Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

U ovom trenutku ne treba se puno opterećivati rang listom. Pošto su prošle godine svi igrači iz vrha prolazili kroz krizni period a turnire iz serije 1000 osvajali Rodik i Ljubičić, sigurno neće doći do velikih izmjena u narednih nekoliko mjeseci. Nadal ipak ima ogromnu zalihu pa nije ugrožen čak i kad krenu turniri na šljaci.

Link to comment
Svaka cast Novaku. Bilo bi dobro da tako nastavi na americkim mastersima pa da pre sljake baci Federera na trece mesto i da izbegava Rafu do finala.Cestitke i Janku koji ide na Del Potra.
Moze i ovako da ga izbegava ako nastavi da se sudara sa Fedom u polufinalima. U svakom slucaju, nebitno je. Neka nastavi on ovako da igra i neka nastavi zdravlje da ga sluzi pa ce ranking doci sam po sebi. Uostalom, da bi bio genuine broj 1 svetskog tenisa mora da pobedjuje i Rafu, nije ovo zenski tenis pa da duva promaja na prvom mestu.Gledao sam sinoc i reprizu meca, utisci su mi jos povoljniji. Nekako se stice utisak da je juce igrala konstantna, brutalna i u detalje sprovedena teniska igra protiv povremenih momenata genijalnosti prosaranih nestalnom, hirovitom, up and down igrom. Zakljucak je da ne samo da Novak zna kako se dobija Federer vec ima potpuno poverenje u to da njegov gameplan nuzno mora da proizvede odgovarajuci rezultat. U prevodu, Novak sada "poseduje" Federera u mentalnom razracunavanju i kad cimne igru na nivo koji mu je potreban da taj gameplan sprovede oseca da mu Fed jednostavno ne moze nista. Vidim po teniskim sajtovima da se Fedovi navijaci zale na njegovu slabu formu, medjutim mislim da je to ona stara prica sa lisicom i kiselim grozdjem. Svajcarac izgleda lose protiv Novaka zato sto mu je ovaj procitao igru a sposoban je da ga tim citanjem izbaci iz safe zone i otera s terena (73% Novakovih lopti je islo na Federerov backhand). Kad se na to doda da mu je juce potpuno provalio i demontirao servis jasno je da tu za Feda nema 'leba. Mislio sam da za zivota necu videti mec u kojem Novak protiv Feda ima bolji procenat ubacenog prvog servisa, vise asova i vise poena odigranih na mrezi, taj detalj u statistici pokazuje koliko je Fed bio potisnut sa terena i gurnut nazad da se pati u razmenama sa osnovne linije gde Novak i Rafa imaju upper hand protiv njega.Napisao sam vec posle cetvrtfinala (ili polufinala) a ponovicu i sad. Meni je ovaj turnir veci pokazatelj koliko je Novak napredovao kao igrac nego Australian Open. Odigrao je cetiri u najboljem slucaju mediokritetska meca i dovukao se do finala peske, da bi u finalu prizvao igru kojom se dobijaju najbolji i prilicno lako oduvao jednog Rodzera Federera s terena. Ta osobina da se vozi turnir na ler i stedi gorivo za meceve za trofej je osobina velikih sampiona koji imaju toliko pouzdanja u svoju igru da mogu da kalkulisu sa utroskom energije a da ih to ne kosta poraza. Naravno, desavace se i porazi kad te kalkulacije natrce na protivnika koji tog dana "slavi rodjendan" ali, cini mi se, ne vise i na GS turnirima gde se obicno igra svaki drugi dan i gde je ulog veliki. Mozda je malo rano to reci ali, za razliku od popularnog misljenja, Novak nije "in form, one slam wonder" igrac koji trenutno razvaljuje dok se Big Guys ne dozovu pameti. On je u misiji dostizanja broja 1 a ovoga puta, za razliku od ranijih klinackih snova u koje su mu se brutalno posrali Rafa i Fed, oseca da ima i igru i ideju da to i postigne. Zato je i nebitno koliko ko bodova brani i da li ce ili nece Novak pre sljake na broj 2. Njega ocigledno zanima genuine broj 1 a za to mu trebaju jedna ili dve godine ovakvog tenisa kakav sada igra. A kalkulacijama o tome kako se osvajaju i zadrzavaju bodovi neka se bavi njegov tim kad planira sezonu.
Link to comment
U martu i aprilu Feki brani "neverovatnih" 145 poena, a Đoković 640.
Djokovic moze da pocne sezonu sljake ispred Federera jer u Americi on brani 100, a Federer 135 poena.Sezona sjake do RG je im prakticno izjednacena. Federer je tu osvojio 610 poena, a Djokovic 540 poena.Razlika je u tome sto je Federer te poene osvojio u maju i nece morati da ih brani do tada, a Djokovic u aprilu.Moze da se desi da u tom periodu razmene pozicije nekoliko puta, ali sustina je da onaj koji bude imao malo bolje rezultate do RG ce biti i 2. nosioc na RG.
pogledaj sutra kada uracunaju poene za ovu nedelju
Federeru ovih 300 poena nece uci ranking do kraja jula, posto je ocigledno kaznjen sa 0 poena zato sto se nije pojavio na nekim turnirrima serije 500 ili Monte Carlu.Mora da ima 4 turnira serije 500 ili 3 serije 500 i Monte Carlo, inace mu se uracunava 0 poena. On prosle godine nije igrao Monte Carlo i igrao je samo jedan turni serije 500.
Link to comment
On je u misiji dostizanja broja 1 a ovoga puta, za razliku od ranijih klinackih snova u koje su mu se brutalno posrali Rafa i Fed, oseca da ima i igru i ideju da to i postigne.
Slazem se sa svim napisanim, a posebno sa ovom recenicom. Novakove price o broju 1 od pre tri godine su bile realne otprilike kao i one sto sada Ana s vremena na vreme kaze da bi mogla biti broj 1. Sada se sve promenilo i to ne zahvaljujuci tome sto Federer stari ili sto se Rafa raspada (sto je nekad bio preduslov za taj No1) nego se bas on pita. Pre tri godine je Novak posle svake titule padao na startu sledeceg turnira, a sada je uzeo dva (toliko je uzeo za celu 2010.) u nizu sa vidnim kalkulisanjem protiv dobrih i odlicnih igraca pobedama nad top10 igracima sa 20% gasa izmedju dva kupanja sa delfinima. Zna se koliki je uspeh GS i ne bih imao previse protiv ni da je posle finalne mec lopte pao kao pogodjen gromom, ali mi se mnogo vise dopao nacin na koji je Novak proslavio drugu titulu, mogu razumeti docek na terasi, specijalne emisije i monografije, ali mi je draze sto ni toga nije bilo. Tim ponasanjem van terena kao da Novak salje poruku da ovu titulu ne planira slaviti tri godine poput prosle, kao sto nekad Muta rece posle jedne reprezentativne titule "sta se radujete ovo je sve normalno". O porukama koje salje sa terena, posebno ova jucerasnja, kako Fedu tako i ostalim protivnicima (sebi jos ponajmanje) je vec sve receno.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...