Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

9 minutes ago, Joe D said:

opsesija goat raspravama je retardirana na vise nivoa. 

 

GOAT rasprava je POSTALA "retardirana" kada su neki brojevi postali preveliki za medijsko hendlovanje.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, stray cat said:

 

GOAT rasprava je POSTALA "retardirana" kada su neki brojevi postali preveliki za medijsko hendlovanje.

ne mislim konkretno na tenis, ako to hoces da kazes

Link to comment
11 minutes ago, Mos said:

Takodje, ličnost van terena nikakve veze sa tim nema. Eno Jordana zivog i zdravog, drkadžija na kub. Bitnije je da si media darling i da imas nekoga ko spinuje sve gafove koje napravis.

 

Muhamed Ali je najbolji primer. U jednom trenutku je bio najomrazeniji sportista i javna licnost u SAD jer se protivio dominantnom narativu oko Vijetnamskog rata, posle jedva nekoliko godina postao je ne samo americka vec i svetska ikona. Na stranu to koliko je Ali tada bio u pravu oko svog stava a koliko Novak danas, javne percepcije se menjaju velikom brzinom. Veliki Dzesi Ovens, koji se posrao Hitleru u tanjir, po povratku u SAD radio je kao portir i trkao se s konjima da ne bi umro od gladi a danas je slavljen kao jedan od najvecih americkih sportista svih vremena. To kakav status Novak trenutno ima ama bas nista ne mora da znaci.

 

Moj je utisak da ce od njih trojice Nadal biti najbrze zaboravljen. Naravno, ne u teniskom svetu vec generalno u javnosti. On je realno dosadan i priglup lik, bez misljenja, bez stava, bez ikakve druge pozicije osim pozicije Rodzerove prve pratilje. Da nije napravio ovo cudo u Parizu i tamo nagomilao neverovatnih 13 titula kojima je debelo podebljao svoj grendslemovski racun, u penziju bi otisao slavljen koliko Dzim Kurijer ili Tomas Muster.

  • +1 5
  • -1 1
Link to comment
59 minutes ago, napadaj said:
Danima sam pratio strane forume i komentare o celoj situaciji sa Novakom i nijedan običan čovek nije napisao ništa o Srbiji i Srbima, al' zato Srbi potrošiše tastature na priču o tome kakvi su Australijanci, ko su im preci, kakav je zapad, bla bla, a kojekakvi idioti iz okolnih "država" uzvraćaju o velikosrpskom nacionalizmu.
 
Jebote koji šupak svemira.

generalno si u pravu, ali ovo se desilo zbog australijskog javnog mnjenja...obični australijanci su odigrali jednu od tri glavne uloge u ovoj tužnoj epizodi

  • +1 1
Link to comment
Quote

 

Djokovic leaves Australia but debate goes on in vaccine saga

Australia made its decision, but opinion remains divided worldwide on Novak Djokovic and whether he should have been allowed to compete in the Australian Open despite not being vaccinated against COVID-19.

At a tennis center in Phoenix on Sunday, employee Stan Taylor said the lobby was abuzz with just one question as players arrived: “What do you think about Novak Djokovic?"

There was no consensus on whether the No. 1 men's player had tried to game the system in seeking an exemption to Australia's strict vaccination rules or had the right to defend his title at the Open. In the end, the country's immigration minister revoked his visa on public interest grounds, and Djokovic was deported Sunday.

Taylor said he knows Djokovic has favored unconventional approaches all his life, but he wanted to see the tennis star display leadership in the polarizing COVID-19 vaccine debate.

“I love to watch him do battle,” said Taylor, who lives in Phoenix and has closely followed the saga. “I’ve watched him snatch victory from the mouth of defeat. .... So he loves the game, but this thing was not something to get on the soapbox about. He chose the wrong fight, and he lost.”

Djokovic received an exemption to vaccination rules to play in the Australian Open, based on a previous coronavirus infection. But upon arrival, border officials said the exemption was not valid and moved to deport him — sparking a 10-day legal battle and an ongoing political drama.

Djokovic has overwhelming support from his home country of Serbia, whose president said Australia embarrassed itself and urged his countryman to return where he would be welcomed.

