Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Mubarakov rezim je ogromne probleme svoje zemlje trpao pod tepih. Posljedica je da ce oni kad tad eksplodirati cak i ako ovo danas nije ta eksplozija. Ne moraju ludaci biti Muslimansko bratstvo, islamski ekstremisti, arapski nacionalisti ili tako nesto. Uopste nemam predrasuda prema tome. Dovoljno je da to bude neko nesposoban, ambiciozan, beskrupulozan i vlastoljubiv, bez obzira na njegov predznak. Ne bi bio prvi put da neko zaigra na kartu jurisa na imaginarnog neprijatelja kada se ispostavi da ne moze rijesiti probleme naroda a suvise mu se svidja vlast. Na to sam mislio kada sam rekao da ce svaka opcija imati nekoliko miliona pristalica. Ima ih i Mubarak i MB i ko zna ko sve ne. Ne moraju oni biti formalno organizovani. Cak su neformalni pokreti i opasniji od formalnih.Jednostavno neki loose cannon.

Link to comment

dovoljno je i da nema fondove za opipljive promjene, a novajlijama ce biti tesko i da promijene ustanovljenu drzavnu a poluprivatnu organizaciju koja je valjda u svim porama, ako je mubarak decenijama na vlasti. takve stvari mozemo da znamo iz spostvenog iskustva.i da je poznato da ce na celu egipta od sutra da se nadje dobronamjerna politicka grupa, opet ostaje pitanje sta ce ta da radi sa svim mogucim ogranicenjima koje bi imala i bez ekonomske krize, a pogotovo sa njom. no, da se uvijek istice samo pitanje kratkorocnog troska, promjena kroz istoriju ne bi ni bilo, a ima ih.

Link to comment

“The Egyptian ‘people blame America’ now for their plight. The shift in mood on the ground is ‘mostly because of Mubarak and his close ties’ to the United States.” — US Ambassador Joseph E. LeBaron, February 12, 2010 (WikiLeaks)

Link to comment
kada, za peti oktobar? koji ljudi?
da, kada su transporteri JSO dosli do RTS-a. svojim ocima sam gledo da ljudi vicu "Vojska je sa nama" i idu ka transporterima.nije troll, zaista je ogromna slicnost desavanja Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...