Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

21 minutes ago, Time Crisis said:

 

Nije za 27 već "up to 27", što znači da može da bude i mnogo manje od toga. Mala, ali vrlo bitna razlika. Plus nejtiv sa iskustvom. Tldr, da to nešto valja već bi nam se javio iz Hanoja. :P

Ono, može al neće

Link to comment
11 hours ago, Time Crisis said:

 

Nije za 27 već "up to 27", što znači da može da bude i mnogo manje od toga. Mala, ali vrlo bitna razlika. Plus nejtiv sa iskustvom. Tldr, da to nešto valja već bi nam se javio iz Hanoja. :P

 

U Hanoju cak i non-natives rade za 20USD na sat, 25USD za native je standard. Tako da ne, ne moze da bude mnogo manje od toga, a 27USD nakon poreza se moze dostici za dobrim iskustvom i kvalifikacijama.

 

Pa evo ja sada radim taj posao uvece i sticem iskustvo koje ce me dovesti do tog nivoa da mogu da budem placen 40AUD po satu u Hanoju. Ovde sam placen 48AUD na sat pre poreza, ode mi preko trecine na porez. 

 

Edited by noskich
Link to comment
11 hours ago, Tpojka said:

 

Ovo, po useljenju, kod srpskog domaćina na selendri ostane dekadama.

 

NEMA RAZLIKE U ODJEVANJU, Srbija i Australija isto minus pare napravljene genocidom nad Aboridzinima i uvozom belosvetskih bizmismena koji dovlace prljave milione vamo. 

Edited by noskich
Link to comment
7 minutes ago, noskich said:

 

U Hanoju cak i non-natives rade za 20USD na sat, 25USD za native je standard. Tako da ne, ne moze da bude mnogo manje od toga, a 27USD nakon poreza se moze dostici za dobrim iskustvom i kvalifikacijama.

 

Pa evo ja sada radim taj posao uvece i sticem iskustvo koje ce me dovesti do tog nivoa da mogu da budem placen 40AUD po satu u Hanoju. Ovde sam placen 48AUD na sat pre poreza, ode mi preko trecine na porez. 

 

 

Samo što tu nećeš imati 240 sati mesečno

Link to comment
2 minutes ago, Time Crisis said:

 

Samo što tu nećeš imati 240 sati mesečno

 

Pa nece mi ni trebati jer sa takvom platom u Hanoju mogu da zivim kao da ovde u Sidneju imam platu od 20,000 AUD mesecno. A kome trebaju tih 240 sati moze da kombinuje dve ili tri razlicite skole.

 

Evo na najekskluzivnijem mestu u Hanoju, znaci kao na Dedinju da zivite u Beogradu, stan prva liga za 300 dolara mesecno: http://hanoihousing.vn/en/studio-104-in-westlake-building-8-to-ngoc-van-hanoi-pro1325.html 40 kvadrata, napravljen 2015 godine. Odmah tu do jezera, prelepo okruzenje. Ima mali milion restorana, kafea, prodavnica za strance jer stranci uglavnom zive u tom kraju.

Evo dvosoban nov stan, napravljen prosle godine, na 20 minuta voznje do centra za 390 dolara mesecno: http://hanoihousing.vn/en/nice-apartment-for-rent-in-my-dinh-hanoi-pro2871.html 

Ukljuceno u cenu: Internet, Bedding linen change, TV Cable, Motobike parking, 24/24 Security, Cleaning, Laundry, Property Maintenance - znaci kao da si u hotelu!

 

hanoi_tay_ho_tran_quoc_pagoda.jpg

 

west-lake-night.jpg 

 

ho-tay-lake-1-1704.jpg 

Link to comment

Treba otici i videti, provesti bar nekoliko meseci, zaposliti se...vazi za svako mesto. To sto neko napravi lep sajt na netu i izreklamira jeftinocu i vibrant community za strance vrlo lako moze biti neki shithole za hipstere koji tu ionako dodju cisto da se malo proluftiraju pre nego sto se brze bolje vrate u komfor plutokratije.

I Australija je izgledala rajski na papiru pa sad kuknjava do neba, sta tek ocekivati od ovih mesta gde ti daju kucu dzabe jer niko tamo nece da zivi

Link to comment
11 hours ago, Host said:

Ne mozes sa platom ucitelja engleskog da kupis dvosoban stan kod Yoyogi parka. Yoyogi ce za tebe uvek biti etalon uspeha :fantom: 

 

Ti sad pricas o zivotu u zabitima u Japanu o cemu izgleda malo znas. To moze da bude OK privremen posao, ali stalno naseljenje za strance je pakao. Uvek bi bio izolovan iz zajednice i gledali bi te sa podozrenjem cak i kad bi probao da perfektno naucis japanski i uklopis se u obicaje. 

 

Kao i uvek, poredis neuporedivo da bi nastavio trolovanje. Sa jedne strane navodis cene stanova sa dve spavace sobe na skupim lokacijama u Sidneju, a sa druge cene privremenih objekata male povrsine u mestima gde niko nece da zivi (ukljucujuci lokalce). Vecina stvari koje ti smetaju u australijskoj stanogradnji su prisutne i u Japanu. Tanki zidovi i stanovi bez grejanja su standard, uz dodatak da kupujes gajbu privremeno jer se podrazumeva rusenje zgrade posle odredjenog vremena.

