June 16, 20242 yr Ili staviti još kudelje, meni nikad nije kapalo a stavljao sam samo kudelju. I mazao sapunom, ali to je samo old skul fora.
June 16, 20242 yr 4 hours ago, El Guapo said: Приликом селидбе расклопио сам трокрилни ормар, то јест момци који су радили селидбу, то сам платио око 1500 дин пре 3 године. Сад је дошло време да га монтирам, пробао сам сам, али не иде, звао сам исту фирму, и сад траже 6-7000 дин. Дал то стварно толико кошта, кога другог са зовем, јел то столари раде? nije sad skupo nego ti je onda bilo jeftino
May 1, 20251 yr @mire , a slobodno i ostali ako neko zna. treba da pričvrstim za zid još jedan ormarić za cipele, da ne pada kad god ga otvorim. idealmo mesto je tačno na ovoj izbočenom delu zida.e sad, zašto je ovo uopšte ovako izbočeno, šta je to, noseći stub ili možda dimnjak i smem li to uopšte da bušim? niko ko živi u zgradi nema pojma, plan nemaju, ne loži se sigurno bar 30 godina.
May 1, 20251 yr Brt, kačiš slike sa Desanke!Edit. Potencijalni problem sa dimnjakom je što ne bi smeo da ideš u dubinu da ne prođeš na drugu stranu, inače smeš da bušiš. Edited May 1, 20251 yr by Ras
May 1, 20251 yr 2 hours ago, Ras said:ne bi smeo da ideš u dubinu da ne prođeš na drugu stranušta sad ovo znači, na drugu stranu čega? da ne uđem u unutrašnjost dimnjaka? kako da znam koliko je to u dubinu?
May 1, 20251 yr On 16. 6. 2024. at 2:28, Eleniko said:kako se zove neka tekućina iz tube koja se stavlja zajedno sa kudeljom kada se spaja ventil ili slavina sa navojem na cevi, da ne bi curila voda tu. video negde na netu pa sad ne mogu da nađem a setio sam se da to koristi i moj vodoinstalater na ostrvu kome pokušavam da smanjim boravak u mojoj kući tj placu.FirnajsOn nije u tubi jer je viskoziteta gustom mulja. Znaci, fllajka. Edited May 1, 20251 yr by foto
May 1, 20251 yr 16 minutes ago, aram said:šta sad ovo znači, na drugu stranu čega? da ne uđem u unutrašnjost dimnjaka? kako da znam koliko je to u dubinu?Dimnjak se uglavnom gradio od klasične opeke, horizontalno poređane, što znači da imaš jedno 12cm od zida do unutrašnje rupe. Fora je da ne probiješ skroz da ti prljav dim i čađ ne bi kroz to ulazili u kuću, mada je upitno da li iko koristi taj dimnjak više, većina ih po Beogradu stoji neiskorišćena, mnogi su i zapečaćeni.
May 1, 20251 yr 19 minutes ago, aram said:šta sad ovo znači, na drugu stranu čega? da ne uđem u unutrašnjost dimnjaka? kako da znam koliko je to u dubinu?Da, da ne probušiš zid, onda ništa od tipla.Probaj dubinu bušenjem u sredinu stuba/dimjaka, gledano po širini. Prema tome ćeš kasnije postaviti dva tipla levo i desno koji će biti dovoljni da se pričvrsti taj komad nameštaja.. Edited May 1, 20251 yr by Ras
May 1, 20251 yr ma ne koristi niko sigurno. 6 stanova ima, u 4 su vlasnici i niko više i ne zna da li je to dimnjak ili neki noseći stub. zgrada pravljjena 60-ih, 80-ih uvedeno parno grejanje.
May 2, 20251 yr 18 hours ago, aram said:ma ne koristi niko sigurno. 6 stanova ima, u 4 su vlasnici i niko više i ne zna da li je to dimnjak ili neki noseći stub. zgrada pravljjena 60-ih, 80-ih uvedeno parno grejanje.ṣ̌ta je sa leđne strane "izbočine"?
May 2, 20251 yr Apsolutno nemàs potrebe da ides dublje, kao sto su ti forumasi vec rrkli. 6cm na vise mesta ti je vise nego dovoljno.
Create an account or sign in to comment