Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Za ne poverovati mi je to da nema niti jedne nase Tv stanice koja bi,uzimajuci sliku neke jake Tv kuce,priblizila srpskom coveku sta se u Egiptu desava uzivo..Ranije je to radio BK,sada je valjda bitnije koga Ekrem vata za dupe. Jedino je logicno da ne zele da pale masu pred miting ovde.

Link to comment

Pa šta pušta B92 Info? Bizarna scena. Jedan od protestanata prilazi policiji i pokušava da ubedi u policiju maltene za neko primirje dok ide večernja molitva. Gomila protestanata oko njega maše policiji, valjda u maniru "stanite, molitva je". Reporter Al-džazire priča kako je policija ušla u zgradu gde su oni, i da misli da će pokušati da ih izbace.

Link to comment

mubarak salje vojsku na ulicu kaze tvpolicijski cas i u suecu i u aleksandriji, kaze staka djordjevic na egipatskoj drzavnoj tv. ko ce to poslusati, videce se.neprovereno, policija trazi da se vojska dovede na cekpointe duz nila.u tunisu opet zakuvavanje, policija suzavac na demonstrante koji traze da ganusi izbaci ben alijeve ostatke iz vlade.

Link to comment

@marvinb92 info dosta dugo nije objavljivao nista, a maloprije su imali kadrove sa al dzazire.ranije u toku dana, ne znam sad tacno u koliko sati su im bile vijesti koje sam gledala, nisu ni pomenuli egipat.

Edited by morgana
Link to comment
da, kada su transporteri JSO dosli do RTS-a. svojim ocima sam gledo da ljudi vicu "Vojska je sa nama" i idu ka transporterima.nije troll, zaista je ogromna slicnost desavanja
Pa nije bas tako izgledalo, ovde se videlo kako demonstranti slave zajedno sa vojnicima, ne da demonstranti idu ka vozilu.. Ali, koliko sam mogao da shvatim, ljudi sa AJ stvarno nisu mogli da potvrde da li je to vojska ili paravojska.
Link to comment

Ево вам неких вести:

Nobel laureate ElBaradei put under house arrest in EgyptNobel Peace Prize laureate and pro-reform advocate, Mohamed ElBaradei, has been put under house arrest on Friday, Egypt’s security officials said. Police told him not to leave his suburban home in Cairo after he joined thousands of protesters in the capital on Friday amid a massive popular uprising that has swept Egypt. ElBaradei returned to the country Thursday night from abroad and declared he was ready to lead the protesters.
10:32 AM ET: Security forces have entered the Al Jazeera building in Cairo, Al Jazeera report.10:30 AM ET: Mubarak will give a speech to the nation in 15 minutes.
Информације су са Russia Today и Al Jazeera. Edited by No7
Link to comment
@marvinb92 info dosta dugo nije objavljivao nista, a maloprije su imali kadrove sa al dzazire.
Dobro nisu puštali sms poruke i glasove <_<
Link to comment

jebote, koliko su se oni pogubili. 15-20 minuta po pocetku protesta poceli su da ispaljuju gumene metke i bacaju suzavac, prebijali su novinare, a sad kao kruna i gasenje al dzazire. trebalo bi da im boris da lekciju iz slanja slike u svet.

Link to comment
THE LATEST 10:50 AM ET: Protests continue throughout Egypt right now, including in the capital city of Cairo. Clashes have turned violent between police and protesters. The government says that there will be a curfew in the key cities of Cairo, Suez, and Alexandria starting at 11:00 AM ET. Right now, that looks unlikely to come off.President Hosni Mubarak is set to speak to the country at or around 11:00 AM ET.Police are demanding Al Jazeera to stop broadcasting, and are outside their door.
protest-pray.jpg Edited by No7
Link to comment
"Osoblje" reklo Al-džaziri da gase kamere i pakuju pinkle, poslednji kadrovi upućuju na šibanje na mostu.
uf, ne mirise na dobroopet nemam strim, jebemti
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...