 

 

Pretpostavljam da predajes engleski posle redovnog posla i rada u magacinu? 

 

Dogodine u Hanoju?

 

Ja Yoyogi uopste nisam ni pominjao. To si ti krenuo da tvrdis da mi je Yoyogi bitan. Ovde se stalno izmislja da ja trazim da zivim u nekim ekskluzivnim delovima grada i centru sto je potpuna izmisljotina. Dve spavace sobe u Sidneju u Chatswood-u su preko milion dolara, a Chatswood nije nikakav ekskluzivan kraj (30 minuta vozom od centra). Takav stan u ekskluzivnom delu Sidneja je makar 2-3 miliona, recimo Potts Point: https://www.realestate.com.au/buy/property-unit+apartment-with-2-bedrooms-in-potts+point,+nsw+2011%3b/list-1?includeSurrounding=false

 

Pogledaj video, covek iz Vankuvera u istom nije mogao da kupi jednosobnu baraku na dva sata od grada, a evo ga sada u Tokiju, najvecem gradu na svetu, kupio kucu na 4 nivoa na sat vremena od grada.

 

Zabit je bila dva sata od Tokija, najveceg grada na svetu. A ovaj Kanadjanin je na sat vremena kupio skoro novu kucu na kredit za 300,000 dolara na 4 nivoa. Dve potpuno razlicite stvari i zasebni postovi koje nisam dovodio u bilo kakvu vezu.

 

Pa ne, ne poredim neuporedivo. U Sidneju ne mozes na dva sata od grada da se uselis u kucu za koju mozes da placas simbolicnu rentu od 400 AUD mesecno i onda nakon 20 godina da budes vlasnik kao sto mozes u Japanu. U Japanu nema centralnog grejanja da bi se izbegao problem sa cevima koje bi se lomile tokom zemljotresa, ali kvalitet gradnje je neuporediv sa australijskim, kao i izolacija i rizici po zdravlje (azbestos, hemikalije itd.).

 

Magacin je vikendom, engleski je uvece radnim danima. Treba mi tri godine iskustva da se kvalifijujem kao IELTS examiner ili za neku internacionalnu skolu.

Edited by noskich
Link to comment
On 8.3.2019. at 0:49, noskich said:

Ja batice nemam vikend 5 godina.

Laku noc.

 

6 hours ago, noskich said:

Magacin je vikendom, engleski je uvece radnim danima.

 

Nešto računam na brzaka, prosečan Ozi se od tebe razlikuje utoliko što je u zadnjih 5 godina odmarao 5 godina puta 52 nedelje puta subota i nedelja jednako 520 dana. Skoro godinu ipo dana odmora. Nije čudo što je prosečan Ozi nouoriz, a ti si uoriz. Odmori malo, toliko rada stvarno nije dobro za zdravlje. Seti se ideala naših dedova: osam sati rada, osam sati ličnog vremena, osam sati spavanja i drug Tito da te ne vidi bar još 50 godina.

Link to comment

Da izrazim svoje "postovanje" tradicionalnim podrzavaocima genocida i ratnih zlocina:

https://www.theguardian.com/australia-news/2019/jul/25/australian-weapons-shipped-to-saudi-and-uae-as-war-rages-in-yemen

 

Mora im se priznati da su dosledni od pocetka do kraja!

 

Australian weapons shipped to Saudi and UAE as war rages in Yemen

 

In the same week UK courts declared British arms exports to Saudi Arabia to be unlawful, a large shipment of Australian-built remote weapons systems left Sydney airport.

Secret photographs, obtained by Guardian Australia, confirm the identity of the buyers – the Saudi Arabia and United Arab Emirates governments, whose forces are currently waging a devastating war in Yemen. Also marked are the suppliers of the equipment, which the manufacturer boasts is “significantly enhancing lethality” in combat.

 

In June new figures estimated around 100,000 people had been killed in the conflict – including around 11,700 killed in 4,500 events which directly targeted civilians.

Edited by noskich
Link to comment
2 hours ago, peralozac said:

 

 

Nešto računam na brzaka, prosečan Ozi se od tebe razlikuje utoliko što je u zadnjih 5 godina odmarao 5 godina puta 52 nedelje puta subota i nedelja jednako 520 dana. Skoro godinu ipo dana odmora. Nije čudo što je prosečan Ozi nouoriz, a ti si uoriz. Odmori malo, toliko rada stvarno nije dobro za zdravlje. Seti se ideala naših dedova: osam sati rada, osam sati ličnog vremena, osam sati spavanja i drug Tito da te ne vidi bar još 50 godina.

 

To kad bi ovde moglo da se zivi pristojno od tih osam sati rada to bi bilo najbolje. Kad ono medjutim...

Link to comment
10 hours ago, noskich said:

To kad bi ovde moglo da se zivi pristojno od tih osam sati rada to bi bilo najbolje. Kad ono medjutim...

 

...kad ono međutim pogledaš svoj ugovor, a tamo, kao i ostalim Ozijima, piše radna nedelja od 38 sati tj. 7.6 sati dnevno. Mrska plutokratija opravila san naših dedova za 24 minuta. Sad, što je za tebe definicija pristojnog života rano penzionisanje, to je niđe veze za prosečnim Ozijem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...