Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 hour ago, noskich said:

 

Znaci od jedne plate iznajmljujete jako pristojnu gated community kucu sa dvoristem (za one koji ne znaju rec je o kucama u naseljima gde zive vise klase na Tajlandu) koja ima tri spavace sobe plus dnevnu sobu, jel tako (nikada nisam video na Tajlandu gated community kucu sa manje)? I pretpostavljam prizemlje i prvi sprat?

Imate psa i macke koje hranite hranom koja je skuplja od mesa za ljudsku konzumaciju. Iznajmljujete kola. Jedete od ptice mleko, to jest sta god hocete ukljucujuci mahunarke kada god hoces.  Placate sve racune bez problema ukljucujuci troskove vize, medicinsko osiguranje, internet... Imate klime po kuci koje koristite kada god hocete. Ti ides na casove joge. Kada morate hitno nazad za Srbiju ili Holandiju kupujete avionske karte za odmah bez ikakvog planiranja.

 

I sve ovo sto je navedeno u prethodnim postovima od jedne plate je "stiskanje"?

Ja tako u Sidneju ne mogu da zivim ni u snovima sa platom koja je veca dva puta od medijane.

sve to mogu da imam u srbiji i holandiji.

doduse ne u amsterdamu, ali ako ćemo iskreno čangmaj je daleko daleko od njega...

 

Bože koje gluposti, pa neću samo riž da jedem, 

neću svaki dan da jedem prženo, uopšte nije istina da kupujem pseću hranu kupujem im meso. pravo pravcato meso.

 

takav isti život bih imala u Nijmegen, blizu priroda, da želi može kolima da radi u Nemačkoj.

Čak šta više ja bih imala kvalitetniji život.

Ovi ljudi kao što je ona su prevaranti, žive da dovuku i navuku ljude na tu njihovu ponzi shemu, a sve sponzorisano u lažnom Tajmsu. tj Marketing radi da navuče ljude.

 

Link to comment

Na Jogu idem jer je u klimatizovanoj prostoriji, ne možeš da trčiš zbog vlažnosti samo rano ujutru. Klima ubija, i neda ti snage bilo gde da krenes.

Kulturan život nula, tj ne postoji.

Bezbedno jeste, ali kao da je tamo u nekoj Babušnici ili Pirotu opasno? dakle život nula.

Link to comment

ama bre ljudi sta pricate, 2 hiljade mesecno neto je skroz OK plata i za Holandiju, najjace da sa tim parama zivis tesko u Bangkoku.

Link to comment
9 hours ago, noskich said:

 

Pogledaj u snimku koji sam okacio iznad koliko placa covek za novu garsonjeru u centru Bangkoka. Cini mi se da je nesto oko 300 dolara. S tim sto malo dalje od centra, stan koji nije nov dvosoban mozes da nadjes za 200.

Naravno, ovo je neka gajba koju sam ja rentao turisticki na mesec dana, prvo kapiram da je i ona jeftinija dosta ako napravis ugovor na duze, a i da stvarno zivim u BKK ne bih ziveo tamo, nit mi treba stan u tom kraju, guzva pakao, nit je racionalno, mozes blok pored da nadjes stan za bar duplo manje. Nego je ovo bas bila neka luksuzna zgradurina, bolji bazen nisam u zivotu video :D Al eto, i da zivis tamo, sa 2000 EUR mesecno si skroz ok. Na street market-u odmah pored zgrade imas da jedes sta hoces za 1-2 evra, ne bi mi padalo na pamet ni da se drkam s kuvanjem. 

Link to comment
34 minutes ago, palikaris said:

ama bre ljudi sta pricate, 2 hiljade mesecno neto je skroz OK plata i za Holandiju, najjace da sa tim parama zivis tesko u Bangkoku.

ali zašto bi iko menjao Amsterdan za BKK? Nigde veze,

 

kao klima bolja. Koja klima? Aircon ? vlažno ništa specijalno i vredno.

 

ponovo on šera linkove koji su lažni.

 

 

Disclaimer: This description contains affiliate links above, which means I may receive a small referral commission if you purchase something through the links, but it'll in no way effect your purchase price, and it'll support the channel and help me to continue to make videos like this. Thank you for the support!

Link to comment
3 minutes ago, MilenaS said:

ali zašto bi iko menjao Amsterdan za BKK? Nigde veze,

 

kao klima bolja. Koja klima? Aircon ? vlažno ništa specijalno i vredno.

Haha, yeah, right. Amsterdam... puno vrednostitm

 

pa sto si menjala?

 

Ja sam tamo ziveo godinu dana (u NL, ne u Amsterdamu bas ali blizu) i zajebi, ne bi vise nikad ako bas ne moram. Zabavno ko staracki dom. Plus hrana govno, ljudi smaraci, ribe bezveze a dosadne u pm, svaka hiljadita lici na nesto, vreme sranje, skupo, vrtis onaj bicikl i po kisi i po snegu (i to neki raspali obavezno, posto sve sto je skuplje od 30 evra ce da ti maznu iste sekunde cim ga ostavis negde na ulici na 5 minuta), zivis u gajbama iz 18. veka, vlaznim i raspalim, i placas nesto abnormalno za to. Milina. Jedno je gotivno sto moze da se duva. Uvek bi pre izabrao BKK, pogotovo za 2 soma mesecno.

Link to comment
3 hours ago, palikaris said:

Haha, yeah, right. Amsterdam... puno vrednostitm

 

pa sto si menjala?

