Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Hvala na savetuvidim na hi-filesu je ozbiljna ekipa, fanovi...realno tu bi dobio najbolje cene al me malo stra da me neki fanatik ne sačeka u mraku zato što sam mu prodao ploču koja negde preskače a ja stavio ocenu 4. Naime, ploče nisu moje (taštine su) a nemam ni vremena ni ničega da preslušam oko 300 ploča da ih ocenio sa 3+ ili 4-.Ne verujem da su ploče previše slušane, stoje vertikalno na nekoj polici ali su prilično zbijene, da ne kažem nabijene jedna uz drugu, plus nisu slušane jedno 15 godina, da li to može dosta da utiče na stanje ploče?Spisak...muka mi je kad pomislim da treba da ih prvo sve popišem, fotografišem, postavim (biće na Kupindu)a od muzike ima svega sem narodne, od klasične muzike do kasete Trobecove krušne peći.
:Hail: za tastu koja slusa Trobecove krušne pećiznam da su samo ploce njene ali morao sam Edited by djeneralche
Link to comment

Vidim ja da će cena za Trobeca biti sitnica :frit:frit:ne sluša tašta, to je ostalo od pokojnog tasta koji je kompulzivno kupovao vinile i knjige, mada je bila jednom scena dolazim kod tašte žena raširila dasku za peglanje u dnevnoj sobi i pegla a na radiju svira neki metal...

Link to comment
Ovde se mogu naći polovni gramofoni, između ostalog i dobro očuvani, ali je na tebi kao kupcu da izabereš.Ne pucaj dok ne vidiš beonjače, odnosno, pre kupovine idi i pogledaj/probaj.
Hvala! ;)Još da odlučim da li mi je bolje da kupim bolji, korišćeni ili nešto slabiji, ali nov gramofon. :)
Link to comment
Nešto vredi, sigurno.Koji je?
tja, tesko da znam - daleko je od mene, kostao je svojevremeno 500 rajhsmarki. nego me zanima, jel treba da se nesto cisti na njemu pre ponovnog ukljucivanja, ili?¿
Link to comment
jel vredi nesto moj tehniks iz 86, zadnji put ukljucen pre 14 godina?¿
poslaću ti 1€ po godini neuključivanja - by WU, a ti javi gde da ga pokupimvredi nešto, a koliko zaista zavisi od modela, plastikaneri 30€, a ako slučajno imaš sp10, ili sp15, ili sp25, mogu odma i 100€ da ti pošaljem :)oznaka modela će pomoći Edited by Ras
Link to comment
tja, tesko da znam - daleko je od mene, kostao je svojevremeno 500 rajhsmarki. nego me zanima, jel treba da se nesto cisti na njemu pre ponovnog ukljucivanja, ili?¿
treba ga očistiti od prašine i podmazati ležaj osovine tanjira (ako je suv)možeš slobodno da ga uključiš, a ostale eventualne nedostatke će ti pokazati, ako krene da štuca Edited by Ras
Link to comment
Uključi ga, kupi neke ploče i slušaj.Može biti zabavno.
:) meni prva prodavnica ploca na 2 i po sata avionom. btw, zbog velike kolicine soli u vazduhu, svi muz. aparati i tv-i su kratkog veka, samo mi jos ta zabava treba. bilo nekad, mozda ako se preselim, bude opet.
Link to comment
:) meni prva prodavnica ploca na 2 i po sata avionom. btw, zbog velike kolicine soli u vazduhu, svi muz. aparati i tv-i su kratkog veka, samo mi jos ta zabava treba. bilo nekad, mozda ako se preselim, bude opet.
Podseti me ovo na...Van Den Hull ima jedan pdf dokument, sveščicu u koju je smestio 250 (čini mi se, nebitna tačna brojka) pitanja koja su mu ljudi tokom godina bavljenja "gramofonskim naukama" postavljali i isto toliki broj njegovih odgovora.Jedno od pitanja, bilo je, parafraziram: Živim u Singapuru, gramofon je oksidisao, šta da radim?Odgovor: Potopi ga u koka-kolu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...