Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

3 hours ago, Redoran said:

Tri godine izgubljenih premija na turniru , šteta od eventualnih gubitaka sponzora, narušeni ugled i reputacija, ja bih išao i na ugrožavanje bezbednosti onom etiketom da predstavlja opasnost po celu naciju (pre nego što je ministar intervenisao, a dok je Novak još uvek bio u žrebu, na tviteru je bilo poruka tipa; "He'll get Seles'd")... mislim da može komotno da doda još jednu nulu iza petice.

Ne bi bio prvi koji bi iz sličnih razloga tužio australijsku državu, zbog prvih u svetu "plain packaging" zakona za cigarete (koje su posle uvele i druge države) su je tužile i velike duvanske kompanije i neke centralno američke države, i listom su izgubile pred međunarodnim sudovima. Dodatno, Đokoviću je u interesu da dođe u Melburn sledeće godine, pa je ova priča o tužbi kao ono Tadićevo mac, mac.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Ne bi bio prvi koji bi iz sličnih razloga tužio australijsku državu, zbog prvih u svetu "plain packaging" zakona za cigarete (koje su posle uvele i druge države) su je tužile i velike duvanske kompanije i neke centralno američke države, i listom su izgubile pred međunarodnim sudovima. Dodatno, Đokoviću je u interesu da dođe u Melburn sledeće godine, pa je ova priča o tužbi kao ono Tadićevo mac, mac.

 

SaE

 

Meni je zaista tesko da zamislim scenario po kojem ce Novak ikada vise doci u Australiju. On ne deluje kao covek koji holding grudge ali posle ovoga sto je tamo doziveo morao bi stvarno da ima neverovatno pomirljivu prirodu da bi presao preko toga. 

Link to comment
26 minutes ago, harper said:

Meni je zaista tesko da zamislim scenario po kojem ce Novak ikada vise doci u Australiju. On ne deluje kao covek koji holding grudge ali posle ovoga sto je tamo doziveo morao bi stvarno da ima neverovatno pomirljivu prirodu da bi presao preko toga. 

Meni nije - deluje mi da ima bar još četiri godine igranja u vrhunskoj formi gde samo par igrača može da mu parira, a iz cele ove priče sa vizom sam uzeo da mu je taj položaj u teniskoj istoriji mnogo više bitan nego što sam ja mislio i što je on čak i prošle godine odavao. Ponavljam, ovde su ga sportski komentatori poput Endrjua Gejza i emisije koju sam pominjao ovde poredili sa Majklom Džordanom, u ovdašnjoj sportskoj javnosti je iz čitave priče izašao kao moralni pobednik, utisak u široj javnosti nije toliko loš da ne može da se popravi malim prilagođavanjem sa njegove strane, a Morison je i onako viđen da izgubi sledeće izbore (doduše bilo je i iznenađenje kad je dobio i prethodne, ali u međuvremenu su laburisti promenili kandidata, aparatčik Šorten koji je sa njihove strane najsličniji  Morisonu (po tome što je aparatčik) je zamenjen Albanezijem koji je sasvim pristojan lik, plus je Morison pravio gafove čitavo vreme  pandemije, ja sam pominjao ovde više puta da je taj gnev povodom dolaska Đokovića ustvari bio gnev protiv Morisona) pa bi i to išlo Đokoviću u prilog. A da je Đokoviću bitno lepo govori i onaj članak Sali Dženkins iz WP koji sam ja na ovoj temi pomenuo kao savršen, a ti ga dan kasnije preneo kao tekst iz Ejdža.

