Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

2 hours ago, Mil@n said:

Novak je izjavio da bi se povukao sa bilo kog drugog turnira, i da ako na nekom ima smisla da se žrtvuje i rizikuje to je onda ovaj, i to razmišljanje je apsolutno na mestu, i isplatilo se. Mada, malo si me razočarao što si mislio da je izmišljena stvar, jer to od Nola pravi baš lošeg lika a on to nije.

 

 

Ma zašto baš lošeg? Kao da je baš neka mnogo strašna stvar da u medijima preuveličaš povredu da bude veća nego što izgleda? Sećam se kad se Danilović još u Italiji '97 smejao u kameru tokom slavlja "Ma foliro sam" kad je u poslednjim sekundama polufinala fejkovao iščašenjotinu zgloba. Nije to Suarez koji igra rukom ili grize unaokolo ili Bergkamp koji šutira na kvarnjaka ili Šumaher koji se sudara s ljudima da ih izbaci sa staze. Neke povrede je očito bilo, ako Novak može da dobije neku minimalnu prednost samo time što namigne da je teža nego što jeste - nek je alal. Ja takođe mislim da je Rafin problem sa leđima od pre 3 nedelje vrlo vrlo preuveličan, jeste se on povukao sa ATP Kupa, ali pre mislim da ga je boleo q za to i da je hteo da se pravi mekši pred AO. Nemam dokaza naravno, ali ne bi to pravilo neku babarogu od jednog ili drugog po meni, to su standardne stvari off-the-courta u tenisu. Razumem da svako ima svoju skalu poteza koje ne voli, ali meni je nečasnije kad Novak recimo u četvrtom setu, u kom mu ne ide, nazove medicinski tajm aut, što mu se dosta često dešava. Neki put je svakako potreban, ali ne bi me ni Demosten ubedio da dobar deo njih nije samo da pokuša da izbaci protivnika iz ritma ili da mu prekine koncentraciju dok se on malo stabilizuje.

 

Mislio sam da je izmišljena stvar jer mi je nerealno zvučala Novakova izjava nakon petog seta da mu je fizio na terenu dok ga je prepipao odmah rekao "Yeah, it's a muscle tear". Dakako da nastupam iz pozicije čoveka koji ima 0 iskustva i prosečnog fizioterapeuta, ali jednostavno mi je zvučalo malo neverovatno. Da mu kaže "Liči na ovo, moglo bi biti ovo", ali jok, koliko se sećam, fizio mu je deffo rekao "Muscle tear". Pa pomislih, jebo te, je l ima rendgenske oči, šta? Neverica mi se polako povećavala kad sam video Novaka u sledećem meču da izvodi svoje špage i prelome, i mislim se "Ma daaaj, ovaj bi morao da bude na slonovskim injekcijama da ovako igra sa muscle tearom". Sada, šta znam. Insistiraju na tome, daju neke podatke koji nama dakako nisu proverivi, ali dobija mi sve neku auru istine.

Link to comment
22 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Mislio sam da je izmišljena stvar jer mi je nerealno zvučala Novakova izjava nakon petog seta da mu je fizio na terenu dok ga je prepipao odmah rekao "Yeah, it's a muscle tear".

 

Pa, trazi da ti se izvini zbog toga sto nije lingvisticki precizno, nakon takvog meca i toliko stresa, na jeziku koji mu nije maternji, jasno oznacio razliku izmedju it is i could be.:D

 

Ljudi, cime se vi bavite, a nervirate se zbog toga sto su portali u stalnom lovu za senzacijama. Sve dok se ljudi bave periferijom i skandali ce sluziti za lov na klikove. Uradjen je MRI i posle tog meca i posle turnira tako da i njegov tim i turnirski zvaninici tacno znaju sta se desilo i kakva je povreda u pitanju. Povreda je ocigledno postojala i postoji, to je sve sto treba znati u kontekstu optuzbi za foliranje. Ne znam cemu ova prica.

Link to comment
23 minutes ago, harper said:

 

Pa, trazi da ti se izvini zbog toga sto nije lingvisticki precizno, nakon takvog meca i toliko stresa, na jeziku koji mu nije maternji, jasno oznacio razliku izmedju it is i could be.:D

 

Ljudi, cime se vi bavite, a nervirate se zbog toga sto su portali u stalnom lovu za senzacijama. Sve dok se ljudi bave periferijom i skandali ce sluziti za lov na klikove. Uradjen je MRI i posle tog meca i posle turnira tako da i njegov tim i turnirski zvaninici tacno znaju sta se desilo i kakva je povreda u pitanju. Povreda je ocigledno postojala i postoji, to je sve sto treba znati u kontekstu optuzbi za foliranje. Ne znam cemu ova prica.

 

Ma u pravu si. Povuklo me ono što je Redoran napisao da isto podvučem, kakav ludak, kakva muda, pa otišlo i u ovo.

