Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, papapavle said:

Ali zato bi mogli da je stave kao uslov za gomilu stvari, od dobijanja/zadržavanja državnog posla pa nadalje..?

 

To moze, ali opet zavisi od svake jurisdikcije ponaosob / federalni nivo odlucuje samo o federalnim drzavnim poslovima i nema nadleznost nad pojedinacnim drzavama i nizim nivoima (lokal - gradovi, counties itd). A znamo da ce neki od njih namerno ici u kontru svemu sto federalni nivo gura jer, jel'da, politika.

Link to comment

Na sta je spala amerika kada je zastita od bolesti u toku pandemije politicko pitanje. U 21. stoljecu gospodnjem. Taj narod tamo je toliko politicki primitivan i izludjen kolicinom dezinformacija koje im se svaki dan serviraju kroz sva sokocala, da im ne treba ni zamjeriti. Onaj mali leaflet koji je neko postavio na jednoj od prethodnih stranica je sustina tamosnje krize drustva. To bi trebalo stampati u letke i iz aviona izbacivati po alabamskim i slicnim vukojebinama da barem oni koji jos znaju pomalo da citaju mozda ponikne da se kucnu prstom u celo i zamisle. 

Edited by catfish
Link to comment
1 hour ago, catfish said:

Na sta je spala amerika kada je zastita od bolesti u toku pandemije politicko pitanje.

 

A gde to nije političko pitanje? Koja zapadna demokratija je uvela obaveznu vakcinaciju celokupnog stanovništva protiv kovida19? 

 

 

Link to comment

Po meni su veci ludaci ovi neofasti demokrate i liberali. Za konzervatice se ne brinem. ultra desnicari su shano duso al nista naspram ovih levih. Ja samo roll my eyes and move on. U usa su najvise potrebne bolnice za mentalno obolele. Neverovatna kolicina labilnih ljudi. Bas bas nacetih. Epidemija labilnih 

 

Mentalno zdravlje mora da bude u top 3 prioroteta za svakog pojedinca. 

 

Zdravstveni sistem je qrc. Meni je jeftinije da u kesu placam usluge nego preko osiguranja koje imamo. Za sad smo oboje dobro, ja volim godisnji kompletan check up od glave do pete i da mi isisaju krv na sve i svasta. Dosta polazemo na zdravlje kako ne bismo bili bolesni. 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, ObiW said:

 

A gde to nije političko pitanje? Koja zapadna demokratija je uvela obaveznu vakcinaciju celokupnog stanovništva protiv kovida19? 

 

 

 

Nisam na to mislio, nego na podjelu gdje GOP glasaci najcesce odbijaju, a Dem se uredno vakcinisu. Ne iskljucivo ali najcesce.

 

To su vjerovatno velike razlike u stepenu obrazovanja, GOP glasaci su najcesce slabo obrazovani i lakovjerno nasjedaju na lazi i teorije zavjere u kojima Bil Gec ih magnetise, sterilise i prati kroz mikrocip koji instalira kroz vakcinu. Taj rad. 

 

 

 

 

 

Link to comment
3 minutes ago, catfish said:

 

Nisam na to mislio, nego na podjelu gdje GOP glasaci najcesce odbijaju, a Dem se uredno vakcinisu. Ne iskljucivo ali najcesce.

 

To su vjerovatno velike razlike u stepenu obrazovanja, GOP glasaci su najcesce slabo obrazovani i lakovjerno nasjedaju na lazi i teorije zavjere u kojima Bil Gec ih magnetise, sterilise i prati kroz mikrocip koji instalira kroz vakcinu. Taj rad. 

 

 

 

 

 

Ne taj rad. GOP je imao svog predsednika koji je Covid19 doziveo kao smetnju da dobije izbore, pa je na sve nacine pokusavao da tu bolest verbalno omalovaži, kao da je to politički protivnik. Pa je Covid19 Chinese Flu, pa je kijavica koju ćemo da pobedimo do Uskrsa 2020, pa je to bolest koja će sama od sebe da nestane “like a miracle”, pa neće da nosi masku (za primer drugima) u javnosti, itd. On je kriv što većina GOPera neće da se vakciniše.

Link to comment
6 minutes ago, ObiW said:

Ne taj rad. GOP je imao svog predsednika koji je Covid19 doziveo kao smetnju da dobije izbore, pa je na sve nacine pokusavao da tu bolest verbalno omalovaži, kao da je to politički protivnik. Pa je Covid19 Chinese Flu, pa je kijavica koju ćemo da pobedimo do Uskrsa 2020, pa je to bolest koja će sama od sebe da nestane “like a miracle”, pa neće da nosi masku (za primer drugima) u javnosti, itd. On je kriv što većina GOPera neće da se vakciniše.

 

Pa i to. Ti i ja se slazemo u potpunosti.

 

Na te stvari sam mislio kada sam naveo 'politicko pitanje', nisam mislio na prinudnu ili prisilnu vakcinaciju, kako se mozda moglo (pogresno) protumaciti.

 

Vakcinacija bi trebala biti normalna stvar, ja sam se naprimao na desetine vakcina tokom zivota, ukljucujuci 2x Astra-Zeneca pa nikako da postanem Magneto. 

 

Da li bi trebalo siliti ljude da se vakcinisu? Interesantno pitanje na koje treba razmisliti. 

Edited by catfish
Link to comment
6 hours ago, catfish said:

 

Nisam na to mislio, nego na podjelu gdje GOP glasaci najcesce odbijaju, a Dem se uredno vakcinisu. Ne iskljucivo ali najcesce.

 

To su vjerovatno velike razlike u stepenu obrazovanja, GOP glasaci su najcesce slabo obrazovani i lakovjerno nasjedaju na lazi i teorije zavjere u kojima Bil Gec ih magnetise, sterilise i prati kroz mikrocip koji instalira kroz vakcinu. Taj rad. 

 

 

 

 

 

Uz to, pun joj ku..c brige za mentalno zdravlje ali ce da precuti da ga je unistio glavni MudZahedin Republikanske Partije Ronald Regan

 

republikanska prtija vise ne postoji. Postoji samo kult Donadla Trampa, koji veruje u avetsku pedofilaku zaveru, ljude gustere, i slican poremeceni debilitet

Edited by NevenMan
Link to comment

It is easy, predji u bilo koju vukojebvinu koju kontrolisu republikanci. Pre tri nedelje sam bio u West Virgiunia , mesto nezaposlenost 40%, 50% stanovnistva zavisno od lekova,m 68% ispod ivice sirmoastyva. Ljudi rade zas 6$ na sat pre takse. Da zaboravio sam da kazem 65% glasali za Trampa.

Link to comment
15 hours ago, mustang said:

Dear Lord! Ovaj grad je zreo za celicnu ruku. Ili namerno pustaju da se sto vise medjusobno poubijaju na south side. 20i kusur godina ovo traje, al sad je vec na steroidima

"Al' pao soliter na Floridi...".

Link to comment
×
×
  • Create New...