Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

imao je on ipak dosta srecesada ce ispasti da je zaustavio u naletu mladog raonica zbog suvog kvaliteta, ali ipak se ovaj emotivno i igracki istrosio van svake mereharison je vrlo snazan igrac, videcemo u kom ce se pravcu kretati njegova karijera, za pocetak bi bilo lepo da pokaze neki kontinuitet, to ga debelo razlikuje od raonica. Nadala sam se mecu rao feki, ali uzalud.harison pokazuje u momentima potencijal, ali i brzopletost i sirovost, to je recimo profil koji federer ustopuje u mestu
Slažem se sa ocenom Harrisona, ali govorim da je on još uvek potencijal i da je u nadigravanju bio za klasu ispred Raonića. Mada ni ovome nije to osnovni kvalitet, već čukanje loptice. Harrison ima šansu da uđe u svetski vrh, ali niko ne garantuje da mu karijera ne bude poput Youngove.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

Harison ima samo 18 godina. Sasvim dovoljno vremena da ispravlja nedostatke i poboljsa kvalitete. Isto to se moze reci za Raonica koji je 2 godine stariji.Drago mi je sto stizu novi mladi igraci. Vec smo pricali koliko to fali tenisu poslednjih 3 do 5 godina.

Link to comment
Daj nesto o Ana - Jelena :)
evo duda objasnila savrseno, nista nemam da dodamma i meni je drago sto dolaze nove mlade snage, eto prilike da vec u sledecem harrisonovom duelu vidimo motivisanost i arsenal na delu kada je preko puta protivnik za koga je harri izjavio da ce dati sve od sebe u duelu sa njoim (mislio je na fekija da ce dati sve od sebe :D :isuse: ) a posledicno pomenuo je i sebe u tom kontekstu. Inace, klinja je prilicno sujeveran, kaze da pred mece uvek jede isti obrok. Stajem u red za njegov jelovnik ako istrese fekija :P
Link to comment
imao je on ipak dosta srecesada ce ispasti da je zaustavio u naletu mladog raonica zbog suvog kvaliteta, ali ipak se ovaj emotivno i igracki istrosio van svake mereharison je vrlo snazan igrac, videcemo u kom ce se pravcu kretati njegova karijera, za pocetak bi bilo lepo da pokaze neki kontinuitet, to ga debelo razlikuje od raonica. Nadala sam se mecu rao feki, ali uzalud.harison pokazuje u momentima potencijal, ali i brzopletost i sirovost, to je recimo profil koji federer ustopuje u mestu
S obzirom na hype oko njih dvojice sinoc sam bio prilicno razocaran kvalitetom tenisa. Dok se nisu poumarali i dok je picio servis na obe strane bilo je i solidnog tenisa ali kako je dusa dolazila do nosa tako su i loptice padale sve mekse i sve sporije sve blize sredini terena. Ko mi je kriv kad ne gledam godine igraca nego slusam hvalospeve po sajtovima, <_< momci su za svoje godine ipak odigrali solidno. Nadam se da je ona blamaza Harisona sa mec loptama na kraju bila akutna i da ce s godinama doci i zrelije zavrsavanje meceva. Gledao sam i druge tinejdzere da im se stisne kad treba da odigraju poslednji poen ali ono je sinoc stvarno bio cirkus.
Link to comment

da ti pravo kazem ni ja nisam neki ljubitelj tog tipa tenisa koji oni forsiraju, ali sam otvorena za varijacije i modifikacije kojih ce u njihovoj igri biti u cilju prilagodjavanja aktuelnom karavanu. A i trenutno je daj sta das, nije bas da imamo siroku lepezu ponude mladih nada.laksi trening za fekija ce biti evidentno, ali feki je rekao da ce vest tog susreta odjeknuti i ja ne sumnjam :P

