Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

 

Kako reče onaj rođo pre par strana, "uš'o fašizam na velika vrata", noge kako, ja se bum vusral.

 

Vest od prošlog meseca, ceo tekst na linku, uz par odlomaka dole:

Rabbi Marcus Solomon becomes first orthodox rabbi named Supreme Court judge in Australia

...

Rabbi Solomon said being appointed to the bench was more a reflection on Australian society than it was on himself.

"We are blessed with a country that is not only tolerant but that embraces and seeks to continue to embrace and improve its embracing of people from different backgrounds and different cultures," he said.

"Whilst we should always, I think, strive to do better and to continue the soul-searching about the way we treat particularly marginalised people, we are entitled to think that at least in some respects we've been a shining light in this country."

Rabbi Solomon was admitted to practice six years after being ordained, following studies at the Rabbinical College, New York.

...

Western Australia's Jewish community has a long association with the judiciary.

The state's ninth chief justice, Sir Albert Wolff, was the first Jewish judge appointed to the bench.

To make that event even more remarkable, his appointment came as the Nazi Party was rising to power in Germany.

"In 1938, Jews were banned from the legal profession in Germany, under the Nazi regime," Rabbi Solomon said.

"And in the very year that Jews were banned from being judges and engaging in the legal profession in Germany, the Supreme Court of Western Australia appointed its first Jewish judge.

"Sir Albert Wolff's grandfather was my great, great grandfather, and so there's a personal connection there which makes it perhaps all the more special."

...

 

SaE

Link to comment
30 minutes ago, Gojko & Stojko said:

uš'o fašizam na velika vrata

Ma da, javno zdravlje je sad fašizam - možda to nije bilo prisutno kad su nas vakcinisali 1972. za variolu veru (ja jesam i bolelo je kao motherfucker, a ne sećam se da su uopšte postojali antivaxxeri, ili su bili poslati na službeni put na Goli Otok.)

 

Ovaj tradie je spreman za fašizam diktatora Dana... :D ausweiss bitte

 

Screenshot.jpg

Link to comment
15 minutes ago, Indy said:

Ma da, javno zdravlje je sad fašizam - možda to nije bilo prisutno kad su nas vakcinisali 1972. za variolu veru (ja jesam i bolelo je kao motherfucker, a ne sećam se da su uopšte postojali antivaxxeri, ili su bili poslati na službeni put na Goli Otok.)

 

Ovaj tradie je spreman za fašizam diktatora Dana... :D ausweiss bitte

Nemoj molim te, tad je bio diktator grozomorni Broz i nismo mogli da upražnjavamo veru pradedovsku, sad je sloboda i niko ne sme da nas natera na vakcinaciju, a kamoli da pokuša da nam vakciniše tinejdžersku decu. Kad pomislim da je veseli Radulović jednom znao kako funkcioniše Kalmanov filtar, uh.

 

Nego koja je ti je to aplikacija? Nisam znao da je već spremna, ja sam video poruke na MyGov i za mene i ženu kad smo se vakcinisali, ona mi stalno traži da vidi aplikaciju sa ausvajsom a ja nisam znao da li će da ide preko savezne ili NSW aplikacije (QR kod za ulazak bilo gde je ovde preko Service NSW).

 

SaE

Link to comment
2 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Nego koja je ti je to aplikacija?

MyGov website (ali samo na smartfonu, ne može preko kompjutera*) šalje potvrdu (u okviru telefona) o vakcinaciji u Google Pay aplikaciju (mislim da je na Apple smartfonu ekvivalent Apple Wallet). Medicare mora biti povezan sa MyGov-om, prethodno.

 

Juče je na twitteru drug Albo objavio instrukcije (a još čekam 2 x $300 što je obećao za vakcinisanje :D ... možda moramo prvo da ga izaberemo.)

 

Spoiler

 

 

 

*Na kompjuteru može da se generiše pdf/papirni dokument, ali sam stekao utisak da tamo gde se očekuje da će se tražiti ovaj sertifikat (recimo, za neke poslove), očekuju da to imaš na ekranu smartfona.

Link to comment
16 minutes ago, Indy said:

MyGov website (ali samo na smartfonu, ne može preko kompjutera*) šalje potvrdu (u okviru telefona) o vakcinaciji u Google Pay aplikaciju (mislim da je na Apple smartfonu ekvivalent Apple Wallet). Medicare mora biti povezan sa MyGov-om, prethodno.

 

Juče je na twitteru drug Albo objavio instrukcije (a još čekam 2 x $300 što je obećao za vakcinisanje :D ... možda moramo prvo da ga izaberemo.)

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

*Na kompjuteru može da se generiše pdf/papirni dokument, ali sam stekao utisak da tamo gde se očekuje da će se tražiti ovaj sertifikat (recimo, za neke poslove), očekuju da to imaš na ekranu smartfona.

Vratih se da kažem da sam našao u Medicare aplikaciji koju sam povezao nakon što sam pogledao instrukcije na MyGov (ovu Medicare aplikaciju sam već imao, moraš da je koristiš ako si bio kod recimo doktora specijaliste koji nema onlajn sistem za trenutnu nadoknadu od vlade, da nakon što platiš predaš lični zahtev za povraćaj tih para). Svejedno hvala lepo.

