Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

3 hours ago, Peter Fan said:

A ja mislim da ti to onako ponamjerice lupas. I Broward i Miami-Dade counties su uglavnom pod vlasti D i ujedno imaju najstrozije building codes u drzavi. Nego posto vidim da se ti razumijes, navedi konkretne deregulacione poteze.

Ili je mozda do neodgovornih vlasnika i asocijacije im?

Steel enforcments su na nivou state a ne county; toliko o lupanju.  Jedina stvar koja se razlikuje u Miame Dade County je ta kontrola zgrada na 40 godina koja se pokazala nebitna jer se zgrada srusila prIJe kontrole. 
 

uz to ovo ciscenje zgrade je jos veci embarrassment jer vec dve nedelje nisu u stanju da izvuku leseve. Bitno je da je retard of guvernera sve iskoristio za svoju predsednicku kampanju za 2024, dok ga nista drugo nije interesovalo. 

Link to comment
16 hours ago, mackenzie said:

Šta je ovo u Majamiju, preko 100 i dalje u ruševini one zgrade, sutra planiraju rušenje ostatka, na izjavama svaki dan drugi glasnogovornik, prošle su 2 sedmice??

 

Mislim da neće odmah da ruše ostatak ali su ga najavili. Uopšte, ova priča je dobila solidnu medijsku nepažnju u odnosu na razmere tragedije i broj poginulih. Britanski tzv. mediji su barem pošteno ispratili požar u Grenfell soliteru iako je kasnije po pitanju odgovornosti pojeo vuk magarca i crva nikada nije bilo. Na Floridi se desilo nešto što se ne dešava ni u zemljama sa najvećim građevinskim fušerajem i nepoudzanošću, a ovo najavljeno rušenje ostatka zgrade više deluje kao uništavanje dokaza nego kao raščišćavanje.

  • +1 4
Link to comment
34 minutes ago, Redoran said:

Mislim da neće odmah da ruše ostatak ali su ga najavili. Uopšte, ova priča je dobila solidnu medijsku nepažnju u odnosu na razmere tragedije i broj poginulih. Britanski tzv. mediji su barem pošteno ispratili požar u Grenfell soliteru iako je kasnije po pitanju odgovornosti pojeo vuk magarca i crva nikada nije bilo. Na Floridi se desilo nešto što se ne dešava ni u zemljama sa najvećim građevinskim fušerajem i nepoudzanošću, a ovo najavljeno rušenje ostatka zgrade više deluje kao uništavanje dokaza nego kao raščišćavanje.

Ovo za uništavanje dokaza (a ne raščišćavanje) je vrlo smela tvrdnja, a nije mi baš jasno ni ovo sa medijima. Bar u Australiji se o ovom kolapsu izveštava svakog dana (donja slika i tekst su od danas), nemam utisak da je manje pokriveno nego što su bili londonski soliteri. Ova zgrada izgleda kao da će svakog trenutka da padne (meni uopšte nije bilo jasno kad sam gledao snimak kolapsa kako se  nije tada srušio):

 

80fb51c3332e432eeb51f2e4b55a681f?impolic

Miami apartment building collapse search efforts suspended so rest of building can be demolished

SaE

Link to comment

Opet te teorije zavere o uništavanju dokaza :isuse: Zgrada je nebezbedna, barem ono što je ostalo od nje. Čak su evakuisali i moraće rušiti zgradu na oko milju od iste zbog potresa. Nailazi uragan, nije bezbedno. Jedan vatrogasac je telo svoje male ćerke našao u ruševinama. Mislite li da bi on i kolege mu dozvolili “sakrivanje dokaza”? Slično se desilo i kod mene na NZ kada je tokom zemljotresa kolapsirala CTV zgrada. Užas.

Link to comment
Quote

The torture memo signed by Donald Rumsfeld, 12/2/02

 

Koja je logistika stajala iza tog potpisa moze uredno da se procita u knjizi 'Angler' by Barton Gellman

Uz staru narodnu 

Quote

When the President does it, that means that it is not illegal" 
#quote Richard Nixon the 37th President of the US

 

Link to comment

I jos jedna stvar koja govori o kriminalnom. Za zatvor vladanju DeSantisa. Medju vatrogascima koji radi na ciscenju zgrade je izbila zaraza Covid i vec 11 vatrogasaca se razbolelo. 
u pitanju je majmun koji je potpisao zakon da kompanija ne moze da zahreva vakcinisanje svojih radnika.

Link to comment
47 minutes ago, Lezilebovich said:

Da li predsednik i/ili demokrate imaju dovoljan broj da proglase obaveznu vakcinaciju u celoj zemlji ?

 

Ne moze, protivustavno.

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Gojko & Stojko said:

Ovo za uništavanje dokaza (a ne raščišćavanje) je vrlo smela tvrdnja, a nije mi baš jasno ni ovo sa medijima. Bar u Australiji se o ovom kolapsu izveštava svakog dana (donja slika i tekst su od danas), nemam utisak da je manje pokriveno nego što su bili londonski soliteri.

