Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

21 minutes ago, Tsai said:

grend slemovi i broj nedelja na prvom mestu. realno sve ostalo je sviranje kurcu. tako je bilo kad je sampras obaro lendla i kad je federer obaro  samprasa

 

A svaki GS dva puta? A 4 slema odjednom? A svaki Masters dva puta? A bolji h2h od svakog?

 

Nebitno sve, jel.

Link to comment
2 minutes ago, Mil@n said:

 

A svaki GS dva puta? A 4 slema odjednom? A svaki Masters dva puta? A bolji h2h od svakog?

 

Nebitno sve, jel.

nije nebitno, ali je sekundarno. naravno da sve to doprinosi, i da bi proslogodisni kalenardski zacementirao za sva vremena. al jbg

Link to comment

Već je zacementiran jer nijedan ni drugi nemaju na osnovu čega da mu pariraju... 

Al da ne vrtimo iste priče, poenta je samo da ne misli mda su te priče loše, glupave i slično. To je sport, i deo igre, to je to.

Link to comment
30 minutes ago, Heaviside said:

Previše ozbiljno prilazite ovoj raspravi o GOAT debati. Nema tu šta da bude smisleno ili ne, čista zabava je u pitanju. 

Nekome je zabavno da naglaba o GOAT-u po kriterijumima kakve je JoeD naveo, dakle krajnje subjektivno, neko voli kao Boža da raspravlja o optimalnom algoritmu koji računa GOAT-a, ja recimo volim da pratim obaranje rekorda koje smatram relevantnim, ima nas raznih. Neke rasprave se guraju zbog para, ali ceo profesionalni sport postoji zbog para, nije mi to validan argument kojim se dokazuje da je nešto besmisleno ili prljavo. Samo može da pokaže da je određenom broju ljudi zanimljivo čim generiše pare. 

ne kazem ja da nema vrednosti i zabave u raspravljanju o takvim stvarima. ali je to nekako preraslo okvire diskusije i potpuno okupiralo sportski diskurs poslednjih godina do nivoa opsesije, i to je prilicno nov fenomen. 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Mil@n said:

Već je zacementiran jer nijedan ni drugi nemaju na osnovu čega da mu pariraju... 

Al da ne vrtimo iste priče, poenta je samo da ne misli mda su te priče loše, glupave i slično. To je sport, i deo igre, to je to.

 

nije zacementiran, ali ima prednost, i tu, na 100 metara od cilja. jos jedan RG ili Vimbldon bi zavrsili pricu

Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

 

Opet nije smisleno. Moguce je da teniser A ima manje nedelja na vrhu, ali je da je bolji od tenisera B koji ima vise nedelja. Moguce je cak i da teniser C koji je bio glavni rival tenisera A i koji ima triput manje nedelja na vrhu od njega bude bolji od tenisera B i da bi ga u 80% meceva pobedio. Teniser B mozda ima tu srecu da u svojoj eri nema tako jakog rivala kao sto je teniser C i da zbog toga ima vise nedelja na vrhu.

zato postoji i ELO, ko u sahu, kao treca bitna cifra.

Link to comment
7 hours ago, dùda said:

jel' sad na ovom topiku treba da počnem ovako :

vakcinisana sam, poletela među prvima, čekala u redu, bocnulo me, buster među prvima, muž sve isto + sezonska + gleda ovih dana da primi onu protiv upale pluća ,čekamo četvrtu 

jel' dovoljno :D

 

elem, 

ovo je gotova priča, niko se buniti neće, ovi što slave su brojniji, samo se nadati da će nekako da se zaboravi, ali teško će to ići

novak sam pao, sam se ubio, PR mu je govno, familija već poznato idiotska sa sve ćaletom na čelu

 

novak ako neće da batali tenis, mora da nađe bolji, ma 100x bolji PR, pa se nešto možda i ispegla, stvarnost je takva kakva je, nema mnogo ni mesta ni razumevanja za koloritne karaktere

za vakcinu ko zna, zavisi od razvoja događaja sa koronom

 

mene već odavno mnogo toga u vezi sa njim žalosti, ali to je valjda zato što smo ga predugo idealizovali

nisam mu oprostila ono sedenje sa vulinom nikako, niti mogu, ne sviđa mi se što je ostao bez reakcije kada su tukli njegove vršnjake po beogradu, ne sviđa mi se pravdanje sa apolitičnošću, a onda pomislim, ma koje se to govno od našeg sportiste javilo po pitanju bilo čega i shvatim da je on još i ponajbolji

 

da navijam za njega sigurno hoću i dalje, ali da mu treba reset, bogme treba

a da li ja za to kasno, e nemam pojma

 

 

 

pošto se ti protesti danas tretiraju kao antivaks protesti u beogradu, čak i neki koji su učestvovali na tim protestima kažu da su antivax, da je tad izrazio podršku to bi mu zapečatilo status antivaks zvezde. iz današnje perspektive dobro je što nas nije podržao tad.

