Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Gde nije, Četojević ga je učio da hoda bos i "upija energiju iz zemlje" ili tako nešto, mrzi me sad da tražim.

 

 

Četojević mu je "demonstrirao" problem s glutenom tako što su se gurali sa komadom hleba, bem li ga, tako neka nebuloza, verovatno još veća lujka nego Pepe, al' se pobeđivalo pa nije ni bitno.

 

čujem, sada ima teorija da ne postoji osetljivost na gluten

ili imaš celijakiju, ili ništa

 

ja u svojoj porodici imama taj problem i nikako ne verujem da taj problem ne postoji, tj, da je u glavi

jednostavno, neki ljudi teže vare hranu, a gluten je izuzetno teško svarljiv

imala sam prolike da vidim kako se takav čovek oseća nakon što pojede recimo picu, testeninu i sl

i to ne jednom

 

tako, da može biti da je to izbacivanje glutena pomoglo, pa kakogod je do njega došlo

ja nisam čula za to ''guranje komadom hleba'', čula sam da je novak prvo 7 dana izbacio gluten, pa je onda osmi dan jeo pastu ili nešto slično, pa je vidio da mu je opet loše i tako je gluten potpuno izbačen

 

za hodanje bosonog po travi sam isto čula da je bilo deo ''terapije''

Link to comment

Dok je pobeđivao niko se nije bavio ni čime se hrani ni koje drveće grli, iako te gluposti traju dobrih 6 godina, možda i duže, toliko se minimalno sećam. :)

hajdemo probati uhvatiti nolovu evoluciju

 

1) dolazak do vrhunske forme - medicinski tajmauti, nedostatak daha, srki i dijana sa jačim uticajem, vidi se da može bolje, učestale kritike na njegov račun od srane federera. upoznaje ćetojevića, guraju hleb, izbacuje gluten, vajda postepeno smanjuje uticaj srdjana i dijane. osim toga se glupira, imitira, đuska, stavlja loptice kao sise... privlači pažnju kao klovn.

2) vrhunska forma - izdaje knjigu, dobija sve redom. i dalje problematičan sa imitacijama, privlačenjom pažnje i traženjem ljubavi publike, plus incident u madridu... no ipak u manjoj meri. ženi se, dobija dete. osvaja i rg

3) sunovrat - kreće sa veganstvom, otvara restoran, jeca postaje propovednica new agea, počinje javno da se bavi meditacijama, imaz, problemi sa markom, glasine o neverstvu...

 

u knjizi je on već pominjao svoju sklonost ka praznoverju (psovanje čaše vode, ko se seća), ali tek je prošle godine krenulo to full blown luđenje. gluposti traju duže vreme, ali su bile dosta manje i u nekom planu daleko iza, dok su mu sada osnova života.

Edited by Ravanelli
Link to comment

tako, da može biti da je to izbacivanje glutena pomoglo, pa kakogod je do njega došlo

ja nisam čula za to ''guranje komadom hleba'', čula sam da je novak prvo 7 dana izbacio gluten, pa je onda osmi dan jeo pastu ili nešto slično, pa je vidio da mu je opet loše i tako je gluten potpuno izbačen

 

za hodanje bosonog po travi sam isto čula da je bilo deo ''terapije''

 
Cetojevic suggested that Djokovic undergo a series of tests. For instance, he asked Djokovic to put his left hand on his stomach, extending his right hand straight out and pushing up while he pressed on it from above. “This is what your body should feel like,” Cetojevic said. Then he gave Djokovic a slice of bread and told him to hold it against his belly, while again straightening his right arm. In “Serve to Win,” Djokovic writes, “With the bread against my stomach, my arm struggled to resist Cetojevic’s downward pressure. I was noticeably weaker.”
 
Cetojevic concluded, “This is a sign that your body is rejecting the wheat in the bread.”
Link to comment

 

 
Cetojevic suggested that Djokovic undergo a series of tests. For instance, he asked Djokovic to put his left hand on his stomach, extending his right hand straight out and pushing up while he pressed on it from above. “This is what your body should feel like,” Cetojevic said. Then he gave Djokovic a slice of bread and told him to hold it against his belly, while again straightening his right arm. In “Serve to Win,” Djokovic writes, “With the bread against my stomach, my arm struggled to resist Cetojevic’s downward pressure. I was noticeably weaker.”
 
Cetojevic concluded, “This is a sign that your body is rejecting the wheat in the bread.”

 

 

Da, taj citat, to je nadrilekarstvo da te muka uhvati, samo što mu nije gasio ugljevlje.

Link to comment

u knjizi je on već pominjao svoju sklonost ka praznoverju (psovanje čaše vode, ko se seća), ali tek je prošle godine krenulo to full blown luđenje. gluposti traju duže vreme, ali su bile dosta manje i u nekom planu daleko iza, dok su mu sada osnova života.

 

Sećam se i tog... nemam pojma da li je to "uplanu daleko iza" zato što se niko time nije ni bavio, a sada kad gubi je odjednom u fokusu ili je on bio podjednako zaluđen i sada i onda, možemo samo nagađati.