 

 

OK, nisam u Americi pa ne mogu da imam kompletnu sliku ali mi ovako iz daljine deluje da mainstream mediji ne poklanjaju ovome onaj nivo pažnje koji bi 150 nestalih (presumed dead) trebalo da dobiju. Ja ne pamtim ovakav slučaj sa ovoliko mrtvih bilo gde u svetu. Razumem da nesrećni slučajevi po definiciji ne odjekuju snažno poput terorističkih napada i da je svakog čuda za tri dana, ali ovo barem meni deluje kao top headline u trajanju od tri meseca. Očekivao bih da se svi redom utrkuju ko će da iskopa više podataka o kućnom savetu, građevinskim inspektorima i svima koje lanac odgovornosti makar malo češe, sličnim zgradama koje su grobnice u najavi (jer ih sigurno ima još), neadekvatnoj regulativi, itd. itd. Ne kažem da toga uopšte nema, jasno je da ima, naprosto sam očekivao mnogo više medijske buke.

 

Obaška što svaka vest o kineskim aplikacijama ili ruskim hakerima momentalno pokrije sve naslovnice, iako bi po logici stvari makar ljudima na Floridi jedina bitna tema u narednih godinu dana trebalo da bude da li su im zgrade bezbedne i ko sve odlučuje tj. ne odlučuje o tome.

 

Dopuštam da mi je utisak pogrešan, naravno.

  • +1 5
Link to comment

Nemam tv, al je bas pokriveno po mrezama. Nisam stekla utisak da se ne prica o tome, bas naprotiv. Ovo ce biti prilicno komplikovan slucaj, cini mi se da su podjednako i ljudska nemarnost i prirodno utapanje zgrade godinama i  near-by gradilista, vibracije, okolo uticala na ovu katastrofu. Ceo taj kraj ima problem sa obalom i pomeranjem.

 

-----

Ajd da vidimo sta ce bas da urade

 https://abc7news.com/target-hours-san-francisco-walgreens-closing-sf-crime-near-me/10854900/

Drugarica mi radi u jednoj poznatoj kuci, ulete im svaki treci dan po 2-3 crnkinje, samo potrpaju u velike tasne i izadju. Polisa radnje je da ih ne zaustsavljaju, obezbedjenje mola takodje. Kao boje se ds ako se nesto desi lopovima da mogu da ih tuze za nanosenje povreda

Link to comment
40 minutes ago, Redoran said:

 

OK, nisam u Americi pa ne mogu da imam kompletnu sliku ali mi ovako iz daljine deluje da mainstream mediji ne poklanjaju ovome onaj nivo pažnje koji bi 150 nestalih (presumed dead) trebalo da dobiju. Ja ne pamtim ovakav slučaj sa ovoliko mrtvih bilo gde u svetu. Razumem da nesrećni slučajevi po definiciji ne odjekuju snažno poput terorističkih napada i da je svakog čuda za tri dana, ali ovo barem meni deluje kao top headline u trajanju od tri meseca. Očekivao bih da se svi redom utrkuju ko će da iskopa više podataka o kućnom savetu, građevinskim inspektorima i svima koje lanac odgovornosti makar malo češe, sličnim zgradama koje su grobnice u najavi (jer ih sigurno ima još), neadekvatnoj regulativi, itd. itd. Ne kažem da toga uopšte nema, jasno je da ima, naprosto sam očekivao mnogo više medijske buke.

 

Obaška što svaka vest o kineskim aplikacijama ili ruskim hakerima momentalno pokrije sve naslovnice, iako bi po logici stvari makar ljudima na Floridi jedina bitna tema u narednih godinu dana trebalo da bude da li su im zgrade bezbedne i ko sve odlučuje tj. ne odlučuje o tome.

 

Dopuštam da mi je utisak pogrešan, naravno.

Na NPR, CNN, FOX, ABC je to na naslovnim stranama.

 

Pride:

 

"It is all of our fervent desire that this can be done safely before the storm so that we can direct the demolition," Levine Cava said. "And this demolition would be one that would protect and preserve evidence and allow the maximum search and rescue activity to continue."

Gov. Ron DeSantis also expressed concern over the storm affecting the continued response at the site of the collapse.

"If the building is taken down, this will protect our search and rescue teams because we don't know when it could fall over and, of course, with these gusts potentially, that would create a really severe hazard," DeSantis said.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Radoye said:

Ne moze, protivustavno

Ali zato bi mogli da je stave kao uslov za gomilu stvari, od dobijanja/zadržavanja državnog posla pa nadalje..?

Link to comment
2 hours ago, NevenMan said:

I jos jedna stvar koja govori o kriminalnom. Za zatvor vladanju DeSantisa. Medju vatrogascima koji radi na ciscenju zgrade je izbila zaraza Covid i vec 11 vatrogasaca se razbolelo. 
u pitanju je majmun koji je potpisao zakon da kompanija ne moze da zahreva vakcinisanje svojih radnika.

 

s tim sto vatrogasci spadaju u "first responders" tako da bi obavezno morali da budu vakcinisani nezavisno od toga sto vazi za kompanije.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...