Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

Iskreno, Novak je tu ispao nefer prema Tipsarervicu. Janko je morao da putuje iz Amerike na Davis cup da bi Novak mogao da stigne tamo vise od 10 dana pre prvog meca, a bio je u "komsiluku". Janko je morao za manje od sedam dana da dva puta prevali atlantski okean, a i jedini je od nasih koji je igrao u prvom kolu.

Edited by deeps
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

Iskreno, Novak je tu ispao nefer prema Tipsarervicu. Janko je morao da putuje iz Amerike na Davis cup da bi Novak mogao da stigne tamo vise od 10 dana pre prvog meca, a bio je u "komsiluku". Janko je morao za manje od sedam dana da dva puta prevali atlantski okean, a i jedini je od nasih koji je igrao u prvom kolu.
Kakve veze ima Novak s tim? Tipsa je odrastao momak i mogao je mirno i komotno da kaze Obradovicu da bi njegov dolazak preko Atlantika za taj mec znacio i za reprezentaciju i za njegovu karijeru tacno ono sto je i znacio. Sumnjam da bi mu iko normalan zamerio. Igrali bi Troicki, Bozoljac i Zimonjic, Super je to sa Davis Cup-om i nacionalnim hype-om oko toga ali Novak ove godine juri mnogo vecu nagradu i potpuno je logicno da je propustio mec sa Indijom. Na kraju krajeva, da nije njega o Davis Cup-u ne bismo ni pricali.
Link to comment

Troicki, Bozoljac i Zimonjic ocigledno ne znace siguran prolaz dalje. Novak je zvanicno odustao 3-4 dana pre prvog meca, mada je vec ranije bilo jasno da je velika verovatnoca da nece igrati (kasnije bila prica da ce doci samo da gleda, pa i od toga odusto). Janko je nenadano igrao finale i ostao malo duze u SAD i mislim da bi bilo kolegijalno od Djokovica, znajuci da samo Janko na IW mora igrati prvo kolo, ipak promeni planove i odigra bar u petak. Sto se tice nacionalnog hype sa Davis kupom, njega sam Djokovic dize. Toliko je naglasavao to u decembru i januaru da novinari sad vec standardno imaju pitanje "Pobeda u Davis kupu je bila veliki podstrek...?". Nje to nista strasno. I ja mislim da on ima ove sezone vece planove da ispuni i mislim da je neigranje protiv Indije bio dobar plan. Ali ako su takvi ortaci, kao sto predstavljaju, onda je mogao to malo da promeni kad je video da Janko igra finale. Ne bi mu to bitno promenilo planove i ne bi uticalo na IW.

Edited by deeps
Link to comment
Troicki, Bozoljac i Zimonjic ocigledno ne znace siguran prolaz dalje. Novak je zvanicno odustao 3-4 dana pre prvog meca, mada je vec ranije bilo jasno da je velika verovatnoca da nece igrati (kasnije bila prica da ce doci samo da gleda, pa i od toga odusto). Janko je nenadano igrao finale i ostao malo duze u SAD i mislim da bi bilo kolegijalno od Djokovica, znajuci da samo Janko na IW mora igrati prvo kolo, ipak promeni planove i odigra bar u petak. Sto se tice nacionalnog hype sa Davis kupom, njega sam Djokovic dize. Toliko je naglasavao to u decembru i januaru da novinari sad vec standardno imaju pitanje "Pobeda u Davis kupu je bila veliki podstrek...?". Nje to nista strasno. I ja mislim da on ima ove sezone vece planove da ispuni i mislim da je neigranje protiv Indije bio dobar plan. Ali ako su takvi ortaci, kao sto predstavljaju, onda je mogao to malo da promeni kad je video da Janko igra finale. Ne bi mu to bitno promenilo planove i ne bi uticalo na IW.
Ne znam sta da ti kazem. Imamo mi i nekog selektora, a i koliko sam razumeo igraci se medju sobom dogovaraju sta ce i kako ce s tim mecevima u Davis Cup-u. Ono sto je vidljivo iz aviona je da se ambicije Djokovica i Tipsarevica uopste ne mogu stavljati u istu ravan. Sta, Djokovic je trebalo da izadje Janku u susret i odigra sa nekim Bupanom ili kako se vec zove u trenucima kad igra najbolji tenis u zivotu i bori se za drugo mesto na ATP listi koje ce mu pred sljaku doneti izbegavanje Nadala do finala? Zasto? Da bi Janko ispao u prvom kolu IW ionako jer zena mu jedva ceka da ode iz proklete kalifornijske pustinje u Majami. Mislim, daj da se ne zezamo.
Link to comment
Ali ako su takvi ortaci, kao sto predstavljaju, onda je mogao to malo da promeni kad je video da Janko igra finale. Ne bi mu to bitno promenilo planove i ne bi uticalo na IW.
Naravno da su ortaci, da nije bilo Novaka Janko se nikad ne bi popeo na balkon posto je pitanje da li ce podici bilo sta vrednije od celendzerskog pehara. Svaki Novakov mec u DC kupu ove godine je bonus, ocekivati da zaigra protiv Indije bi bilo previse.Robredo predao, Del Potro prvi polufinalista, vraca se ekspresno u prvih 50, drago mi je zbog tog momka.
Link to comment
Naravno da su ortaci, da nije bilo Novaka Janko se nikad ne bi popeo na balkon posto je pitanje da li ce podici bilo sta vrednije od celendzerskog pehara. Svaki Novakov mec u DC kupu ove godine je bonus, ocekivati da zaigra protiv Indije bi bilo previse.Robredo predao, Del Potro prvi polufinalista, vraca se ekspresno u prvih 50, drago mi je zbog tog momka.
Dobro, sad, nije se ni Novak peo na taj balkon iz filantropije. nema to veze. Ali se slazem s tim da je potpuno besmisleno da Novak nesto narocito brine o Jankovoj karijeri kad ovaj sam o njoj uopste ne brine.
Link to comment

