Jump to content
IGNORED

Black Swan (2010)


paculla

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    14

  • yolo

    12

  • Hippie

    10

  • Indy

    9

Top Posters In This Topic

black swan - jedan staromodan/starovremski film, skoro dirljiv u svojoj (ne)proracunatoj naivnosti, prenaglasenosti i banalnoj simbolici. pre bajka nego bilo sta drugo. [...]ne mogu reci da mi se svideo, ali mi je vrlo jasno o cemu gagorder prica kada kaze da je fascinirana pricom o zrtvovanju radi transformacije/potpunosti/perfekcije.
zanimljiva opaska, zapravo podseca malo na fedoru, vlak u snijegu, i uopste sve te ruske klasike.mogao bi postati kult zimskog bioskopa.meni licno je, u bioskopu, film jako uznemirujuci. (a cini mi se da je i drugima oko mene bio, niko na kraju nije ustao jako dugo.)taj balet je zajebaniji od nauke.plasim se da nije bajka.
Link to comment
blackswanmovieposters.jpgOk, zaboravio sam da ima svoj topik, spremio sam sliku, pa da se ne baci.Odlican film, bez sumnje, premda su meni licno one halucinacije malo tesko pale za gledanje. Ali, dobro. Sve je za pohvalu, jedino nisam siguran da li je gotovo neprekidni placni izraz N. Portman "bug or feature", tj. da li je tako zamisljeno, ili je to na zalost raspon njene glume. (Ne znam da li je neko nesto vec pisao o ovome, nisam citao topik). Na kraju mi je ostao vrlo pozitivan osecajj i sad mi je ovo favorit u natjecanju za Oskare, tj. od ovih koje sam gledao. Vincent Cassel je velicanstven, takodje i lik majke, itd. Mila Kunis, ah, wub.
Link to comment

mislim da je placni izraz feature. ali nisam sigurna za raspon njene glume van toga, gledala sam je u oko pet filmova, utisak je da glumi štreberski dobro, ali štreber sa nekog ajvi lig faksa. nisam fan, možda joj se talenat oslobodi s godinama. meni je to stil glume nikol kidmen. edit: upadoh na prajvat parti

Link to comment

indy, govno si od coveka i smrdljivi isprdak od koale sto si lozio kingmejkerku da ti se ovaj filmski feces svidja.samo istinska velicina moze da ceni rad dzima kerija i tu si jos jednom zasjao u mojim ocima. respect, bro!

Edited by gazza1
Link to comment
mislim da je placni izraz feature. ali nisam sigurna za raspon njene glume van toga, gledala sam je u oko pet filmova, utisak je da glumi štreberski dobro, ali štreber sa nekog ajvi lig faksa. nisam fan, možda joj se talenat oslobodi s godinama.
sto je cini upravo savrsenom za ovu ulogu [istovremeno si opisala i Ninu i Natalie]...... Aronofsky je kraljovski izabro.. milijon posto dobija Oskara..... kao i Bale [isto streberski odglumljeno, al su se fakat oboje za uloge zrtvovali extremno]
Link to comment

Kapiram da je trebalo da izrazi unutrasnju dramu/paniku, ali nije placno lice jedini izraz za to... No, to je samo minorna obzervacija 1 nestrucnjaka za glumu... a tek za balet...biggrin.gif

Edited by Indy
Link to comment
Kapiram da je trebalo da izrazi unutrasnju dramu/paniku, ali nije placno lice jedini izraz za to... No, to je samo minorna obzervacija 1 nestrucnjaka za glumu... a tek za balet...biggrin.gif
to "placno lice" jeste odlicno ukonbinovano panikom/dramom.. samo sto je to bilo sve malo streberski...... a sto se tice baleta, za sve je kriv Benjamin Millepied :D kako god... balet je balet [a ne film] -- film je film [a ne balet] -- soundtrack je soundtrack [a ne Cajkovski]
Link to comment
sto je cini upravo savrsenom za ovu ulogu [istovremeno si opisala i Ninu i Natalie]...... Aronofsky je kraljovski izabro..
yup
to "placno lice" jeste odlicno ukonbinovano panikom/dramom..
to lice (iritantno dozlaboga) je stvarno, imam priliku da vidjam svakodnevno mlade devojke, veliki broj, ima ih takvog, ali doslovno takvog izraza lica. meni je to lice bolja minijatura u filmu od probijanja krila
Link to comment
prave balerine [u baletu, ne na filmu] izrazima lica isprate svaki deo/emociju;
Pa, mislim, dal' ja pricam kineskibiggrin.gifO tom govorim, da sve vreme ima jedan izraz lica... placuci.Black-Swan-Natalie-Portman-in-Double-Trouble1.jpgSem toga, imam nekog blizu ko je is'o u baletsku skolu, i ko mi kaze da plakanje nije dolazilo u obzir.Al OK, film je film.
Link to comment

evo i mene! ja nisam mislila na lice kad plese, tad sam gledala sesi i pedu, nego kad prica. mislim, da, sad kad se setim i kad djuska ima taj izraz, ali ja sam mislila kad govori.to da je nedozvoljeno plakanje u baletu mi zvuci tako ruski. mislim, kad bi rusi poznavali logiku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...