Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

Kako stojimo sa prodajom alkohola (i duvana) uopste u Srbiji? Nisam pratio, procitah ovaj ceo topik niko ne pomenu da postoje neke mere koje o tome misle.Moze li otac da kaze detetu - idi i kupi mi 2 flase piva i paklo cigara? U moje vreme je to moglo.Edit: na ovom laptopu imam IE6, moram to da koristim, pola sto kucam ne vidim, stalne spelling greske.
Ne moze, ja prob'o, vratili mi ceru bez vina...
zakonski ne bi smelo, mislim da za oba proizvoda važi 18+ granica.U praksi... ma, jel ima potrebe da objašnjavam ?
U praksi, u Srbiji, debil koji je mom drugaru, snimatelju jedne televizije, polomio koleno posto je 1 ceca™. To je u praksi...
ludilo, b'ale. kad se setim: danju cekamo u redu za meso (ono koje ni lavovi nisu hteli), a uvece na splavove...
+1
pa dobro, imam sta da kazem: taj ludi nocni zivot odvija se uglavnom u lokalima koji nece biti pogodjeni odlukom o ogranicavanju radnog vremena. sa izuzetkom Silikonske doline (Strahinjica bana, zona pretvorena u steciste "elitnih" lokala), propis o ogranicavanju radnog vremena pogodio je klince koji sabijaju pivce u parku, i normalne kafice u kojima se ionako retko pusta glasna muzika. cela Cubura vrvi od lepih lokala u koje ljudi dolaze da se ispricaju, a ne da lumpuju.i u pravu si za masovnu buku, s tim sto su ovi propisi doneseni ne zbog masovne buke, nego one konkretne, koja dopire iz blizine Djilasove vracarske gajbe. problem je u tome sto ce propis za alkohol biti ukinut kao i novosadski, dok ce ovaj za ogranicavanje radnog vremena ostati na snazi veoma dugo. nikada nije bilo da se cenzorske i paternalisticke intervencije drzave povlace tek tako, same od sebe, a pogotovo u uslovima malogradjanskog konsenzusa. ljudima je vazan njihov mir i ostvarice ga lateralnim udarima, kad vec ne mogu da udare u koren svog nezadovoljstva. klinci iz parkica su pogodne mete, kao i Romi, sekte, homoseksualci itd. ne tajkuni, ne politicari, ne "ekonomisti", ne lopovske banke.
Problem je u tome sto SG Beograda sad zna da je Odluka austavna i azakonita. A ne samo da nece da je povuku, nego onaj dripac Ozegovic ispunjava 1 partijski zadatak (verovatno zato sto se nakrao dok je bio presjednik opstine, pa ga drze za muda) jos brai Odluku i jos najavljuje da ce oni da menjaju celu pricu kad im se USS najebe keve. A krsenje grdjanskih prava, as allways, to ce da dodje na red kad neki vlasnik STR-a za 10 dina dobije presudu iz Strazbura da mu dugujemo milku evrica. Ali koga boli kurac za to...<_<E pa mene ne, zato:Drugi po redu protest protiv neustavne zabrane prodaje alkohola posle 22h: sreda, 18. maj, 21.59h, Studentski park.Power to the people!...Da bi sve ostalo u duhu fantastičnog prvog protesta:- Okupimo se mirno, bez incidenata, nasilja, kao i prošli put.- Nećemo napuštati park, blokirati ulice ili bilo šta slično čime bismo kršili javni red i mir – mi nismo izgrednici, kako neki pokušavaj da nas okarakterišu.- Neće biti bine, ozvučenja, obraćanja - mi nismo politička organizacija koja mitinguje i drži govore, mi smo građani koji se protive ograničavanju sloboda i kršenju Ustava.- Ne želimo transparente, zastave, pirotehnicka sredstva i bilo kakva stranačka obeležja.- Mi nosimo svoje đubre sa sobom! Želimo da park ostavimo onakvim kakvim smo ga zatekli.- Proširite glas o protestu SMS porukom: “Drugi po redu protest protiv neustavne zabrane prodaje alkohola posle 22h: sreda, 18. maj, 21.59h, Studentski park. Spread d word.”Vidimo se u sredu dobri ljudi.Power to the people!LINK za vas koji ste na fejsu Edited by minka
Link to comment

dobio sam odgovor od gospodina ozegovica:Поштовани, Одлуку о радном времену угоститељских, занатских и трговинских објеката усвојили су одборници Скупштине града Београда на седници одржаној дана 03. Фебруара 2011. Године. Ова Одлука ДОНЕТА ЈЕ У НАЈБОЉОЈ НАМЕРИ ДА СЕ УНАПРЕДИ КВАЛИТЕТ ЖИВОТА У БЕОГРАДУ, a као и све друге Одлуке коју доносе локалне самоуправе у Београду и Србији, примењује се док се не покрене питање уставности и законитости. Питање уставности и законитости може да покрене било који правни субјекат или грађанин пред Уставним судом Србије. Једини меродаван орган који може да цени уставност и законитост донетих Закона, Одлука и других аката које доносе и усвајају Републичка, Покрајинска, односно Скупштине локалних самоуправа је Уставни суд Србије али тек по покренутом и спроведеном поступку пред тим судом. Тек по доношњу Одлуке Уставног суда можемо да говоримо о уставности и законитости одређене Одлуке односно Закона. С поштовањем, Жељко Ожеговић