Link to comment
da ti pravo kazem ni ja nisam neki ljubitelj tog tipa tenisa koji oni forsiraju, ali sam otvorena za varijacije i modifikacije kojih ce u njihovoj igri biti u cilju prilagodjavanja aktuelnom karavanu. A i trenutno je daj sta das, nije bas da imamo siroku lepezu ponude mladih nada.laksi trening za fekija ce biti evidentno, ali feki je rekao da ce vest tog susreta odjeknuti i ja ne sumnjam :P
Cini mi se da dosta zavisi od toga koliko ce Fed biti milostiv, a ne nadam se preterano posto mu ne bi bilo prvi put da batinom posalje poruku mladom igracu. :( His Royal Highness obicno ne propusti priliku da se "pedagoski osvrne na mec i prospekte svog mladjeg kolege". :lol: Dobri su i talentovani klinci, videcemo kako ce im dalje teci karijera. Djetic trenutno deluje kao neko ko ima vise konjskih snaga u reketu ali rekao bih da je u perspektivi Harison taj igrac koji bi se mogao razviti u svasta nesto interesantno za gledanje sledecih godina. Doduse, prvi put sam ga gledao sinoc i to izmedju dva zevanja pa je moguce da opako gresim. Nekako mi fizicki deluje kompaktnije i prilagodljivije na razne tipove protivigre.
Link to comment

istina, harrison svojim atletskim odlikama pretenduje da bude solidan igrac na svi podlogama, varijacije ce biti kod raonica po tom pitanju vece.Ipak, tu je i element sportskih povreda i podloznosti sa kojim nismo upoznati, videcemo kako stoje stvari s tim u vezi.

Link to comment
istina, harrison svojim atletskim odlikama pretenduje da bude solidan igrac na svi podlogama, varijacije ce biti kod raonica po tom pitanju vece.Ipak, tu je i element sportskih povreda i podloznosti sa kojim nismo upoznati, videcemo kako stoje stvari s tim u vezi.
Naravno, bice tu milion faktora. Ono sto je izvesno je da im nece manjkati podrske u zemljama iz kojih dolaze, kvalitetne infrastrukture i velikih mogucnosti kad je strucni rad u pitanju. Za Raonica se nadam da ima jak karakter (Crnogorac je, valjda ima :D ) jer koliko god da je kanadska stampa milostivija i manje zahtevna od britanske, bojim se da ce hronicni nedostatak vrhunskih kanadskih igraca da napravi ozbiljan pritisak na njega da uspe, kao sto je to sad slucaj sa mucenim Marijem. To mu bas ne treba sa 20 godina. Harison bi tu trebalo da ima povoljnije okruzenje, Ameri su puni vrhunskih sportista i velikih medijskih zvezda. Edited by harper lee
Link to comment

Zavisi od standarda. Imaju Ameri igrače, ali njih ne zanimaju prolazim-do-3.-4.-kola igrači. Navikli se na višestruke šampione, da ne kažem da oni kapiraju tenis kao "njihov" sport (uz ostale Brite i Ozije). Tako da neće Harisonu biti lako kad uopšte dodje pod svetla završnica turnira.Da se ponovim, videćemo šta mogu da odigraju na šljaci i to evropskoj + Vimbldon. Ameri imaju tu tendenciju da igraju nešto lošije van svog kontinenta, što je donekle razumljivo kad imaju na svom terenu masu vrhunskih turnira i to uglavnom beton.

Link to comment
Naravno, bice tu milion faktora. Ono sto je izvesno je da im nece manjkati podrske u zemljama iz kojih dolaze, kvalitetne infrastrukture i velikih mogucnosti kad je strucni rad u pitanju. Za Raonica se nadam da ima jak karakter (Crnogorac je, valjda ima :D ) jer koliko god da je kanadska stampa milostivija i manje zahtevna od britanske, bojim se da ce hronicni nedostatak vrhunskih kanadskih igraca da napravi ozbiljan pritisak na njega da uspe, kao sto je to sad slucaj sa mucenim Marijem. To mu bas ne treba sa 20 godina. Harison bi tu trebalo da ima povoljnije okruzenje, Ameri su puni vrhunskih sportista i velikih medijskih zvezda.
harpere, znas li ti za ono pravo u sridu? e za toliko si omasio :P koja bre kanadska stampa da terorise nekog tenisera dok postoji hokej? :D mislim da ti je Rusedski 1 kvalitetan primer...
Link to comment