Link to comment

Nije mi bio cilj da pokrećem debatu, samo kratko :)

 

Meni je fer plej esencija i najlepša stvar sporta. Ne volim niti priznajem bilo šta što neko poteže a ne spada u domen individualnog fizičkog, mentalnog ili kvaliteta koji se tiče spremnosti, veštine, talenta. Bilo koja manipulacija tog tipa koja podrazumeva sistematsko magarčenje protivnika i obmanjivanje i laganje javnosti da si povređen a u stvari nisi mi je iskreno dno dna. Pogotovu kada pričamo o Novaku koji je oduvek imao najkorektniij mogući odnos ka svojim protivnicima pre u toku i posle meča. O novaku koji je realno i ovako najbolji od svih.

Edit:

 

Kad sam već tu:


153076359_10222249603341456_581692968770

 

Edited by Mil@n
Link to comment

The last time Nadal won the Australian Open was 12 years ago.

The last time Federer won Roland Garros was 12 years ago.

The last time Nadal won Wimbledon was 11 years ago.

The last time Federer won the US Open was 13 years ago.

By comparison:

The last time Djokovic won the Australian Open was 1 week ago.

The last time Djokovic won Roland Garros was 5 years ago.

The last time Djokovic won Wimbledon was 2 years ago.

The last time Djokovic won the US Open was 3 years ago.

Link to comment
6 hours ago, Moća said:

The last time Nadal won the Australian Open was 12 years ago.

The last time Federer won Roland Garros was 12 years ago.

The last time Nadal won Wimbledon was 11 years ago.

The last time Federer won the US Open was 13 years ago.

By comparison:

The last time Djokovic won the Australian Open was 1 week ago.

The last time Djokovic won Roland Garros was 5 years ago.

The last time Djokovic won Wimbledon was 2 years ago.

The last time Djokovic won the US Open was 3 years ago.

 

Dobro, to je malo hinjski predstavljeno. Nema zadnjih Nadalovih RG i US, i Federerovih AU i W, a baš zbog njih beže sada Đokoviću 20/20/18. 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Koreca, bez premca najbolji komentator tenisa, opet fino o Novaku.

 

Ljudi koji poznaju tenis mahom pisu i govore o Novaku sa odgovarajucim ushicenjem. Ima suprotnih primera ali ih nema mnogo i nikad ne osporavaju Novakov teniski autoritet, sto je i logicno. Ova anti-djokovic histerija uglavnom dolazi od ljudi koji sa tenisom nemaju veze ali imaju potrebu da "objasne" i po pravilu su die hard Rodzerovi fanovi. I to je logicno, Novak je bacio veliku, veliku senku na Rodzerovo tenisko nasledje. Ako se zainati, a Novak voli da se inati, uzece mu i ovih 8 Vimbldona da mu bas nista od vaznih rekorda ne ostane. Sto se broja Slemova tice za to ce se Rafa pobrinuti koliko u maju.

  • +1 1
Link to comment

Ne moze se posle AO tacno reci kakvim ritmom ide Novakova tranzicija ka skracivanju poena i efikasnijem tenisu jer je zbog povrede sigurno morao malo da menja taktiku u kljucnom delu turnira ali primetno je da se na tome dosta radilo u ovoj pauzi zbog korone. Dobro je i to sto je efekat te tranzicije dosao na njegovom turniru gde se inace najkomfornije oseca, u kombinaciji sa trofejem to ce mu dati samopouzdanje da ovim novim i unapredjenim tenisom moze da osvaja i najvece titule. Po mom misljenju, najveca promena u odnosu na prethodni period je brzina drugog servisa koja je skocila za nekih 15-20 km/h u proseku, taj dodatak odmah povecava i broj brzih poena posle drugog servisa 1-2 kombinacijom, sto je velika zarada vremena jer ti poeni gde se neutralnim servisom otvara razmena obicno budu i najduzi. Statistika od za njega rekordna 103 asa kaze da je poboljsana i efikasnost prvog servisa, tim pre sto ima sigurno makar jos toliko viner prvih servisa, ali ova promena u brzini drugog servisa je kljuc i poplocavanje puta za jos nekoliko godina vrhunske karijere.

 

Cini se da kljucni razlog tolikog povecanja brzine nije dramaticno poboljsanje tehnike izbacaja vec mentalno privikavanje na tolerisanje veceg rizika kod ispaljivanja drugog servisa. Pretpostavljam da je tu Ivanisevic odigrao vaznu ulogu ubedivsi Novaka da veruje da je njegov drugi servis dovoljno stabilan da moze u kontinuitetu da pogadja servis polje cak i kada vise naleze na lopticu. U Australiji je to radilo perfektno ali treba malo veci uzorak da bi se videlo da li ce to od sada biti uobicajena forma serviranja jer sigurno da je strah od povrede uticao da se svesno uzima veci rizik kako bi se sto je moguce vise skratila duzina meceva.

 

Ukoliko Novak u kontinuitetu stabilizuje brzinu drugog servisa na blizu 190 km/h u proseku to ce biti veliki napredak i velika tranzicija u njegovoj igri ali takodje i velika glavobolja za njegove protivnike, narocito u Londonu. Novak je vec najbolji riterner svih vremena, ukoliko podigne uticaj svog servisa na nivo najvecih servera danasnjice prakticno ce svaki gem u proseku pocinjati sa 15:0. Protiv igraca koji tako dobro kontrolise osnovnu liniju to je gotovo nemoguce nadoknaditi. Valja gledati Vimbldon.

Link to comment
  • Redoran changed the title to To, mačko!
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...