 

SaE

Link to comment

Bravo za 80% vakcinisanih prvom dozom u NSW. Samo napred do 90%, a što ne i više! Nadam se da ćemo i mi ostali doći do sličnih brojki. Lepo je znati da su od deset ljudi koje sretneš na ulici samo 1-2 antivakseri.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, peralozac said:

Bravo za 80% vakcinisanih prvom dozom u NSW. Samo napred do 90%, a što ne i više! Nadam se da ćemo i mi ostali doći do sličnih brojki. Lepo je znati da su od deset ljudi koje sretneš na ulici samo 1-2 antivakseri.

Moja opština najgora od sve dece - na 65%, ali verujem da nije strašno jer nije bilo dodatne urgencije za vakcinaciju (tj. nije ni bilo dodatnih vakcina) i do skoro uopšte nije bilo zaraženih, verujem da će sada da stignu dodatne vakcine i u komšiluk. Tužna stvar je da je jedan dom za starije muškarce sa mentalnim problemima iz komšiluka imao dobar deo tih slučajeva iz centralnih predgrađa. Dobra stvar je da je u ugroženim opštinama sa najvećim brojem slučajeva procenat odraslih vakcinisanih jednom dozom već 90% ili tu blizu. Takođe, interesuje me da li će da prilagode procente sada kada su počeli da vakcinišu i decu od 12-15 godina (od prekjuče) - desetine hiljada vakcina u poslednjih dva dana je dato u ovoj starosnoj kategoriji, baš me interesuje da li su i njih ubrojali u ove procente za "eligible population".

 

SaE

Link to comment
18 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Moja opština najgora od sve dece - na 65%, ali verujem da nije strašno jer nije bilo dodatne urgencije za vakcinaciju (tj. nije ni bilo dodatnih vakcina) i do skoro uopšte nije bilo zaraženih, verujem da će sada da stignu dodatne vakcine i u komšiluk. Tužna stvar je da je jedan dom za starije muškarce sa mentalnim problemima iz komšiluka imao dobar deo tih slučajeva iz centralnih predgrađa. Dobra stvar je da je u ugroženim opštinama sa najvećim brojem slučajeva procenat odraslih vakcinisanih jednom dozom već 90% ili tu blizu. Takođe, interesuje me da li će da prilagode procente sada kada su počeli da vakcinišu i decu od 12-15 godina (od prekjuče) - desetine hiljada vakcina u poslednjih dva dana je dato u ovoj starosnoj kategoriji, baš me interesuje da li su i njih ubrojali u ove procente za "eligible population".

 

SaE

 

Ovde je u toku dvonedeljna akcija vakcinisanja srednjoškolaca (završna dva razreda tj. svi koji krajem godine polažu neki od maturskih ispita). Vozili smo Miss Ložač u subotu u isti centar za vakcinaciju gde smo se mi matori fajzerovali, samo što je u međuvremenu centar unapređen u drive-through. Traje i dalje dobar sat, ali to u kolima prođe bez nervoze. Ne i meni koji sam gledao Đokovića protiv Zvereva :)

Link to comment
3 hours ago, Gojko & Stojko said:

 

Sad vidim ovo preko jednog ženinog kolege, sat je saturacija, CXR rentgen pluća

 

 

Užas, prosto ne mogu da verujem šta se događa. Ljudi, da su normalni, tukli bi se u redovima za vakcinisanje.

Link to comment
On 10.9.2021. at 10:26, Peter Fan said:

No zajebanciju na stranu, koliko je u siroj javnosti ova prisutna ova debata, odnosno polozaj Australije glede Kine/Amerike:

Ako i nije bila, sad će da bude nakon ugovora o nuklearnim podmornicama sa Amerikom koji su objavili jutros nakon sinoćnih dramatičnih najava da će nešto da se desi. Makron je jako ljut jer veliki ugovor za izgradnju podmornica baziranih na njihovoj tehnologiji pada u vodu. Ovo je baš ozbiljno, sad čekamo kako će Kinezi da reaguju.

 

SaE

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
12 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Ako i nije bila, sad će da bude nakon ugovora o nuklearnim podmornicama sa Amerikom koji su objavili jutros nakon sinoćnih dramatičnih najava da će nešto da se desi. Makron je jako ljut jer veliki ugovor za izgradnju podmornica baziranih na njihovoj tehnologiji pada u vodu. Ovo je baš ozbiljno, sad čekamo kako će Kinezi da reaguju.

 

SaE

Da, to sad vise nije akademska stvar, vec konkretna politika koja se ostvaruje. Mislim da poslije ovoga nema nazad.

Link to comment

Mali doprinos tome dao i 1 kolega (inace iz Indije) koji je ozenio Ruskinju pa sad nit' mogu nazad u Rusiju niti u Indiju a sto ne mogu u Australiju - to nam je valjda svima sasvim jasno... Ne znam kakav im je status vakcinisanosti. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...