Jump to content
IGNORED

Black Swan (2010)


paculla

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    14

  • yolo

    12

  • Hippie

    10

  • Indy

    9

Top Posters In This Topic

pa da, da snimi jos jedan repulsionnatalie zasluzila golden globe
moze. mislim za repulsion. ali gresis u izvedbi polanskog vinsent bi bio mefistovelovski lik koji bi jebao mracno balerine, crni labud bi doslovce bio zlo koje se nalazi izvan portmanovke u samoj strukturi klasicnog baleta a kunisica bi bila dekapitirana. Edited by kim_philby
Link to comment
ono što su 3orge i fancy već rekli, s povremenom iritacijom od prevelikih pokušaja nadraživanja gledaoca, mada je meni to sve ok.od čoveka sa takvim potpisom se bolje nije moglo očekivatiinače male sise posvuda
Ja odgledah ovaj film na poslu, zavidite mi! A sad idem da odgledam još jedan.Guljenje kože oko noktiju i ostale scene samopovređivanja su mi uvek bile gadnije nego npr. otkidanje glave motornom testerom.Svideli su mi se zvučni efekti.Kunis i Portman su prcvoljci od žena, obe po 160 cm, uz to Portman je vegetarijanac od 8. godine (pročitala pre pola sata), ko tu očekuje sise, baš je entuzijasta. Edited by halloween
Link to comment

Long live the old flesh! Tako bi slogan za Crnog labuda trebao da glasi nakon svih poređenja sa Kronenbergovim Videodromom, koji je navodno bio jedan od ''inspiracija'' za ovaj film. Međutim, Videodrom će ostati kultni film, dok će Labuda gledati grupa mazohista, posebno podvrsta gledaoca filmova koje je režirao Aronofsky (mada dno dna i dalje zauzima The Fountain). Aronofsky nije siguran koju ideju želi da razradi, pa čitav film završava kao ogromni polovični bućkuriš, dakle, savršeni blokbaster.

Edited by teacher
nedozvoljeno reklamiranje
Link to comment
Long live the old flesh! Tako bi slogan za Crnog labuda trebao da glasi nakon svih poređenja sa Kronenbergovim Videodromom, koji je navodno bio jedan od ''inspiracija'' za ovaj film. Međutim, Videodrom će ostati kultni film, dok će Labuda gledati grupa mazohista, posebno podvrsta gledaoca filmova koje je režirao Aronofsky (mada dno dna i dalje zauzima The Fountain). Aronofsky nije siguran koju ideju želi da razradi, pa čitav film završava kao ogromni polovični bućkuriš, dakle, savršeni blokbaster.
znao sam. u sumi srpske filmske kritike za mlade u svakom dzbunu chuchi chicha Kronenberg sa svojim kultnim filmovima (a svako slinavo dete zna da je svaki Kronenbergov film u Srbiji kultni).Aronofsky je savrseno znao koju ideju zeli da razradi, problem je sto je ta (ne bas narocito suptilna i dinamicna) ideja prerazradjena i krpljena likovima dok se nije potpuno udavila u banalnosti.
Link to comment

Nije to pitanje Kronenberga koji čuči u žbunu, ali kad se raspravlja o ''tijelu'', on kao student Maršala Mekluana je neizbježan. Black Swan mora da se posmatra kroz prizmu Mekluanovog i Fukoovog učenja.

Link to comment

meni super. scenario u fukciji filma, a ne obrnuto. film jeste u funkciji lika. prica arhetipska (barem poslednjih sto godina :D). ogledala i lica, kostim, muzika - super. njena realnost, do polovine filma ima 5 rečenica, a svet vidimo kroz nju, paralelno je vidimo i spolja, u kontrastu sa svakodnevnim običnim ostalim likovima (koji tako i glume, kunisiva mi bolja od belucijevog). onda, narcizam. sjajno pokazano, onako kako običan čovek zamišlja ludilo, što je jedino pravo viđenje ludila. da, keva, reditelj i blahblah, najobicniji likovi, nista tu nema poremeceno. juče sam od komentatora muškog klizanja naučila novu reč: ucelovljen. meni najbolji film o pubertetu ever (dobro, nije ever, ali zvuci pompezno); razludjivanje je mozda visak, ali bez toga ne bi bilo ni ovoliko ostrice. neko je pisao da je nina lezbIjka, sizofrena itd. ni blizu, samo je pocepana. balet lep, ali nebitan. 'jeftina' simbolika je tu zato sto su ti demoni jeftini. sta je trebalo da bude? deep? film radi.lucy van pelt has spoken

Link to comment
tek sad videh ovo, tacno tako. Aronofski je isilovao do smrti ionako plitku metaforu [koja do duse sluzi svrsi u baletu] sa debilno ubacenim likovima ciji odnosi nemaju nikakvo razresenje pa cak ni glavni lik ne zna sta je i nema jasan seksualni identitet, ah da, to bi valjda trebalo da bude ta sizofrenija [lezbejka, frigidna, bi, sve zajedno?]. da ne pominjem katastrofalno miskastovane Milu Kunis i Kasela, banalnu i nepotrebnu scenu seksa]. Cajkovski na turbo centrifugi...
Mozda je reziser film i zamislio kao jednu metaforu, recimo, kao "pesmu" a ne "roman"?Ja tako nekako citam film. Ovaj film je forma a ne psiholoski triler sa kompleksnim likovima.Otuda kamera iz ruke, 90% krupnih kadrova na Portmanovoj, sklad balerine, libreta labuda i muzike.Sad, to deluje proracunato, kao da su producenti rekil: 'ocemo Oskara za Portmanovu, ali deluje. Film je lep, intenzivan, tezak kad treba.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...