Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Američki državni sekretar Mike Pompeo rekao je danas, ne pružajući čvrste dokaze, da je teroristička organiazacija Al Qaida uspostavila novu matičnu bazu u Iranu.

 

Jenkiji šalju naoružanje u Iran.

Link to comment

Naravno - bez dokaza. Kao kad je posle Sept 11 bush izasao i pored Iraka definisao i Iran i Severnu koreju kao glavne krivce (axes of evil), a Bolton kasnije dodao i Kubu...

A svi teroristi bili iz americki prijateljskih zemalja (najvise S. Arabije)... I ajde i Iran, fizicki je blizu, mozda se neki terorista i skrio tamo, ali ovo bulaznjenje za S. Koreju i Kubu - nikada nijedan cak i polovican dokaz nije postojao...

Link to comment
Just now, askeladden said:

Hhee,pa kako Al kaida u Iranu?Srpske Ustase ili Bosnjacki Chetnici,sta je sledece?

Jbg, šiti i suniti, ko ce još o tome da vodi računa...

  • +1 1
Link to comment

Hteo sam letos da pišem o ovome tačno predvidjajući razvoj situacije, ali sam odustao jer nisam hteo da ispadnem još jedan belac koji sa balkona pljucka i kojemu neki crnci koji rade nešto svoje smetaju i koji bi još tu da baca neke klipove u točkove, dok se nešto dešava, dok menjamo svet, revolucija bre.

 

Ali koji je rezultat BLM protesta i sve prateće kampanje? Mislim, osim ociglednog da su ti konkretni policajci uhapseni za taj konkretni slucaj - sto se ionako desilo na pocetku i sto verujem da bi se desilo i da nije bilo protesta.

Ok, bili neki protesti, dalo se i nenasilnim i malo nasilnim metodama do znanja da postoji problem, sve velike kompanije su šerovale crne storije i statuse na twiteru sa porukama podrške protestima...

 

U Belu Kuću je ušao neko koga upućeni opisuju kao "longtime ally of police" i sad se nadamo da će baš on pokrenuti neke reforme.

 

Kompanije su prošle jeftino. Jeftinije je uložiti neku siću i staviti baner na sajt da podržavaju proteste, nego uraditi nešto suštinski društveno odgovorno, ako već hoće da se predstave kao društveno odgovorne.

 

A šta su suštinski mogli uraditi? Pa dobrostojeće kompanije su npr. da pomognu škole u siromašnim (mahom crncima i ostalim manjinama naseljenim) četvrtima. To je u americi poseban problem jer se škole mahom finansiraju iz lokalnih budžeta - pa onda siromašne četvrti - crapy public škole - i time ti šanse za pristojan život ekponencijalno opadaju, a šanse da se nadješ u kriminalu rastu.

 

Mogle su da otvore neku proizvodnju u npr. Detroitu - gradu koji je nakon propasti auto-industrije umire u siromaštvu i koji je napustila većina stanovništva i preostalu populaciju čine crnci u procentu od skoro 80% (umesto da prave još jednu poslovnu zgradu u Kaliforniji). Siguran sam da Apple-u, Googlu, Tesli i sličnim kompanijama ne bi bio problem privući zaposlene u Detroit.

Bilo kakav pokušaj da se problem predstavi uticajem četvrti i ekonomskog statusa i kriminala koji potiče iz siromašnih četvrti je dočekivan na nož, jer jelte ispada da onaj koji to pomene insunira da su crnci predodređeni na kriminal i da je onda on samim tim rasista. A mislim da je uticaj te podjeljenosti na četvrti i predodređenosti života u zavisnosti od toga u kojoj si se četvrti rodio u americi mnogo veci problem nego sto ljudi priznaju, i da su trigger happy policajci prema crncima samo posledica (i brazilski policajci su trigger happy prema onima za koje cene da su iz favela), a da se rasizam samo posledicno iskazuje tako sto policajci nauce stereotipe.

https://nationalequityatlas.org/indicators/Neighborhood_poverty#/

Edited by Spooky
Link to comment
×
×
  • Create New...