Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

Prvenstveno zbog toga što taj neko dok puši, loče i natapa se holesterolom fura to samostalno raspolaganje svojim zdravljem ali posle očekuje od državnog zdravstvenog sistema da plaća lečenje raznih kancera, ciroza i dijabetesa.
Ispada da građani ne uplaćuju ni dinar od zarada, svi lekovi su džabe i ne postoji participacija.
Doduše u drugim zemljama anti-kampanje obično kreću od ministarstva zdravlja. Kada to rade gradonačelnici u pitanju je običan populizam.
Naši ministri se leče u inostranstvu. A gradonačenici sprovode teror.
Link to comment
Ispada da građani ne uplaćuju ni dinar od zarada, svi lekovi su džabe i ne postoji participacija.
Otići ćemo u offtopic sa tom raspravom, moja poenta je bila da ne treba previše da čudi kada država sprovodi kampanju protiv pušenja ili alkohola. To je gotovo po pravilu nastojanje da se smanje troškovi u zdravstvu.
Link to comment
ja sam već to veče uživala u sprovođenju odluke ustavnog suda.. ti tvoji kasne :D
imam ja drugog trafikanta ovde kod koga sam krsio prohibiciju sve vreme. ja dodjem do trafike i konspirativno nagnem glavu kroz prozorce kako bih mu tihim glasom saopstio sta da mi naplati a moja draga iza diskretno pakuje vops u svoju torbu. a garant bi nam prodao svakako ali bez teatralnosti ne bi bilo uzbudljivo.
Link to comment
Otići ćemo u offtopic sa tom raspravom, moja poenta je bila da ne treba previše da čudi kada država sprovodi kampanju protiv pušenja ili alkohola. To je gotovo po pravilu nastojanje da se smanje troškovi u zdravstvu.
Moguće, u nekim drugim državama. Ovo ovde niti je kampanja, niti se gleda bilo šta dugoročnije.
Link to comment
Hm, hm.. ne bi ja to ni branio ni udarao po dzepu nego davao povlastice. Tipa onima koji vezbaju il se hrane u zdravim kantinama da dobiju neke parice, oslobadjanje od poreza i sl. Mislim da to i ima negde na zapadu. Isti efekat ko kad uvodis dodatne poreze a lepse zvuci :kralj:
gospode dobri bobe :ohocu da kazem, dechko! <_< Edited by thermal bug
Link to comment
Ajde pravnici: jel ima neko recimo STR ili proizvodjac osnov za tuzbu za nadoknadu stete za period delovanja neustavne uredbe?
Ako se dobro sećam, čini mi se da su Novosadski STRovi podneli neku tužbu kad je kod njijh ukinuta ta uredba. Nikada nismo saznali šta je bilo sa tom tužbom.
Link to comment

kobila u višnjici u 27 marta upravo nije htela da mi proda pivo (i to ono s grejpfurfom!) jer je prošlo 10. nikakvo ubeđivanje s moje strane nije pomoglo, rekla mi je da ustavni sud još nije doneo konačnu odluku i da đilas ne da.idiot.

Link to comment

Naravno, velike firme/preduzeća neće ni prodavati piće sve dok Đilas ne da zeleneo svetlo. Šalim se, sve dok ustavni sud ne kaže da je to "u redu". A to može i da potraje ...Do tada, izbegavati velike centre za kupovonu alkohola!

Link to comment

koliko znam, odluka ustavnog suda je konacna i obavezujuca? sta oce, da ustavni sud pise licno poslovodji da sme da prodaje? odluka je proglasena neustavnom i Ustavni sud se vise nece obracati ovim povodom.inace fascinira me spremnost, ili bolje da kazem radost, sa kojom se ovde docekuju zabrane i ogranicenja, bilo koje vrste. uopste mi nije daleko od pameti da veliki trgovinski lanci odlucuju da ne prodaju alkohol posle 22h (a imaju puno pravo da odlucuju sta ce i kada prodavati) da bi se dodvorili Djilasu, buducem Vodji.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Opšti akt koji je proglašen neustavnim odn. nezakonitim, prestaje da važi danom objavljivanja odluke Ustavnog suda u Sl. glasniku. Ustavni sud može posebnim rešenjem odložiti objavljivanje svoje odluke u "Službenom glasniku Republike Srbije", ali najduže za šest meseci od dana njenog donošenja (konkretno obrazloženje odluke nije složeno za pisanje obrazloženja tj. Đilas davi sud ko zmija žabu).Ustavni sud odlukom određuje način otklanjanja posledica koje su nastale usled primene opšteg akta koji nije u saglasnosti sa Ustavom ili zakonom. Takva odluka Ustavnog suda ima pravno dejstvo od dana njenog objavljivanja u Sl.glasniku. čl.58, 59. Zakona o Ustavnom sudu.

Edited by halloween
Link to comment

Halloween car, ja rantujem, a ona me tresne pravnickom knjigom u glavu da se smirim.Ne mogu pronaci detalje presude, da li je odlozena, objavljena, sta li.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...