Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

Primer za Dizel

 

Akciza Srbija 57,6 din po litru

Akciza Bosna mislim da oko 38 dinara po litri. kod njih je nešto čudno, jer mi se čini da tu imaju ugrađenu putarinu. moguće da je i manja

 

i onda preko tako uvećane cene dodaj još PDV

 

PDV Srbija 20%

PDV Bosna 17%

 

 

i tu negde imaš još i namete za obavezne rezerve, markiranje itd koji koliko znam nema u bosni

 

otprilike slična priča u makedoniji
 

Edited by Ravanelli
Link to comment

Naletecu posle da sipam, ako su skinuli idem do cepa opet, ako ne sacekacu koji dan. Kod Hrvata benzin vec od 121 dinar na nekim pumpama.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
18 hours ago, Ravanelli said:

jooj, al se ti bacaš

uvek je pratilo

sada je dizel preko 10 dinara jeftiniji u odnosu pre pada nafte

a ići će još dole

 

pošto sam napunio rezervoar pre nekog vremena, a nisam nešto imao potrebe da vozim i sipam u međuvremenu, koliko je sada ED u proseku?

 

Link to comment
56 minutes ago, Friend said:

Nasa akciza na gorivo je apsolutan iznos ili procenat od maloprodajne cene goriva?

Apsolutan iznos po litru, isto kao za alkoholna pića.

Link to comment
14 hours ago, Ravanelli said:

Primer za Dizel

 

Akciza Srbija 57,6 din po litru

Akciza Bosna mislim da oko 38 dinara po litri. kod njih je nešto čudno, jer mi se čini da tu imaju ugrađenu putarinu. moguće da je i manja

 

i onda preko tako uvećane cene dodaj još PDV

 

PDV Srbija 20%

PDV Bosna 17%

 

 

i tu negde imaš još i namete za obavezne rezerve, markiranje itd koji koliko znam nema u bosni

 

otprilike slična priča u makedoniji
 

U stvari, od 140 dinara, NIS-ovo je nekih do 50, jel tako? Mislim, dok sma ja radio za NIS(sad većima 4-5 godina od toga), mislim da je dizel bio ispod 40 dinara, a izlaz iz rafinerije da je bio oko 22 dinara..

 

(57 + 50 + rezerve, markiranje = 118)*1.2 = 142

 

Tako da ako bi i NIS spusti par dinara još, to na ukupnu cifru je zanemarljivo jer su državni nameti u stvari 90-ak dinara...

Link to comment

pa zavisi kako gledaš "nisovo", jer ti tu ulazi i cena same nafte koju količinski 2/3 kupuješ na svetskom tržištu

ja nisam radio prajsing nikada da znam sve detalje, ali mislim da je lako izačunati unazad. oduzmeš PDV, oduzmeš akcizu i dobiješ prodavčev deo

evo izračunaću na osnovu dostupnih informacija

 

npr 150 dinara je cena dizela

20% pdva iznosi 25 dinara

akciza je 58 dinara

obavezne rezerve su 2,6 dinara

i imaš troškove markiranja, koji nemam pojma koliko iznose sada, i trošak kontrole eventualno. stvarno ne znam te detalje, ali recimo da ima još nekih par dinara

 

znači prodavčev deo je otprilike 150 - 25 - 58 - 2=~65 dinara iliti nekih 43% cene

dakle nekih 57% na dizelu uzme država, pod ovim pretpostavkama

i sada to je nafta niža, ta osnovica je niža, a kako raste naftaa, ta osnovica se uvećava, a od državnog dela se još uvećava PDV po stopi od 20% uvećanja osnovice

a u tu sonovicu prodavca pokrivaš ulaganja u  istraživanju i proizvodnju sirove nafte ili njenu kupovinu na tržištu, transporta sirove, rafinerijsku preradu (recimo samo u rafineriju mislim da je verovatno blizu milijardu dolara od preuzimanja), logistiku do pumpe, trošak pumpe (plate radnika i ostalo)

 

 

marže na pumpama nisu toliko bajne (zato i propada dobar deo tzv white pumpera) i što je tržište zrelije, to je manji broj malih koji se bavi time, jer je imati pumpu postao ozbiljan trošak, posebno uzevši u obzir poslednje zakonske regulative o protivpožarnoj zaštiti. do sada su dosta ljude držali na onim lizing agencijama npr, ali promenom zakona to neće moći, pa će rasti cena radne snage za pumpu.

sada je jako btno da imaš dobru tu dodatnu prodaju na pumpama. kafe, krofne, vode, sokove... bez toga teško da ima smisla da praviš novu pumpu

 

 

da potvrdim, evo računice kada je cena dizela bila npr 165 dinara, a akciza niža

 

Q-Yk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

Edited by Ravanelli
Link to comment

Prvi put u Srbiji!

DRIVE.GO mobilna aplikacija pruža mogućnost plaćanja goriva na točionom mestu, brzo, jednostavno i sigurno, bez potrebe odlaska na kasu.

 

Ova inovacija je posebno značajna u trenutnim okolnostima kao dodatna mera, koja ima za cilj da doprinese zaštiti i očuvanju zdravlja, kako zaposlenih tako i potrošača, tako što neće dolaziti do socijalnog kontakta prilikom plaćanja.

 

Aplikacija je jednostavna za korišćenje, a kupovina traje onoliko koliko traje točenje goriva.

 

Uz DRIVE.GO omogućeno je sakupljanje bonus poena prilikom svake kupovine uz karticu lojalnosti „Sa nama na putu”.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...