Link to comment
16 minutes ago, radisa said:

Pa ne, postojao je šah i pre ELOA, postoje razne varijanet šaha...

 

Najveći rejting u šahu ikada je imao i ima Magnus Karlsen, ali to ne znači da je on zaista najveći svih vremena...

ne bih da se uplecem, ali iz mog prvog posta je valjda jasno da ne kazem da elo sam odredjuje najveceg, sto ne znam ni sta znaci...

nego je treci, prilicno ortogonalni pogled... neko je rekao samo su dva bitna, pa je neko rekao kako se poredi kad su drugi protivnici, i ja sam odgvorio na to... jer prve dve stvari ne govore bas nista o drugim protivnicima.

od miliona statistika, ako neko hoce da svede na minimum neophodnih koje nesto indikuju, meni je to treca zanimljiva.

ne (pokusava da) kaze ko je najveci (sto ne znam sta znaci), pa ni najbolji, nego ko je igrao u nekom trenutku najbolji tenis.

sto je komplementarno onim prvim dvema statistikama.

ali ako je neko u sve tri najbolji... to ne mora da vodi nikakvom zakljucku... osim da je najbolji u tri najintersantnije statistike.

 

inace, sad sam pogledao, interesantno je da je sah po svoj prilici mnogo deterministicnji kad su najbolji (u datom trnutku) u pitanju (peak elo's su znacajno veci)

Edited by kurdi
Link to comment
6 minutes ago, kurdi said:

 

inace, sad sam pogledao, interesantno je da je sah po svoj prilici mnogo deterministicnji kad su najbolji (u datom trnutku) u pitanju (peak elo's su znacajno veci)

Pa da, ali recimo Karpov je bio 15 godina svetski prvak, a nije nikad bio 2800+... Njegov pik je dosta manji od toga, ima bar 20-ak igrača koji su bolji...

 

I sad, jbg, šta je važnije ELO i što je bio svetski šampion kada se gleda njegova karijera?

 

 

Link to comment
8 hours ago, harper said:

Kao neko ko je upravo prelezao virus i samim tim ima visok nivo antitela on jednostavno nije kandidat za zarazavanje. Kad bi bio i kad bi ponovo mogao da se zarazi manje od mesec dana nakon sto je prelezao onda nista od svega ovoga ne bi imalo smisla. Ni zarazavanje, ni vakcinacija, bas nista.


Pa kako bre, bukvalno dan pre ovoga sam ja prokomentarisala da je sumnjivo da bi se N zarazio tako brzo ako ima antitela a ti si mi odgovorio da je sve vise ponovnih zarazavanja u kratkom roku, ti znas zenu koja se zarazila posle 3 meseca itd itd :D

Sva sreca da se i ovaj cirkus nekako zavrsi pa ako nista drugo ubuduce cemo se raspravljati i loviti nedoslednosti oko smislenijih tema :fantom:

 

 

Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

I na RG ce morati da imaju "passe vaccinal" (vakcina, 3 doze ili prelezan covid - ne znam koliko mjeseci unazad).

 

3 doze? 

to bi i za druge mogao biti problem. danas je mcinroe izjavio da medved i rubljev (i jos neko) nisu bili vakcinisani na laver cupu.

pitanje je koliko su teniseri spremni da prime jos jednu vakcinu kad se zahukta sezone na prolece. 

 

u nemackoj status "prelezan kovid" vazi 6 meseci

Link to comment
12 minutes ago, Ros said:

 

3 doze? 

to bi i za druge mogao biti problem. danas je mcinroe izjavio da medved i rubljev (i jos neko) nisu bili vakcinisani na laver cupu.

pitanje je koliko su teniseri spremni da prime jos jednu vakcinu kad se zahukta sezone na prolece. 

 

u nemackoj status "prelezan kovid" vazi 6 meseci

Da i ovdje je bio 6 mjeseci, ne znam da li se nesto mjenjalo zadnjih dana.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...