The tennis player has also been held up as a hero by some in the anti-vaccine movement. One protester raised a poster in support of the tennis star at a rally in the Netherlands on Sunday.

Others were quick to criticize. One of Italy’s greatest tennis players, Adriano Panatta, called Djokovic's expulsion from Australia “the most natural epilogue of this affair.”

“I don’t see how Australia could have granted the visa. He committed big errors, he created an international case when he could have done without that,” Panatta said to the Italian news agency LaPresse.

French tennis player Alize Cornet, meanwhile, expressed sympathy while reserving judgment.

“I know too little to judge the situation,” she posted on Twitter. “What I know is that Novak is always the first one to stand up for the players. But none of us stood for him. Be strong.”

British player Andy Murray said he hoped that such a situation wouldn't be repeated at the next tournament.

At this stage, Djokovic could still play in the next Grand Slam tournament, the French Open in May-June — if virus rules don't change before then. Sports Minister Roxana Maracineanu confirmed earlier this month that Djokovic would qualify for a “health bubble” that allows unvaccinated players to train and play.

The same could be true for Wimbledon. England has allowed exemptions from various coronavirus regulations for visiting athletes, if they remain at their accommodation when not competing or training. The U.S. Tennis Association, which runs the U.S. Open, has said it will follow whatever rules are set out by the federal, state and local governments when it comes to vaccination status.

A Djokovic appearance at those tournaments certainly would attract those who want to see great players in action, said Dillon McNamara, who runs a tennis academy in Las Vegas.

"I’m not a Novak Djokovic fan at all ... but I would have really liked to see him play,” he said, arguing the Australian Open could have put measures in place to keep the tournament safe beyond barring the unvaccinated.

Perhaps there is only one thing everyone can agree on. As Murray put it: “The situation has not been good all round for anyone.”

 

https://www.miamiherald.com/news/article257388782.html

Link to comment
On 16.1.2022. at 21:21, Heaviside said:

generalno si u pravu, ali ovo se desilo zbog australijskog javnog mnjenja...obični australijanci su odigrali jednu od tri glavne uloge u ovoj tužnoj epizodi

 

Naravno, to nisam ni doveo u pitanje, samo što ne mislim da je njihova reakcija neočekivana, niti u potpunosti neopravdana. Pitanje je da li je tamošnja javnost uopšte bila upoznata sa tim da za tenisere na AO postoje izuzeci od obaveze da se vakcinišu.

 

 

Link to comment
6 hours ago, harper said:

 

Dok mi ne nadjes primer za to ne mogu da znam na sta mislis i da li si u pravu, bez primera moze samo svako od nas da ostane na svom stanovistu. U Novakovom slucaju se preplicu bar dva vazna i dobra principa koji su u koliziji, princip slobode izbora i princip zastite javnog dobra, dovoljno je da neko naginje jednom od ova dva principa pa da mu to definise citav argumentacioni niz i generalno stav po ovom ili nekom drugom slicnom pitanju. Nisu to tako jednostavne stvari, principi se retko pojavljuju u cistoj formi kad o necemu raspravlja dvoje ili vise ljudi. Stavise, ponekad mogu da dodju u sukob unutar jedne osobe. Ja licno verujem u oba principa i ne preostaje mi nista drugo nego da vagam kod svakog pojedinacnog slucaja sta mi je bitnije na osnovu posledica koje taj slucaj moze da proizvede. U nauci je to strogo definisano, jedini pouzdani i dokazivi argument za motiv odredjenog dogadjaja je outcome tog dogadjaja, sve drugo je prazna prica.