Link to comment

ne znam zašto se nekako beži od tih sportskih psihologa, to su ljudi koji bi trebalo da znaju posao

 

priča se da je svojevremeno jedan takav ''sredio'' glavu federeru, za kojega se zna da je bio jako prgav na početku karijere

ali to može da bude i urbani mit, ko bi ga znao

Link to comment

totalno zlokobno zvuči

 

ali istina je da novak deluje kao čovek sa ogromnim unutrašnjim nemirom

slažem se da je tu onda vreme za zbilja dobrog psihijatra

 

on meni deluje kao čovek koji je, iako još dosta mlad, totalno pregoreo

nikada ne treba smetnuti sa uma u kakvoj je eri on igrao, sa kakvim se demonima borio i na kraju ipak napravio ogroman uspeh

to je izgleda ostavilo traga

 

ja mu želim samo da nađe mir i da sačuva zdravlje

jebo tenis, postigao je ionako sve

 

ed.

pogrešan topik

 

Mislis na seljobera profitera od oca, depresivnog brata i glupacu sponozrusu koju je ozenio? Vala niko tu ne bi ostao normalan. 

Link to comment

ne znam zašto se nekako beži od tih sportskih psihologa, to su ljudi koji bi trebalo da znaju posao

 

priča se da je svojevremeno jedan takav ''sredio'' glavu federeru, za kojega se zna da je bio jako prgav na početku karijere

ali to može da bude i urbani mit, ko bi ga znao

+1000

Ja sam prisustvao situaciji sa kumčetom klincem, 87 godište, trenirao košarku, sve išlo ok i škola , ali onda kao da je u smislu sporta udario u zid. I onda nastaju problemi, luđenja , ovo-ono baš onako kriziranje, i forma mu je padala. I onda gore u onom , valjda Zavodu za sport ili kako zovu, tamo gde imaju one sprave za testiranje, ja upoznam ženu koja je psiholog sa baš uskim poljem delovanja rada sa sportistima.

Ispričam joj , ona kaže :

Može da dođe, slobodno znam simptome, to je često kod sportista. Može da ode i kod drugih nema problema...

Otišao dečko na par razgovora, i preporodio se zaista.

Ja posle sa njom pričao i ona kaže:

Veliki su napori, oni se povremeno izgube i korisno je povremeno porazgovarati...

A mogu da zamislim kod Đokovića koliko je svega prisutno...

Link to comment

ja neću dalje na ovaj način da  komentarišem, kao da sam pogrešno shvaćena

 

mislim, kao da pričamo o prvaku susedne ulice u boćanju

 

sad ispade da se može biti svetski šampion u tenisu, i to u eri dvojice najvećih, a da su oko tebe sve samo frikovi, a i da si sam frik, kako je to lepo raveneli izvolio primetiti

ne znam koja bi to diploma psiholigije, psihijatrije ili štaznamvećčega, opravdala tako jasnu daljinsku analizu

 

ali, ok, možda je čovek kvalifikovan, ko će ga znati

 

ed.

uleteo frenk dok sam pisala post, tako da se ovo nije na taj post odnosilo

Edited by dùda
Link to comment

ja neću dalje na ovaj način da  komentarišem, kao da sam pogrešno shvaćena

 

mislim, kao da pričamo o prvaku susedne ulice u boćanju

 

sad ispade da se može biti svetski šampion u tenisu, i to u eri dvojice najvećih, a da su oko tebe sve samo frikovi, a i da si sam frik, kako je to lepo raveneli izvolio primetiti

ne znam koja bi to diploma psiholigije, psihijatrije ili štaznamvećčega, opravdala tako jasnu daljinsku analizu

 

ali, ok, možda je čovek kvalifikovan, ko će ga znati

 

ed.

uleteo frenk dok sam pisala post, tako da se ovo nije na taj post odnosilo

 

Ne treba zaboraviti da je i Federer i pored sve veličine i dugovečnosti posle 29. rođendana osvojio svega jedan GS, Novak za sada takođe ima jedan, nadam se još koji naravno, ali čisto perspektive radi.

Link to comment

Ne treba zaboraviti da je i Federer i pored sve veličine i dugovečnosti posle 29. rođendana osvojio svega jedan GS, Novak za sada takođe ima jedan, nadam se još koji naravno, ali čisto perspektive radi.

naravno

 

a naročito ne treba zaboraviti preko koga je novak osvajao svoje slemove

to ni malo nije nebitno

Link to comment

ne znam koja bi to diploma psiholigije, psihijatrije ili štaznamvećčega, opravdala tako jasnu daljinsku analizu

 

ne znam da li se odnosilo na mene, pošto jedini interakciju koju smo imali je ovo što sam ti citirao sa ćetojevićem i kriškom hleba. citat je iz newyorkerovog članka, a isto bi trebalo i da se nalazi u serve to win.

 

što se tiče mog mišljenja o noletu - imam nekoliko premisa pa izvlačim konkluzije, na isti način kako se to radi po celom forumu.

moje zapažanje je da je novaku ranije naročito stalo da ima ljubav publike, kao verovatno kompenzaciju za nešto što čuči u njemu. sada mislim da je na delu evolucija te potrebe.

izvinite ako je problem.

Edited by Ravanelli
Link to comment

ovi pokušaji kompenzacije nedostatak ljubavi u porodici su posle faze potrebe da ga publika voli evoluirali na ovu meta-ljubav i crpljenje ljubavi iz majčice zemlje

vreme za psihologa u timu je već koju godinu. čudi me da nema nekoga nego je to krpio ovim new age glupostima.

 

pa evo, ovde si dosta jasno dijagnostifikovao novakov problem

 

 

mislim, ok, ali ja se ne bih baš olako usudila da tvrdim o nekom nedostatku ljubavi u porodici za nekoga koga samo gledam preko tv-a

Link to comment
  • Redoran changed the title to To, mačko!
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...