 

SaE

Edited by Gojko & Stojko
Link to comment
6 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Meni nije - deluje mi da ima bar još četiri godine igranja u vrhunskoj formi gde samo par igrača može da mu parira, a iz cele ove priče sa vizom sam uzeo da mu je taj položaj u teniskoj istoriji mnogo više bitan nego što sam ja mislio i što je on čak i prošle godine odavao. Ponavljam, ovde su ga sportski komentatori poput Endrjua Gejza i emisije koju sam pominjao ovde poredili sa Majklom Džordanom, u ovdašnjoj sportskoj javnosti je iz čitave priče izašao kao moralni pobednik, utisak u široj javnosti nije toliko loš da ne može da se popravi malim prilagođavanjem sa njegove strane, a Morison je i onako viđen da izgubi sledeće izbore (doduše bilo je i iznenađenje kad je dobio i prethodne, ali u međuvremenu su laburisti promenili kandidata, aparatčik Šorten koji je sa njihove strane najsličniji  Morisonu (po tome što je aparatčik) je zamenjen Albanezijem koji je sasvim pristojan lik, plus je Morison pravio gafove čitavo vreme  pandemije, ja sam pominjao ovde više puta da je taj gnev povodom dolaska Đokovića ustvari bio gnev protiv Morisona) pa bi i to išlo Đokoviću u prilog. A da je Đokoviću bitno lepo govori i onaj članak Sali Dženkins iz WP koji sam ja na ovoj temi pomenuo kao savršen, a ti ga dan kasnije preneo kao tekst iz Ejdža.

 

SaE

 

Ma, njemu je sigurno bitno, ili mu je makar bilo. On je voleo i taj teren i publiku, uzivao je u Australiji, nije mu slucajno AO najuspesniji turnir u karijeri. Ali je onda doziveo ovo sto je doziveo, pri cemu manje mislim na sam postupak koliko na citavu klimu koja je u javnosti stvorena oko njega. Znas kako kazu, iz velike ljubavi umeju da se rode velike frustracije koje vode u veliku mrznju i prezir. Mi to gledamo iz prakticnog ugla, turniri, brojke, polozaj u istoriji tenisa i slicno ali niko od nas nije bio u njegovoj poziciji i doziveo ovakva javna ponizenja, tako da nisam siguran da ce se njegova glava tako brzo ohladiti. Radice tu svi zivi da se sve ovo gurne pod tepih ali Novak je prilicno svojeglav, da nije takav nista od ovoga se ne bi ni desilo.

 

Ne rece mi za "Spectator" cija je novina. Oni su od pocetka bili na njegovoj strani.

Link to comment
12 minutes ago, harper said:

Ne rece mi za "Spectator" cija je novina. Oni su od pocetka bili na njegovoj strani.

Sad sam pogledao njihov sajt i par tekstova, to je australijski ogranak istoimenog UK magazina (u smislu kao australijski ogranak dnevnika Gardijan), nepoznati su mi pisci ali deluje ozbiljan časopis iako konzervativan, te stav prema Đokoviću tj. obaveznoj vakcinaciji nije iznenađenje. Meni su bliži ovdašnji ogranak Conversation magazina, kao i kompletno ovdašnji The Monthly.

 

SaE

  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, cedo said:

 

pietrandjeli je direktor turnira u rimu ?

 

kako bes onaj novinar "not to bad" ... scavagata, tako nesto ... mislim da je on na njegovoj strani :D 

imali neki njegov tekst o situaciji ?

Ubaldo.

On je Zverevu postavio pitanje koje se ticalo zaraženog Humberta. Bio je video i ovde, konferencija nakon pobede nad Milmanom. 

Link to comment

1. Ja mislim (a možda i grešim) da je sportska javnost svuda na strani nevakcinisane budal(ice), ne samo u Australiji, u vezi onoga što se desilo u Australiji. Daleko je sledeći AO.

 

2. NĐ sada ima problem što su se svi teniseri (da se ograničimo na ATP) vakcinisali (osim njih trojice), a ATP će, izgleda, da bude prva međunarodna firma koja će da uvede obavezan fix za svoje zaposlene, tenisere, sudije... Znači, nebitno će biti da li zemlja u kojoj se igra neki, recimo, ATP250 to traži pod moranje.