 

Ja sam tamo ziveo godinu dana (u NL, ne u Amsterdamu bas ali blizu) i zajebi, ne bi vise nikad ako bas ne moram. Zabavno ko staracki dom. Plus hrana govno, ljudi smaraci, ribe bezveze a dosadne u pm, svaka hiljadita lici na nesto, vreme sranje, skupo, vrtis onaj bicikl i po kisi i po snegu (i to neki raspali obavezno, posto sve sto je skuplje od 30 evra ce da ti maznu iste sekunde cim ga ostavis negde na ulici na 5 minuta), zivis u gajbama iz 18. veka, vlaznim i raspalim, i placas nesto abnormalno za to. Milina. Jedno je gotivno sto moze da se duva. Uvek bi pre izabrao BKK, pogotovo za 2 soma mesecno.

da to je istina za te stanove, ali ništa različito od BKK, isti nivo isti kvalitet. Kakvi su hoteli za 200 THB po danu?

 

ali oni ovde na smrtnu kaznu sude dilerima...

skoro su sjebali žestoko jednog Holandjanina i njegovo suprugu, sve im oduzeli, a Danci im dojavili tipa keep an eye on them.

upravo videla da je crime rate veću u Tajlandu nego u Nemačkoj i Holandiji.

Pa hrana je i ovde govno.

Ljudi nažalost su grozni u holandiji, ali su jako privučeni srbima. afrodizijak smo im!

 

pa nisam ja birala! suprug je hteo 

Link to comment
da to je istina za te stanove, ali ništa različito od BKK, isti nivo isti kvalitet. Kakvi su hoteli za 200 THB po danu?
 
ali oni ovde na smrtnu kaznu sude dilerima...
skoro su sjebali žestoko jednog Holandjanina i njegovo suprugu, sve im oduzeli, a Danci im dojavili tipa keep an eye on them.
upravo videla da je crime rate veću u Tajlandu nego u Nemačkoj i Holandiji.
Pa hrana je i ovde govno.
Ljudi nažalost su grozni u holandiji, ali su jako privučeni srbima. afrodizijak smo im!
 
pa nisam ja birala! suprug je hteo 
Ma jadni narko dileri, bas mi žao.

Gde isti kvalitet stanova, eto taj stan sto sam ja rentao, za bilo sta slično bi u Evropi morao da budem multimilijunaš, a tu živi neka njihova (viša) srednja klasa.

Hrana na Tajlandu je vrhunska, ne znam o čemu pričaš. Bar ja volim njihovu kuhinju, i azijsku generalno.

Sent from my F8132 using Tapatalk

Link to comment
35 minutes ago, vladavsnarod said:

Znaci ne valja ni Sidnej ni Amsterdam? 

nije fer porediti ga sa buđom čangmaja, 

glavni gradovi kao glavni gradovi, ne znam zašto @palikaris ne voli AMSTERDAM

 

 

Koja hrana je to vrhunska? šta tačno?

Link to comment
44 minutes ago, vladavsnarod said:

Znaci ne valja ni Sidnej ni Amsterdam? 

 

Hoces li da otplacujes krov nad glavom 30-40 godina i da konstantno budes u dugu? Ako da onda ce ti valjati.

 

Ako hoces da zivis zivot idi tamo gde je odnos primanja i troskova povoljniji za tebe.

Edited by noskich
Link to comment
1 hour ago, noskich said:

 

Hoces li da otplacujes krov nad glavom 30-40 godina i da konstantno budes u dugu? Ako da onda ce ti valjati.

 

Ako hoces da zivis zivot idi tamo gde je odnos primanja i troskova povoljniji za tebe.

ali takav odnos nije na tajlandu.

Link to comment

Iz mog bogatog iskustva iz 6 zemalja sa 3 kontinenta, treba ziveti tamo gde ti se svidja. Ziveti negde gde ne podnosis je put u mizeriju (kao sto vidimo). Nikakve pare nisu vredne tako mizernog zivota :/

 

(takodje, opsesija parama je put u mizeriju nevezano za zemlju gde si)

 

 

Link to comment
15 hours ago, Time Crisis said:

 

Kad si stipsa. :) To sve što si nabrojao mogu i dve solidnije plate u Srbiji - iznajmljena kuća na periferiji, računi, osiguranje, internet i klima, mahunarke i par kućnih ljubimaca.

 

Secas li se onih stanova sto smo pominjali, stan sa dve spavace sobe u severnom delu Sidneja za koji je renta 700 dolara nedeljno?

E pa gated communities na Tajlandu su u delovima gradova koji vaze za dobre. Ako hoces u Sidneju da zivis u takvom kraju u kuci o kojoj je rec (sa tri spavace sobe i jednom dnevnom i dvoristem) to je u proseku oko 900 dolara nedeljno. Znaci samo za rentu bez rezija placas oko 50,000 dolara godisnje. Pa ti vidi ko je stipsa. 

Link to comment
3 hours ago, noskich said:

 

Secas li se onih stanova sto smo pominjali, stan sa dve spavace sobe u severnom delu Sidneja za koji je renta 700 dolara nedeljno?

E pa gated communities na Tajlandu su u delovima gradova koji vaze za dobre. Ako hoces u Sidneju da zivis u takvom kraju u kuci o kojoj je rec (sa tri spavace sobe i jednom dnevnom i dvoristem) to je u proseku oko 900 dolara nedeljno. Znaci samo za rentu bez rezija placas oko 50,000 dolara godisnje. Pa ti vidi ko je stipsa. 

Prestani da lažeš, Čangmaj je daleko daleko od Sidneja, kamo sreće da su približno jedno drugome.

 

SIgurno u gradu približne veličine su isti uslovi.

 

Koji grad u AUS ima isti broj stanovnika?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...