Jump to content
IGNORED

Svi naši pumpaši


Jerry

Recommended Posts

7 hours ago, copkillah said:

 

Pa ovo je od nekoga ko zna više i od tebe i mene i Ravanelija zajedno, možda si propustio taj deo.

 

Nemoj da se ljutis ali ti ne znas mnogo, vec samo perpetuiras nesto sto si cuo.

Vec sam ti napisao da radim sa tehnolozima, izmedju ostaog i sa glavnim jako cesto. Ako tvoj trac zna bolje, ok

Edited by Ravanelli
Link to comment

Pa ne znam mnogo, nisam ni rekao da znam, ali se oslanjam na kredibilitet osobe koja mi je dala savet. Isto kao kada nam epidemiolog kaže "dezinfikujte obuću time i time, tako i tako", prihvatiš i to je to, bez mnogo razmišljanja.

 

Plus, ne znam šta radiš sa njima i da li si uopšte neko sa kim bi oni, u poverenju, podelili takvu informaciju jbg. U mom slučaju je bio krajnje prijateljski savet. 

 

Ali i na stranu sve to, kao što su Host je pominjao, nekvalitet goriva nekad ume da bude bukvalno opipljiv. Potrošnja manje-više, ali verovatno bi i ti po zvuku tvog motora umeo da primetiš razliku, a dešavalo se par puta da sipam i da bukvalno drnda, a onda kada potrošim sipam opet ili na drugom mestu i bukvalno prede. 

 

 

Link to comment

Uvek pricam o kvalitetu jer i mene interesuje sta sipam, a sa druge strane jako cesto imam ovakve rasprave, pa mi treba i zbog argumenata. 

 

Da zaista mislim da nesto ne valja ED izbegavao bih razgovor na temu

Link to comment

Ništa, da zaključimo, kredibilna osoba (moraš da mi veruješ na reč) mi je rekla da izbegavam i to je to, prešao na MOL, pumpa mi još bliže, win-win :D

 

Kada se budem video sa tom osobom, mogu da pitam za detalje, radoznalosti radi. Inače, ovo je bilo jesenas.

 

Link to comment

Gužvi na pumpama nema, ali vam svejedno savetujem da sad uvek sipate pun rezervoar kako biste proredili dolaske na ta mesta na kojima prolazi mnogo ljudi. Znate već zašto. 

Link to comment

pošto su izbrisani neki postovi, ja ću samo da pojasnim da nikakva ruska kontaminirana nafta nije ušla u sistem srbije, jer ona bila u cevovodu družba, a da snadbevanje srbije ide preko hrvatske luke omišalj

drugo, kada se nađe kontaminirana nafta, ona se vraća trejderu.

najveću štetu od kontaminirane nafte ima sama rafinerija, jer bilo kakav višak metala bi uništio katalizatore, a npr višak sumpora bi pogirzao ceo sistem

niko me se ne ugrožava sistem od stotine miliona dolara da bi mileta zeznuo na pumpi

Link to comment

Lepo ste izdivanili o dizelu a sad mozete o tome gde je najbolji benzin :D Ja i dalje sipam na MOL-u i potrosnja je uvek ista, stabilna, ali nesto se nisu pretrgli sa popustima jer za ovaj EVO plus neki sa aditivima, kao pojacani, dobijam tipa 100 dinara na 50 litara, sto je preko 7 hiljada. Npr. EKO Petrol daje 5 din popust po litri ko napravi onu njihovu karticu, to bi bilo 2 i po puta vise tj. 250din, nije malo u ova krizna vremena :D

 

Salu na stranu, ako ima razlike u kvalitetu, prosvetlite malo i nas petrol hedove. Ja u SM imam NIS, MOL, EKO, Lukoil i jos poneku manje poznatu pumpu.

Link to comment

Nis eko i lukoil imaju isto gorivo, iz pancevacke rafinerije

Mol dobija iz djarme gorivo

Po meni sve ti je isto, samo gledaj gde ti je blize, jeftinije, boja kafa, rade bolje mackice... 

Edited by Ravanelli
Link to comment

a ima li smisla ono aditivirano gorivo? mislim, koje su koristi? meni na cepu pise da sipam bezolovni 95, ne vidim sto bih sipao nesto drugo, a na pumpama mi stalno nutkaju. isto je bilo i kad sam vozio dizel..

Link to comment

E i mene to zanima, sipam taj MOL-ov Evo plus sa aditivima, doduse ja zbog duplog racunanja bodova mada je mizerno i obicno i duplo... Koliko se secam pre ovog Golfa 6, u kojeg sipam samo to aditivirano i jednom G drive 100 oktana na NIS-u, pre kad sam merio potrosnju sa obicnim i aditiviranim nije bilo nikakve razlike, niti je motor na bilo kojem autu radio primetno drugacije. Verovatno je sve ista krdza, mozda treba sipati samo najobicnije i najjeftinije.

Link to comment

Radjena su neka ispitivanja i testovi...otprilike se malo primeti na ful novim autima nesto kao 3-4% poboljsanje, na ovim nasim 10+ gidinama starim se ne isplati u odnosu cena/kvalitet. Ja sipam na Lukoil jer sa Amex karticom imam 5 din po litru popust na ED.

Link to comment

Btw, bejah pre koji mesec do Austrije i u polasku na Gazpromu natočim pun rezervoar Gdrive dizela - ostane mi oko četvrt rezervoara kad sam stigao tamo, u polasku nazad opet pun na Shellu premijum dizela (V Power valjda, kako se već zove), do Beograda merač na istom nivou kao u odlasku, ako ne i manje goriva preostalo. Ista kilometraža, vožnja na tempomatu. Evo nisam pametan apropo priče da je manja potrošnja sa gorivom iz drugih zemalja, pre svega EU...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...