.JPG

 

20230328001.JPG.add65841735b7a244e3e0436a58f5b08.JPG

Odlicno, evo malo vesti od juce iz Darvina, najjeftinijeg glavnog grada, vise od 5% stanovnistva su beskucnici:

 

 

 

Edited by noskich
Link to comment
6 hours ago, noskich said:

@peralozac jesi li ikada ziveo u losem kraju? Ja sam proveo skoro deset godina u delu Sidneja koji ima najniza primanja. Da, najniza u celom Sidneju. Ako nisi onda vrlo lako mozemo objasniti razliku u dozivljaju ove zemlje. Plus naravno kupovina kuce u gradu u kojem zivis kada je bila povoljna pa onda njeno dupliranje u ceni. 

Ima li nešto da si ti ovde ikada rekao a da nisi mastio i zamašćivao? Evo rezultati popisa iz 2021., ni po individualnim prihodima, ni po porodičnim prihodima, ni po prihodima po domaćinstvu tvoj elektorat nije u tri najsiromašnija u Sidneju.

 

SaE

Link to comment
1 minute ago, Gojko & Stojko said:

Ima li nešto da si ti ovde ikada rekao a da nisi mastio i zamašćivao? Evo rezultati popisa iz 2021., ni po individualnim prihodima, ni po porodičnim prihodima, ni po prihodima po domaćinstvu tvoj elektorat nije u tri najsiromašnija u Sidneju.

 

SaE

 

https://www.smh.com.au/national/nsw/sydneys-rich-and-poor-the-rising-crisis-in-our-suburbs-20150508-ggwvh1.html

 

"Of the 229 Sydney postcodes analysed, Auburn emerges as the postcode that's home to lowest average individual taxable income." 

 

2021 vec nisam vise tamo, bilo kada sam bio.

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

Odlicno, evo malo vesti od juce iz Darvina, najjeftinijeg glavnog grada:

 

E jebo ga patak, okačim kako je prosečnoj porodici praktično nemoguće kupiti kuću u Sidneju i Melburnu, ali tebi brojke nisu dovoljno crne jer nisu sve redom 0% :isuse: 

Link to comment
5 minutes ago, peralozac said:

 

E jebo ga patak, okačim kako je prosečnoj porodici praktično nemoguće kupiti kuću u Sidneju i Melburnu, ali tebi brojke nisu dovoljno crne jer nisu sve redom 0% :isuse: 

 

Pazi vamo, u Kvinslendu je kriminal toliko eksplodirao da su promenili zakon tako da sada mogu decu da zatvaraju duze nego pre:

 

 

Umesto da se prvo zapitaju zasto ta deca postaju kriminalci.

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...