Slazem se da se Gulbis "samoubio", ali Novak je godinama u top5, pa se secam muka u pet setova protiv igraca sa trocifrenim renkingom, ovo deljenje krompira je ipak dokaz i Novakove superiornosti.Ana ne gotivi Jelenu i to je motivise da odigra maksimalno protiv nje, Jelena je imala kompleks Enan na terenu, kompleks Ane nosi na vise nivoa, na terenu i van njega i to je blokiralo Jelenu ne samo sinoc nego u nizu medjusobnih meceva.edit: Kako se samo rascistila Rafina polovina zreba, hteo ne hteo mora doci daleko.

Edited by MrX
Link to comment
harpere, znas li ti za ono pravo u sridu? e za toliko si omasio :P koja bre kanadska stampa da terorise nekog tenisera dok postoji hokej? :D mislim da ti je Rusedski 1 kvalitetan primer...
Nije tenis ono sto je bio, niti je Rusedski taj nivo prospekta. Tenis je danas jedan od najpopularnijih i najatraktivnijih sportova na svetu i vrhunski igraci su velike planetarne zvezde. Isto tako si mogao svojevremeno da kazes "ma kakav Djokovic u Srbiji pored zive kosarke". Drugacije se spanuje medijski reket kad imas igraca koji preti da se dokopa jednog od prvih mesta na ATP listi (koliko god da je u ovom trenutku bezobrazno pominjati to u kontekstu Raonica) nego kad imas igraca sa odlicnim servisom i mediokritetskom igrom kojom moze jedva da dobaci do prvih deset (ako je Rusedski uopste dobacio dotle, ne secam se vise a mrzi me da pretrazujem). Istina, ja ne znam kako funkcionise kanadska sportska stampa jer ne zivim tamo i ne citam je ali nemam razloga da pomislim da ce reagovati drugacije nego bilo koja druga sportska stampa na svetu. Edited by harper lee
Link to comment

gledam sad mec kolsrajber-del potro, evo del potro dobi prvi set 7:6 posle skoro sat i dvadeset minuta. ne mogu da se otmem utisku da je za svetski tenis fantasticna stvar sto se ovaj momak vratio. daleko je to jos uvek od one forme od pre godinu i po, ali se kao iz aviona moze videti koliko je on dobar teniser. nadam se da ce ga povrede zaobici, voleo bih da ga gledam kako se sa novakom lomi oko broja jedan u sledecih x godina.

Link to comment
Nije tenis ono sto je bio, niti je Rusedski taj nivo prospekta. Tenis je danas jedan od najpopularnijih i najatraktivnijih sportova na svetu i vrhunski igraci su velike planetarne zvezde. Isto tako si mogao svojevremeno da kazes "ma kakav Djokovic u Srbiji pored zive kosarke". Drugacije se spanuje medijski reket kad imas igraca koji preti da se dokopa jednog od prvih mesta na ATP listi (koliko god da je u ovom trenutku bezobrazno pominjati to u kontekstu Raonica) nego kad imas igraca sa odlicnim servisom i mediokritetskom igrom kojom moze jedva da dobaci do prvih deset (ako je Rusedski uopste dobacio dotle, ne secam se vise a mrzi me da pretrazujem). Istina, ja ne znam kako funkcionise kanadska sportska stampa jer ne zivim tamo i ne citam je ali nemam razloga da pomislim da ce reagovati drugacije nego bilo koja druga sportska stampa na svetu.
Dobacio je cetvrtog mesta 1997 kad je igrao finale US Opena i 1/4 finale Wimbledona
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...