Jump to content
IGNORED

Krautrock


Indy

Recommended Posts

Nadnaravni gitarista Ash Ra Tempela, Hendrix Kosmische MusikaA-29855-1127428643.jpegManuel Göttsching was born in Berlin on September 9th, 1952.Like any teenager of that period, he was listening to Jimi Hendrix, the Rolling Stones, Cream, Small Faces, Who, Fleetwood Mac...He had studied classical guitar from early childhood, but wanted to play drums at the age of 15, so he and his best friend Harmut Enke created their first band on Harmut's 15th birthday.Manuel ended up as the singer of the band...A year later he studied improvisations with famous Swiss avant-garde composer, Thomas Kessler.The 70s...7101.jpgAsh Ra Tempel: Klaus Schulze, Manuel Göttsching, Hartmut Enke© kdm archivesFounding of ASH RA TEMPEL, Manuel Göttsching (guitar), Harmut Enke (bass) and Klaus Schulze (ex-Tangerine Dream) (drums), after purchasing Pink Floyd's sound equipment in London.The idea was to combine blues influenced improvisations and new sounds with traditional instruments: guitar, bass and drums.The debut album Ash Ra Tempel was released in 1971, recorded in Hamburg by famed Connie Plank. Klaus Schulze left the band to pursue a solo career.777433.jpg

This album is sometimes credited to Ash Ra Tempel, but the music was composed and performed by Manuel Göttsching alone. All sounds were created with guitar, but Göttsching's use of echo, delay, and assorted treatments give these pieces the flavor of sequenced synthesizer music, occasionally reminiscent of Tangerine Dream's work from the period. The opening "Echo Waves" is a trance-inducing space guitar masterpiece, with repeating rhythm figures and gradual phase shifts creating a warped sense of time. The first 14 minutes of the track consist of short, subtly changing melodic phrases, until Göttsching questionably chooses to close with a searing, acid-fried guitar solo. "Quasarsphere" is much more contemplative, with Göttsching processing his guitar to sound like a synthesizer in the vein of Robert Fripp. The closing "Pluralis" consists of endless variations constructed around a simple guitar sequence; it possesses a structure similar to "Echo Waves" (down to the late-breaking blast of psychedelic soloing) with a bit more space and a slower tempo. In some respects a precursor to the groundbreaking proto-techno of E2-E4, Inventions for Electric Guitar is an essential document for space rock enthusiasts. ~ Mark Richardson
Link to comment
  • 1 month later...

Za sad, 5 stranica hailovanja Can-a, Faust-a, Cluster-a, Neu-a, TD-a, Guru Guru, Amon Düül-a i Ash Ra Tempel-a na PPP Krautrock topiku. Strava su to bandovi [prva tri -_- ], al cini mi se da pigeonholujemo pojmovni opseg jednog nesagledivo velikog zanra i da prosto od drveta ne vidimo sumu. Ako se nastavi ovo pevanje u glas do 10. strane - ovaj topik ce postati opasna konkurencija Ziginom sto se sadrzajnosti tice. Da dodatno pojednostavim - konfigurisanje Kraut teme na ovaj, dosadasnji nacin je ekvivalent otvaranju Fantasy teme gde bi se pricalo o Tolkinu ili SF topika gde se prica o Star Warsu, helouu :D Dajte iskulirajte malo.http://www.youtube.com/watch?v=a73XLkf43-s