moguce da je duda imala taj remark za davermana koji je skroz na mestu, ja sigurno nisam jer na tipsarevica gledam kao na nekoga sa bolno i tragikomicno uspavanim potencijalom i prema njemu ga kategorisem, te mu ostavljam vrlo malo prostora za opravdanja jer znam za sta je sposoban kad je usredsredjen. tako da failovi protiv davermana i slicnih su produkt samo njegove lezernosti i voljne i telesne atrofiranosti, a ne njegovih krajnjih dometa kada je utreniran i naostren. On je igrac momenta i njegov problem moze biti svako i niko.Sto se tice novakovih bracnih obaveza prema tipsi, molila bih da se prvo da primat bilji, a i tipsa se izgleda sa svime slaze, u poslednje vreme mu je svejedno sta mu se desava, eno ga zabavlja se po vegasu i slicno.Kako je feki dao onoliko gemova mladom harisonu pitam se?! ja, nisam gledala mec. Delpo konacno u prilici da napravi neki damage. Zene sam totalno prestala da pratim na ovom turniru, smorile su. Mislim, kad je Bartoli i zavrsnici zaista imam bol u ocima.

Link to comment

Na WTA tour-u klinička smrt traje već skoro godinu dana i ko zna dokle će da traje. Zasad još i upola jada, dok Kim odradjuje penziju, kad stvarno ode, ostaće pustoš. Nit su ove srednje generacije konzistentne, nit ima neko od mladjih da iskoristi to, osim "danskog zida" :isuse: Meni manji problem imena Bartolijeve, Vikmajer ili možda čak i Peng u polufinalu, nego što dotle stižu sa prosečnom igrom.

Link to comment
Na WTA tour-u klinička smrt traje već skoro godinu dana i ko zna dokle će da traje. Zasad još i upola jada, dok Kim odradjuje penziju, kad stvarno ode, ostaće pustoš. Nit su ove srednje generacije konzistentne, nit ima neko od mladjih da iskoristi to, osim "danskog zida" :isuse: Meni manji problem imena Bartolijeve, Vikmajer ili možda čak i Peng u polufinalu, nego što dotle stižu sa prosečnom igrom.
Trajace dok se Serena :wub: ne vrati. Ako se uopste vrati :(
Link to comment

oko serene postoji jedan debeo veo tajni i sumnji, nimalo prijatan, a prosto tera coveka da se zapita...usled niza nelogicnosti iznesenih po pitanju njene situacije.Ona prica da ima jaku zelju da se vrati, ali je potpuno bez ideje kada se to moze ocekivati, za sada samo pomera predvidjene rokove u nedogled.Nisam verovala da cu ikada reci da nedostaje zenskom turu, ali jeste tako, makar z ulozi nekoga ko pomera svoje i ppsledicno i tudje granice, kao sto lideri i rade.

Link to comment

Ne samo da fali Serena u smislu kvaliteta tenisa, nego što generalno na turu nema dovoljno igračica koje mogu konstantno da igraju dobro. A ima tu dosta iskusnih igračica, nekih i sa ozbiljnim titulama, ali je neverovatno da niko ne može da poveže bar 3-4 meseca svoje najbolje igre.Samo fale još one 2 djankoze Hingis i Kaprijati da se vrate i uzmu neku titulu, pa da bude kompletan cirkus.

Edited by Garnirung
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...