 

Mislim, da stavim na stranu čije će preporuke ATP da uzima za obavezujuće u smislu: koje vakcine, koliko vakcina, da l' će trebati busteri (prvi, ini, koji već), da li je dovoljna jedna vakcina posle preležanog kovida19, da l' će da priznaju i flaster ili nazalne vakcine ako se pojave, najbitnije: da li će omikron da bude gejmčejndžer... Nekakva medicinska izuzeća će morati, makar na papiru dimaju, ali u praksi, to se svodi na trojicu (ili dvojicu) koji se dosad nisu vakcinisali (tj šta NĐ mora da dostavi od papira da bi ga pustili da bidne u svlačionici i teretani pred meč, ako se ne vakciniše).

 

Znači, svi se vakcinisali, samo on neće/ne može, to meni nije u sportskom (kolektivnom) duhu. A niko neće više da se zjbe kao Oziji, pustili ga digra pa se popišmanili, neće biti fazon let him play (ako si ga već pustio da dođe). A možda i hoće.

 

Iz ugla NĐa, ako budal(ic)a i dalje neće hteti da se bocne, a ne batali (tenis), all in bi mu bio da nastavi redovno, vredno da trenira, u fazonu ja sam tu i spreman sam. Mislim, to ja, mnogo navijački, bez nekog posebnog osnova, projektujem, mada stvarno ne mogu da zamislim organizatore bilo kog narednog turnira koji će tek tako da odustanu od učešća NĐa, nisu TA i Tajli blesavi da toliko zsru motku da bi ga doveli (NĐa) u Australiju.

  • +1 3
Link to comment
6 hours ago, harper said:

Meni je zaista tesko da zamislim scenario po kojem ce Novak ikada vise doci u Australiju. On ne deluje kao covek koji holding grudge ali posle ovoga sto je tamo doziveo morao bi stvarno da ima neverovatno pomirljivu prirodu da bi presao preko toga. 

Zamislivo je obadvoje i da ponovo igra AO i da nikad vise ne zaigra! Mnogo zavisi od ponasanja Australaca, ne manje zavisi od toga u kojoj ce fazi biti Novakova karijera.

 

U ovom trenutku, Novak ne treba da se definitivno izjasnjava.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, stray cat said:

Vrlo razocaravajuce. Bolje bi bilo da su manje obrazlagali. Nista od onoga sto su rekli u obrazlozenju ne potvrdjuje da je odluka logicna, racionalna i opravdana. Nasuprot, pokazuje da je odluka kapriciozna, osvetoljubiva, politicka...

 

Ovako obrazlozenje je jedino smisleno ako zele da pokazu da je sam zakon dubiozan. (May, might be)

Link to comment
 
Juce je u italijanskim novinama osvanuo naslov "Djokovic treba da umre u smecu". Govorimo o novinama i novinaru koji je potpisao tekst, to sa Monikom je verovatno sa neke drustvene mreze. Godinama su kuvali mrznju zato sto je drndao ceo teniski svet kako je hteo, ukljucujuci i Svajcarsku Barbiku, sada je sve to pokuljalo na povrsinu.
Osvanuo je u nedelju uveče i osim tog sramotnog naslova koji je izvučen iz završnice "intervencije" umišljenog pisca nije vredan spomena. Inače je studirao arhitekturu, piše knjige a brat mu je režiser... Živi ovde u Rimu gde je u ambijentu, bellezza nella monnezza

https://www.ubitennis.com/blog/author/ubitennis/

Ubaldo Scanagatta, iako je obično polemičan ovde je zauzvrat umerenih stavova ali ne brani Đokovića ni AO. Brani sudije jer "živimo u komplikovanim vremenima..." Nole je kaže posle peha na USO20 imao i taj da pošalje onaj "izuzetan osmeh" sa aerodroma na Instagram i "isprovocira"

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...