 

Konkretno, sto se ovog slucaja tice, neko je na tviteru postavio niz osnova po kojima je Djokovicu trebalo oduzeti pravo na boravak u Australiji i koje su vlast i javno mjenje u Australiji koristili kao argument. Taj niz ima 14 tacaka od kojih je 13 tokom vremena odbaceno i tek 14. posluzio kao krunski argument, a svi smo svedocili kolika je valjanost tog cetrnaestog. To "pomeranje stative" kako se kolokvijalno naziva i stalno prebacivanje rasprave sa jedne na drugu temu je notorna politicka strategija koja nije nepoznata u filozofiji politike. Kad pristanes na tu igranku da bi ucestvovao u raspravi, kao sto smo svi mi to uradili, naravno da ce ukupna masa tvojih priloga diskusiji izgledati kao nedovoljno koherentna.

sad nije fer da ne objasnim a ne vodi mi se rasprava na tu stranu al aj na primer princip je da nije kriv ako ugrožava samo sebe - ali ne ugrožava samo sebe - u principu ne ali u praksi da jer je verovatnoća da će ovde u bolnicu minimalna. a što sad menjamo princip za praksu tj verovatnoću i otkud ti znaš koja je verovatnoća? mislim ako se zarazi ovde neće ga prebaciti u inozemstvo da se leči, što bi? ili aj makar da kažemo da niko ne zna šta bi u tom slučaju bilo evo ja mislim da bi se lečio ovde a ne vidim po čemu si ti kompetentan da odrediš verovatnoću. nije dovoljno da imaš autoritaitivan nastup i kucaš mnogo postova, na kraju se često svede na 'kad vam ja kažem biće tako evo videćete' 

 

nije to ukupna masa pričam baš o preskakanju argumentacije između par postova, ne vređa me nit mi smeta nit bih spomenuo da meni ne spočitavaš da ne poznajem logiku iz prvog srednje, naročito što sam logiku imao u trećem kao i svi ostali gimnazijalci plus ne treba ti za to škola

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
23 hours ago, napadaj said:

Naravno, to nisam ni doveo u pitanje, samo što ne mislim da je njihova reakcija neočekivana, niti u potpunosti neopravdana. Pitanje je da li je tamošnja javnost uopšte bila upoznata sa tim da za tenisere na AO postoje izuzeci od obaveze da se vakcinišu.

 

Da, da... ja bih reako da velika većina nije bila upoznata i da ih je Đoković obavestio kako stoje stvari.

 

Link to comment
 
kao sto kockanje, pusenje cigara i generalno asshole ponasanje sprecava jednog da bude goat, a drugog uzivanje kokaina za isto to
 
pa da, pušenje cigara i drkanje saigrača  to the limits nisu nikakve mrlje na karijeri, a drugi nije goat

Link to comment

Pravda za ljubitelje cigara! Ništa lepše od jednog Bolivara posle večere. Nije ni mnogo štetno. Niđe veze uvoditi to ovu raspravu :)

Edited by Heaviside
Link to comment
16 minutes ago, napadaj said:

Mnogo bolji bit o Lensu:

 

Karlin je ono rekao kad je Lens bio u peaku i kad nije bio raskrinkan. Mislim da nisi razumeo sta je hteo da kaze, taj sentiment kako ti namecu nekog i kako iskace iz TVa, iz novina, iz frizidera i kako ga mediji forsiraju kao idola za mase je ono sto nervira Karlina. Tako je mene smorio Djokovic, niti pratim tenis niti me zanima, a svi me smaraju s tim "Jesi gledao, jesi gledao?" Nisam gledao i necu gledati, a u kurac vise. Ne mogu da shvate da me ne zanima tenis, a cak i da me zanima ko kaze da bih automatski navijao za njega?

 

Sorry za mali rant, nije Djokovic nista kriv za to, ali eto, ne osecam prema njemu ama bas nista, cak me i nervira sve to onda kad nisam neutralan (99,9% vremena). Ali smatram da je ovo presedan u istoriji sporta i sramotno domacinstvo Australije, a o medijskom lincu da ne govorimo, tako da mi je sada prvi put u zivotu NDj postao tema za razmisljanje i razgovor i osecam solidarnost prema njemu. 

  • +1 4
Link to comment
7 minutes ago, levi said:

 
 a drugi nije goat
 

 

Jako si predvidljiv, znao sam da ce ti to biti odgovor, ali zar zaista ne razumes sopstvenu poentu? Na to da li je Maradona GOAT ili nije nije uticalo to sto je varao i drogirao se, cak naprotiv.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...