Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

Kako mogu vlada i Rasim da mu izadju u susret? Da donesu zakon koji ce biti u suprotnosti sa ustavom kao sto Djilas predlaze ili da menjaju ustav?
Pretpostavljam da je Ustavni sud ocenio kao neustavnu odluku grada, sa obrazlozenjem da gradu nije zakonom povereno ovlascenje da podzakonskim aktima regulise tu oblast. Sad ce zakonom predvideti da lokalne samouprave imaju takvo ovlascenje. Pa ce onda narednih par godina ceniti ustavnost nove odluke, i tako u nedogled.
Link to comment
  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

Jedino sto ga jebe to sto gradonacelnik ne donosi zakone a nije kao da ima puno toga cime moze da utice na Vladu da donese takav zakon zbog njega.

Link to comment

Očigledno je da je Ustavni sud u ovom slučaju trpeo pritiske, te je odugovlačio postupak (sa jednostavnim predmetom odlučivanja) gotovo 2 godine. Mislim da su sa uživanjem doneli ovakvu odluku.

Link to comment

Zašto li svi (Đitler, u ovom slučaju) sebi za pravo daju da nekom uskraćuju slobodu šta će da rade sami sa sobom i svojim zdravljem?Jel pijan, jel krši javni red ili zakon na ulici? 'apsi ga, nek se trezni iza rešetaka i rebni mu kaznu. Uposli te svoje SA odrede a.k.a komunjarce neka takve stvari kontrolišu, umesto da obezbeđuju prihod jednoj privatnoj firmi (B+).Jel alkohol dozvoljen za proizvodnju i promet? Jeste? Duvaj ga!Uvedi prohibiciju na nivou države pa se onda kurobecaj.

Link to comment

ovim gradom su se valjali pijani omladinci i u doba samoupravnog socijalizma kad je postojao samo drakstor na banovom brdu. djilsa ovo mora da amortizjue zbog skorasnjih izbora.

Link to comment

evo ja ponesto znam. bilo pijanih omladinaca u doba samoupravnog socijalizma (sta cu kada sam ponekad i ja bio jedan od tih pijanih omladinaca) ali nije bas da su se valjali po ulicama :D i stvarno je bio smor kada su ukinuli non stop radno vreme dragstora u nusicevoj pa je ostao samo dragstor na banovom brdu :)

Link to comment

Ma i ja sam bio pijani omladinac, nego mi nije jasno kako fon sve to zna, kao i ostala njegova pisanja, a tvrdi da ima 25 godinica, nešto tu ne štima, nikako...

Link to comment
Zašto li svi (Đitler, u ovom slučaju) sebi za pravo daju da nekom uskraćuju slobodu šta će da rade sami sa sobom i svojim zdravljem?Jel pijan, jel krši javni red ili zakon na ulici? 'apsi ga, nek se trezni iza rešetaka i rebni mu kaznu. Uposli te svoje SA odrede a.k.a komunjarce neka takve stvari kontrolišu, umesto da obezbeđuju prihod jednoj privatnoj firmi (B+).Jel alkohol dozvoljen za proizvodnju i promet? Jeste? Duvaj ga!Uvedi prohibiciju na nivou države pa se onda kurobecaj.
Ni komunjare nisu radile takve stvari. A i ne odgovara Đitlerovoj prirodi. To su pre Ljotićevci.
Link to comment
Ma i ja sam bio pijani omladinac, nego mi nije jasno kako fon sve to zna, kao i ostala njegova pisanja, a tvrdi da ima 25 godinica, nešto tu ne štima, nikako...
vanzemaljske godine nisu iste kao vase.
Link to comment
Zašto li svi (Đitler, u ovom slučaju) sebi za pravo daju da nekom uskraćuju slobodu šta će da rade sami sa sobom i svojim zdravljem?
Prvenstveno zbog toga što taj neko dok puši, loče i natapa se holesterolom fura to samostalno raspolaganje svojim zdravljem ali posle očekuje od državnog zdravstvenog sistema da plaća lečenje raznih kancera, ciroza i dijabetesa.Doduše u drugim zemljama anti-kampanje obično kreću od ministarstva zdravlja. Kada to rade gradonačelnici u pitanju je običan populizam.
Link to comment
Prvenstveno zbog toga što taj neko dok puši, loče i natapa se holesterolom fura to samostalno raspolaganje svojim zdravljem ali posle očekuje od državnog zdravstvenog sistema da plaća lečenje raznih kancera, ciroza i dijabetesa.
Pa onda neka lepo stave pod zabranu proizvodnju i promet alkohola, pljuga i džank fuda, ne bi li malo rasteretili odličnofunkcionišući zdravstveni sistem.
Link to comment

Hm, hm.. ne bi ja to ni branio ni udarao po dzepu nego davao povlastice. Tipa onima koji vezbaju il se hrane u zdravim kantinama da dobiju neke parice, oslobadjanje od poreza i sl. Mislim da to i ima negde na zapadu. Isti efekat ko kad uvodis dodatne poreze a lepse zvuci :kralj:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...