Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Ako bi se Đoković eventualno vakcinisao, da li bi Australija sledeće godine opet mogla da mu odbije vizu pod pretpostavkom da će njegovo eventualno osvajanje turnira razočarati većinsko stanovništvo, što bi moglo imati loše posledice na mentalno zdravlje naroda?
A to bi se loše odrazilo i na privredu i ekonomiju zemlje.



  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Slazem se sa svim osim sa boldovanim. Ako se drzimo zvanicne verzije, on se zarazen najmanje dva dana setkao okolo i bez maske imao kontakte sa drugima u zatvorenim prostorima. Za jedan dan se vadio da jos nije znao rezultat, za drugi da je napravio "gresku". I zato apsolutno zasluzuje kritiku u javnosti. Evo sad u Australiji kada su ga slikali, svuda sa maskom pa i na aerodromu (iako sada ne predstavlja pretnju jer je "prelezao" nedavno). Ako su propisi takvi, onda ih moras postovati.

 

zato i napisah da suštinski nije ništa loše uradio. da je grešio i pravio pogrešne procene, oko toga smo se ovde svi složili. nešto od toga je i sam priznao. naravno, ko priznaje pola mu se dodaje, pa su odmah krenule i priče kako se u Srbiji bavio nezakonitim aktivnostima, vršenjem krivičnih dela, falsifikatima. nekako se se taj talas iznenadne potrebe da se pronađe dokaz njegovog zločinačkog ponašanja preneo i ovde. zapravo, ne zloćinačkog ponašanja, već zločinačkog karaktera. na osnovu saznanja koja imam o čoveku, njegovog dosadašenjg ponašanja i delanja, komentara dugih ljudi kojima je učinio nekakvo dobro, ja sam odmah otpisao kao najmanje verovatno to da je on svesno i namerno zaražen išao među druge ljude sa namerom da ih zarazi ili sa stavom da ga je baš briga za druge (ljude, decu, sve jedno). kad se već ispituje njegova ličnost, onda treba i poći od onoga što do sada znamo. a da bi me neko uverio da je on prevarant, zločinac i bezdušni prevrtljivac koji se svih ovih godina krio iza maske koja je nama poznata, pa bilo bi potrebno zaista mnogo više od dokaza koji su ponuđeni.

 

ja se slažem da zaslužuje kritiku zbog toga. i ne samo to, nego da zaslužuje i detaljnije obrazloženje koje treba da ponudi javnosti, pošto se radi o javnoj ličnosti. ali se opet mora napraviti jasna razlika između kritike i ovoga što je njemu urađeno a što se zove diskreditacija ličnosti, dehumanizacija i prljava kampanja na globalnom niovu. ne radi se tu samo o pravnim pitanjima i pravnom gledištu, radi se o tome da apslutno ne želim da učestvujem u "tovarenju" nekoga kada sve činjenice ukazuju da realno stanje stvari dijametralno suprotno od onoga što se želi predstaviti. 

 

ako je nekome do istine, potrebno je prvo da se ovaj shitstorm okonča i ludilo stane. možda će se to i desiti sada kada su Australci uspešno odbranili svoje granice od invazije zlog reketaša i globalnog boga antivaksera.

Edited by Ted
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Babu Bhatt said:

nece moci nastupiti ni na preostala 3 GS-a

Mislim da neće, jer

 

a) ako je prije bilo kakve neizvjesnosti i nedorečenosti, ova je kriza potpuno razotkrila da specifično Novak nema nikakvo suvislo obrazloženje zašto se nije pelcovao, jer za njega suvislo obrazloženje ne postoji

b) države i odobravaju nekakvu ''slobodu izbora'' svojim državljanima i biračima, u strahu od njih, ali takvu slobodu ne odobravaju strancima

c) svaka zemlja koja je uvodila, uvela ili će uvesti javnozdravstvene mjere svojem stanovništvu najvjerojatnije će te mjere primjenjivati i na mondene sportiste; možda neki zbog para uvedu karantenu ili sl. ali se na kvarno nitko neće provući, a Novak sada ima rotaciona svjetla na sebi za takav tretman

Link to comment

Ako ima i malo dostojanstva, u tu dingojebinu ne treba vise nikada da se vraca. Treba da napise knjigu i da se dobro pokenja po tim logor cuvarima:fantom:

Edited by Micko8
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Have_Fun said:

 

Ovo treba da bude pop up i da iskače svima po online medijima kad se krene u diskusiju oko Novakovog slučaja.

 

Da su ga oterali uz argument da je lažirao test i tome slično, odluka bi i imala neku logiku.

Ovako, ovo je čisto šiljenje patke jer im se može.

Suverenizam, brt. 

 

Ono što je tužno (ćao, Mats Vilander) je da obrazložiše da je on za Australiju opasnost u rangu teroriste. 

Link to comment
55 minutes ago, Antagonist said:

Ako bi se Đoković eventualno vakcinisao, da li bi Australija sledeće godine opet mogla da mu odbije vizu pod pretpostavkom da će njegovo eventualno osvajanje turnira razočarati većinsko stanovništvo, što bi moglo imati loše posledice na mentalno zdravlje naroda?
A to bi se loše odrazilo i na privredu i ekonomiju zemlje.

 

Đoković sada po automatizmu 3 godine ne može da uđe. Znači, vizu može dobiti 15.1.2025. i zaigrati na AO25, pod uslovom da turnir te godine ne počne pre toga i da organizatori prihvate njegovo učešće u zadnji čas.

 

Izuzetak je moguć jedino ako umilostivi ministra koji i u tom pogledu ima diskreciono pravo. Direktno sa sajta ministra:

 

Quote

Following an adverse decision under section 133C(3), the affected person would not be able to be granted a visa (while offshore) for a period of three years, except in certain circumstances. Certain circumstances include, compelling circumstances that affect the interests of Australia or compassionate or compelling circumstances affecting the interests of an Australian citizen, permanent resident or eligible New Zealand citizen.

https://minister.homeaffairs.gov.au/AlexHawke/Pages/statement-regarding-mr-novak-djokovic.aspx

Edited by vememah
Link to comment

Svi se oglasavaju i to vatreno, sem onih koji to treba da urade. Da sam direktor ovakvog turnira, sef neke sportske federacije, dramio bih svaki dan ili dao ostavku.

Link to comment
Just now, Meazza said:

I posle kazu sport spaja ljude.

 

Djavolja rabota, lepo neko napisa.

 

Tacno je da sport spaja ljude. Neljude ne moze da spoji ni sport, ni bilo sta drugo.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...