Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Bilo je toga i na USO i na RG, kako teniseri sa problemima izolacije (pre i tokom turnira) tako i ustupcima zvezdama ovog sporta. Da je došao Rođa morali bi da prošire tu listu u Adelaidu na top 5...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Halvard said:

Oni koji su bili baksuzi da imaju pozitivne saputnike u avionu (njih 70-ak) su u potpunom karantinu 14 dana i ne samo da ne smeju da izađu iz sobe, već ne smeju da otvaraju ni vrata, a neki imaju i hermetički zatvorene prozore.

 

Za obicne putnike (i bez pozitivnih saputnika), ovo je standardna procedura za ulazak u Australiju.

Link to comment

da, pa više od 30k kengura čeka na povratak kući ali avaj dozvoljavaju da se samo 2500 njih vrati nedeljno i 2 nedelje karantina,bilo je 5k i 10 dana ali su našli 2 ili 3 slučaja koji su razvili simptome posle karantina i počeli da šire virus po okolini, sada im je još dodatna frka od novih varijanti, kentske, južno afričke i brazilske koje su lakše prenosive

Link to comment
47 minutes ago, mlatko said:

Bilo je toga i na USO i na RG, kako teniseri sa problemima izolacije (pre i tokom turnira) tako i ustupcima zvezdama ovog sporta. Da je došao Rođa morali bi da prošire tu listu u Adelaidu na top 5...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Mislim da je tamo vladao princip "plati, pa klati", tj. ko je bio u stanju mogao je iskešira bolji smeštaj i uslove. Meni je to ipak pravednije od ovakvog arbitrarnog favorizovanja zvučnih imena, koji su inače privilegovani na svaki mogući naćin. Taj babl u Adelejdu je vrhunska sramota za sport, sa sve ničim izazvanim dovođenjem Serene i Venus.

 

43 minutes ago, jms_uk said:

 

Za obicne putnike (i bez pozitivnih saputnika), ovo je standardna procedura za ulazak u Australiju.

 

Pa da, teniserima je zapravo učinjen ustupak time što mogu da napuštaju hotel, zato su i Australijanci toliko ogorčeni. Svejedno, ideja da profesionalni sportista bude zaključan u sobi dve nedelje i onda izađe pravo na teren je apsurdna. A u teoriji je moglo da se desi da na svakom čarter letu bude poneko zaražen, pa da kompletan žreb završi u karantinu. Šta bi radili onda? Samo bi adelejdski babl i australijski igrači imali koliko-toliko pristojne uslove za pripremu.

Sve više mislim da je turnir jednostavno trebalo otkazati ako su već epidemiološke mere (na koje Australijanci imaju puno pravo, da se razumemo) u tolikom neskladu sa tim kako bi jedan ovakav događaj trebalo da bude organizovan.

  • +1 1
Link to comment

meni nije jasno kako je moguce da je neko pre leta testiran negativan, a onda posle leta se ispostavi da je pozitivan.

ok, test je mogao biti uradjen 3 dana pred let, ali koja je sansa da se na svakom od ta tri leta pojavi neko kome je moguce dokazati zarazenost tek po sletanju u australiji

Link to comment

Australijanci (def WA jer sam to gledao, a verovatno i ostali) objavljuju za svaki let da li ima zarazenih (i oko kojih sedista).

Kad sam poslednju put gledao, u novembru/decembru, skoro svaki dan je bio bar jedan let na kome je neko bio pozitivan na testiranju po dolasku.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, jms_uk said:

Australijanci (def WA jer sam to gledao, a verovatno i ostali) objavljuju za svaki let da li ima zarazenih (i oko kojih sedista).

Kad sam poslednju put gledao, u novembru/decembru, skoro svaki dan je bio bar jedan let na kome je neko bio pozitivan na testiranju po dolasku.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

jasno je to, nego kako se taj provukao pre ulaska u masinu? zasto onda ne uvedu da je test najkasnije 24h pred let (ako je istina da je 72 sata limit)? 

Link to comment
  • Redoran changed the title to To, mačko!
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...