Link to comment
:fantom:
Jes, vala, skroz si u pravu. Mada, ne mogu da prezalim sto nije prihvacena moja inicijativa da se u IP Board od alata integrise i minobacac.Pokrenem topik o onom sto slusam>30 godina i pojavi mi se umetnicarski smartass da mi kenja po topiku. Mrsh!
Link to comment
Pokrenem topik o onom sto slusam>30 godina i pojavi mi se umetnicarski smartass da mi kenja po topiku. Mrsh!
:o tebi 30-togodisnjem kraut pregaocu ? Outrageous ! :lol:http://www.youtube.com/watch?v=Axcg2ud1mMY
Pa ti otvori topik po tvom ukusu, smartassu.
E jeste, sad cemo otvarati dva Kraut topika - jedan na muzika: speakers corner ili muzika za decu, a drugi u samom PDF-u. Inace, nije mi jasno sto si nasao toliko pogodjenim. Pogotovo kad zamerka nije bilo upucena licno tebi nego svima, tj. generalno pravcu u kojem se topic zaputio. Meni je poprilicno drago sto si otvorio ovaj topik - no ne vidim zbog cega bi se iko ustezao da kaze da se evo vec 5 strana vrti jedno isto i da to fakat smara i odvlaci ljude.http://www.youtube.com/watch?v=yt2RuNgJo9s
Link to comment
konfigurisanje Kraut teme na ovaj, dosadasnji nacin je ekvivalent otvaranju Fantasy teme gde bi se pricalo o Tolkinu
ako je ova analogija tacna, to znaci da je topic savrsen.fantom.gif
Link to comment
:o tebi 30-togodisnjem kraut pregaocu ? Outrageous ! :lol:http://www.youtube.com/watch?v=Axcg2ud1mMYE jeste, sad cemo otvarati dva Kraut topika - jedan na muzika: speakers corner ili muzika za decu, a drugi u samom PDF-u. Inace, nije mi jasno sto si nasao toliko pogodjenim. Pogotovo kad zamerka nije bilo upucena licno tebi nego svima, tj. generalno pravcu u kojem se topic zaputio. Meni je poprilicno drago sto si otvorio ovaj topik - no ne vidim zbog cega bi se iko ustezao da kaze da se evo vec 5 strana vrti jedno isto i da to fakat smara i odvlaci ljude.http://www.youtube.com/watch?v=yt2RuNgJo9s
evo još jednom :fantom: , da ne ispadne opet da sam uputio to indyju. ja ne vidim što bi išta iko rekao o tome u kom pravcu se kreće topik. meni npr je topik sasvim informativan, i ne vidim zašto si morao da ubacuješ krautometriju i generalno praviš neku lošu priču tamo gde joj nije mesto. ako misliš da neki izvođač zaslužuje da se pojavi ovde, a ti ih prezentuj ali bez tih holier-than-thou komentara
Link to comment

Assuck, da li postoji nepatkometarski nacin da se kaze da je XY topik zapravo genericki rehash neke teme i da li to uopste postoji za tebe ?IMO, Krautrock je prakticno neodvojiv od progressive rocka, psychedelic rocka, elektronske muzike 70ih, industrial muzike, RIO scene, Zeuhl scene, raznoraznih oddball projekata [a la NWW lista], kao i pojava na pola puta izmedju rocka i akademskih tendencija [savremene muzike 70ih ili musique concrete-a] ili gomile drugih tada aktuelnih pojava iz dzeza ili artworld-a. A jos pritom ako uzmemo da su bandovi van Nemacke koji su pravili muziku u tom duhu ili na koje su originalni Krautrock bandovi izvrsili uticaj takodje Krautrock, onda je taj spisak zaista nesaglediv.Stoga svoditi pricu na handfull mega-bandova [solos & colabs included] kako smo krenuli je lenjo, dezinformativno i napoako u 2011 sa svim research toolsima i resursima koji su nam dostupni. Ocekivati od ljudi da se ukljucuju na temu za ne znam kako zanimljivim i drugacijim doprinosima je prosto apsurdno i tretirace se kao incident. Trenutno se formira atmosfera u kojoj ce eventualna prica o Stereolabu ili post-rocku biti docekana kao osvezenje :D :isuse:http://www.youtube.com/watch?v=TZ2at7_fAoA

Link to comment
ako je ova analogija tacna, to znaci da je topic savrsen.fantom.gif
Ако је она друга тацна, онда ја не знам шта је СФ.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...