Jump to content
IGNORED

Krautrock


Indy

Recommended Posts

Jbt nikad u zivotu nisam asocirao krautrock sa Tolkienom. Mozda sympho rock, ali ne kraut. Treba da dodje neki forumski livpro da ti pokvari jedno od retkih preostalih zadovoljstava. Nemam reci koliko sam ozlojedjen (a da bi ih moderacija tolerisala, cak i meni, 1 belom medvedu).EDIT. Pogotovo sto se uvredljivi post pojavio posto sam linkovao dva apsolutno dragocena videa Popol Vuh, samog vrha vrhova ljudske delatnosti. Ako ista treba da ostane iza Homo sapiensa to je takvo nesto. Onda se pojavi neko i pokewa na to. Mislim, strasno. Da mi je opsovao majku, manje bi me ozlojedio.

Edited by Indy
Link to comment
Jbt nikad u zivotu nisam asocirao krautrock sa Tolkienom. Mozda sympho rock, ali ne kraut.
Niti je to iko ovde uradio. Hajde da se malo citamo za promenu: Tolkin je pomenut iskljucivo u kontekstu zanrovskog giganta koji je odavno prepoznatljiv mimo zanra i kao kategorija za sebe - te da stoga konstituira prilicno nezanimljiv materijal za diskusije o samom zanru. Jer kao sta - Tolkin = Fantasy i nema o cemu daljem da se prica ? Pa nije bas tako. Naravno, to sve se cita bez ikakvog kvalitativnog karakterisanja Tolkina - u to uopste ne zalazim, niti je relevantno za poentu.Isto tako niko nije ovde okvalifikovao Popul Vuh negativno, a ni bilo koji od bandova, vec je samo iznet stav da u kontekstu teme o Krautrocku, posle 5 strana raspravljati samo o njima nije bas preterano zanimljiv razvoj topika.Nego, vazno je da si se ti poneo kao snajka i istresao svoj arsenal random uvreda.
Link to comment

samo da pohvalim topić, mislim isključivo na muziku, ne pratim rasprave. :P nisam nikad slušala ovaj muzički žanr, dakle nemam blage veze sa krautrockom, ali mi se, ono što sam dosad poslušala odavle, dosta svidelo. :)

Link to comment

poslusajte Dabovica:Dark Attractor, do not tell, but show. Ocigledno ti je zanr prilicno jasan ali mi ovde eto volimo Can, Popol Vuh, Amon Duul i tako to i to identifikujemo sa krautrokom. Grananja tog zanra su svakako zanimljiva, zasto jednostavno ne das neki kul primer? Indy, nemoj se nerviras, cenim da ste u ogromnom raskoraku vas dvojica, meni to odavde izgleda tako.ja rekoh, dusu spasih. mozete sad da me psujete obojica slobodno.

Link to comment
poslusajte Dabovica
:)Evo pade mi napamet - apropo konekcije Krautrocka i Tolkina o kojoj se greskom povela rasprava - da zaista postoji makar jedna legitimna paralela izmedju dva sveta i to u vidu albuma Nazgul iz 1976 istoimene nemacke grupe. Album je izasao u nekoj minijaturnoj ediciji od tipa 50 kopija za odlicni label Pyramid [sa kojeg sve sto sam cuo je bio vr'] i nezvanicno se smatra za first ever uradak dark ambient zanra. Clanovi postave su u skladu sa konceptom potpisani kao Frodo, Gandalf i Pippin :D http://www.youtube.com/watch?v=DWXn-j3TWc0http://www.youtube.com/watch?v=Xvfk6EWHtIs
Link to comment
Moze i za druga kima da se kaze svasta, pa ja to nisam rekao.
moze. za tebe svakako vise dobrog. kada smo kod geografije: koliko je sati down under? ovde je podne i sija sunce a ja sedim u zelenilu na dedinju. kapiram da net ne moze da prenese koliko sam dobro raspolozen.edit: drugi recima :wub: Edited by kim_philby
Link to comment
moze. za tebe svakako vise dobrog. kada smo kod geografije: koliko je sati down under? ovde je podne i sija sunce a ja sedim u zelenilu na dedinju. kapiram da net ne moze da prenese koliko sam dobro raspolozen.edit: drugi recima :wub:
pa naravnonećeš komunistu videti da sedi u Rakovici <_<
Link to comment
Moze i za druga kima da se kaze svasta, pa ja to nisam rekao.
eh kako bih voleo da se skupimo u RL, sednemo i popijemo koju, video bi da je drug Kim jedan kozer i jedna tako reci renesansna licnost, burzujski dekadentno obrazovana. ne ume da se pravilno krece i moze da popije oko 0.2 deci rakije pre nego sto pocne da vice i lomi stvari, ali jebi ga.i da znas da on o tebi bas lepo govori smile.gif Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...