Link to comment
dobio sam odgovor od gospodina ozegovica:

Поштовани, Одлуку о радном времену угоститељских, занатских и трговинских објеката усвојили су одборници Скупштине града Београда на седници одржаној дана 03. Фебруара 2011. Године. Ова Одлука ДОНЕТА ЈЕ У НАЈБОЉОЈ НАМЕРИ ДА СЕ УНАПРЕДИ КВАЛИТЕТ ЖИВОТА У БЕОГРАДУ, a као и све друге Одлуке коју доносе локалне самоуправе у Београду и Србији, примењује се док се не покрене питање уставности и законитости. Питање уставности и законитости може да покрене било који правни субјекат или грађанин пред Уставним судом Србије. Једини меродаван орган који може да цени уставност и законитост донетих Закона, Одлука и других аката које доносе и усвајају Републичка, Покрајинска, односно Скупштине локалних самоуправа је Уставни суд Србије али тек по покренутом и спроведеном поступку пред тим судом. Тек по доношњу Одлуке Уставног суда можемо да говоримо о уставности и законитости одређене Одлуке односно Закона. С поштовањем, Жељко Ожеговић

Ti bas imas slobodnog vremena kad se dopisujes sa nosatim ;) Edited by veljaGB
Link to comment

друже грунфе, деда ће да те усвоји. сматра се да то мени не одговара због касније поделе имовине, али нека, заслужио си :lol:

Link to comment
A sta si mu tacno napisao?
Minka je dao mustru par strana ranije:Poštovani g. Ožegoviću, Molim vas da mi objasnite zašto se vi, kao član gradske vlade dužan da poštuje Ustav Republike i njene zakone, zalažete u javnosti u prilog Odluke koja je očigledno neustavna i nezakonita, umesto da se borite protiv nje.S poštovanjem,Taj i taj
Link to comment

Isto je i meni odgovorio (tj. neko od ''dresiranih majmuna''), slično sam mu napisala.Sad nas još i spamuje.

Link to comment
studenjak sreda 18ti 22-00hhttp://www.facebook....115282041890879
I ko ne dodje, taj je Ozegovic™
dobio sam odgovor od gospodina ozegovica:Поштовани, Одлуку о радном времену угоститељских, занатских и трговинских објеката усвојили су одборници Скупштине града Београда на седници одржаној дана 03. Фебруара 2011. Године. Ова Одлука ДОНЕТА ЈЕ У НАЈБОЉОЈ НАМЕРИ ДА СЕ УНАПРЕДИ КВАЛИТЕТ ЖИВОТА У БЕОГРАДУ, a као и све друге Одлуке коју доносе локалне самоуправе у Београду и Србији, примењује се док се не покрене питање уставности и законитости. Питање уставности и законитости може да покрене било који правни субјекат или грађанин пред Уставним судом Србије. Једини меродаван орган који може да цени уставност и законитост донетих Закона, Одлука и других аката које доносе и усвајају Републичка, Покрајинска, односно Скупштине локалних самоуправа је Уставни суд Србије али тек по покренутом и спроведеном поступку пред тим судом. Тек по доношњу Одлуке Уставног суда можемо да говоримо о уставности и законитости одређене Одлуке односно Закона. С поштовањем, Жељко Ожеговић
jbt, samo meni nije odgovorio!!! :o
Isto je i meni odgovorio (tj. neko od ''dresiranih majmuna''), slično sam mu napisala.Sad nas još i spamuje.
On spamuje, a nas ce da juri ono tuzilastvo za sajber zajebanciju, sto im klinci ruse sajtove. :lol:
Link to comment

Lepo im covek objasnio da su promasili temu. Bas onako, lepo.ti podrzavas urbano zezanje loodeelo? I mlade koji su se ujedinili?Svi su zajedno - Azra, nacisti, LDP, neokupana levica, mejn stejdz, trenctaun, 357, veliki uskrsnji post, tito na majici... Opooshtenooooooo!!! Blejanje, taj rad. IDemo!!

Link to comment
Lepo im covek objasnio da su promasili temu. Bas onako, lepo.ti podrzavas urbano zezanje loodeelo? I mlade koji su se ujedinili?Svi su zajedno - Azra, nacisti, LDP, neokupana levica, mejn stejdz, trenctaun, 357, veliki uskrsnji post, tito na majici... Opooshtenooooooo!!! Blejanje, taj rad. IDemo!!
ovo se resava kao komuno a ne ideolosko pitanje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...