Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

11 minutes ago, JozoMujica said:

 

Koliko ja vidim ovi sto se deklarisu kao "antifa" su antifasisti taman koliko sam ja vegetarijanac.

Zar nisi vegetarijanac?

Link to comment
23 minutes ago, JozoMujica said:

 

Volim ja zivotinje.

 

Deda je klao prasiće u dvorištu preda mnom kad sam bila malo dete. Zato sam ja oguglala na ubistva prasića i jedem ih. Ali, recimo, kokošku teže, jer nisam oguglala na ubistva kokoški.

Link to comment
6 hours ago, mustang said:

ubica je belac antifa

 

nije me mrzelo, pregledao sam gomilu sajtova vesti i nigde nisam nasao ovu informaciju. sve sto kazu je da je istraga u toku i da ne zele da daju u javnost identitet pocinioca dok se ne utvrdi ko je i zasto je pucao. zivo me interesuje gde si ovo nasla jer pouzdani izvori tu informaciju nemaju. 

Link to comment
21 minutes ago, adam said:

 

nije me mrzelo, pregledao sam gomilu sajtova vesti i nigde nisam nasao ovu informaciju. sve sto kazu je da je istraga u toku i da ne zele da daju u javnost identitet pocinioca dok se ne utvrdi ko je i zasto je pucao. zivo me interesuje gde si ovo nasla jer pouzdani izvori tu informaciju nemaju. 

Ima puno videa na twiteru. Izgleda je covek belac... plus ima klipova gde se vidi da covek koji recimo, odgovara njegovim opisom (on je maskiran ali ima zelenu kapu, crne trenerke uvucene u bele carape i slicne prepoznatljive detalje, plus je snimljen u antifa/BLM drustvu, kako protestira ove tkz. patriotske konjanike.) Sad, pitaje je dali je antifa ili BLM ili neko ko je imao grudge prema zrtvi. Nije izgledalo kao random ubijanje na prvi pogled. Recju, u pravu si - iako postoje indicije,  jos uvek se nista konkretno ne zna. 

Edited by mandingo
  • +1 1
Link to comment

mislim da pogrešno čitate mustang - antifa znači babaroga na desničarskom, reč koju koriste da plaše jedni druge. ne odnosi se na bilo kakvu organizaciju ili bilo šta što postoji u pravom svetu

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
13 hours ago, trustno1 said:

@radisa

Kanadski lekari bezmalo u egzodusu odlaze u Ameriku. Što Kanada ne plati malo bolje svoje rodjene lekare, Kanadjane, koji su završili faks u Kanadi pa da ne moraju pacijenti da čekaju dve godine na hemo-terapiju, godinu dana na operaciju kuka, itd? I to, najviše lekara odlazi iz najsocijlističkije provincije - Kvebeka.

 

Ja ne znam što, ali očigledno stvari, namerno ili slučajno, nisu tako jednostavne.

Ah, weenie je internalizirao čistoklasnu neidentitetsku ideologiju Bernijevštine i misli da će se proleteri samo tako, bez hintova i prepoznatljivih obilježja, prepoznati na ulicama i po halama i reći jedno drugome druže, ti si mi prijatelj i drug i saveznik, nikad protiv tebe, čak i ako si peder i/ili meksoš i/ili crnac

Edited by Roger Sanchez
  • -1 1
Link to comment
17 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

mislim da pogrešno čitate mustang - antifa znači babaroga na desničarskom, reč koju koriste da plaše jedni druge. ne odnosi se na bilo kakvu organizaciju ili bilo šta što postoji u pravom svetu

 

U Srbiji je to ''autošovinista''.

Link to comment

U Srbiji, ako me sluzi secanje je to - Ratibor Trivunac.... pre 10-tak godina. Cak je i jedna od boljih argumentacija za klasican liberalizam, u srpskoj konotaciji, bili protesti koji su nacionalni stroj i srpska antifa organizirali kad je Libek formiran. Protestovai su i naci/fashisticka govna + komunjare.  Sad, ne znam dali je 1 bivsi forumas ucestvovao u organizaciji Libekovih prezentacija ma BG fakultetu.... skoro sam siguran da je 1 Ivan Jankovic bio tamo.     

 

Ne znam dali postoji neka ideologija koja u isto vreme tera nacisticke i komunjarske majmune da protesiraju.... osim jedna. 

Edited by mandingo
Link to comment

  

36 minutes ago, Roger Sanchez said:

Ah, weenie je internalizirao čistoklasnu neidentitetsku ideologiju Bernijevštine i misli da će se proleteri samo tako, bez hintova i prepoznatljivih obilježja, prepoznati na ulicama i po halama i reći jedno drugome druže, ti si mi prijatelj i drug i saveznik, nikad protiv tebe, čak i ako si peder i/ili meksoš i/ili crnac

 

"Samo tako" neće, ali ako im nekad neko pokuša da objasni koliko je bitnija haves vs. have-nots dihotomija od blacks vs. whites dihotomije... Klasni interesi se intuitivno kapiraju mnogo lakše nego što ti izgleda misliš. Ljudi znaju šta ih koliko košta, vrlo lako kapiraju koliko je odvratno da im se Nancy Pelosi hvali zamrzivačem prepunim sladoleda od čokolade u vreme kad bukvalno ne znaju od čega da nahrane decu.

 

Ako želiš bilo kakav širok zahvat biračkog tela, ako gradiš bilo kakvu populističku koaliciju, ubedljivo je najlakše raditi to po ekonomskom planu. Jedan tako došao do Bele kuće against all odds pre par godina, ne znam da li si čuo za njega.

 

Umesto toga, u vreme najveće COVID-19 panike imao si AOC kako na sav glas krešti da pandemic relief mora biti distribuiran u kontekstu reparacija. Šta misliš na koliko je to belih glasača apelovalo? Na suburban wine moms koje fetišizuju blackness? Njih nema dosta ni za šta.

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, mandingo said:

U Srbiji, ako me sluzi secanje je to - Ratibor Trivunac.... pre 10-tak godina. Cak je i jedna od boljih argumentacija za klasican liberalizam, u srpskoj konotaciji, bili protesti koji su nacionalni stroj i srpska antifa organizirali kad je Libek formiran. Protestovai su i naci/fashisticka govna + komunjare.  Sad, ne znam dali je 1 bivsi forumas ucestvovao u organizaciji Libekovih prezentacija ma BG fakultetu.... skoro sam siguran da je 1 Ivan Jankovic bio tamo.     

 

Ne znam dali postoji neka ideologija koja u isto vreme tera nacisticke i komunjarske majmune da protesiraju.... osim jedna. 

 

Sta znam, liberatrijanci su se prilicno svetski prosirili. Ubaceno je dosta para i mreza po Latiskoj Americi je prilcino aktivna. Ta neka ekipa koja worshipuje Gloriju Alvarez.

 

Stos je u tome sto su kod nas libertarijanci americkog tipa - moze sloboda, ali je koalicija sa evangelistima i najcrnjim macoima i konzervama sasvim ok. Eto, ne slazu se uvek, ali postuju razlike.

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Sta znam, liberatrijanci su se prilicno svetski prosirili. Ubaceno je dosta para i mreza po Latiskoj Americi je prilcino aktivna. Ta neka ekipa koja worshipuje Gloriju Alvarez.

 

Stos je u tome sto su kod nas libertarijanci americkog tipa - moze sloboda, ali je koalicija sa evangelistima i najcrnjim macoima i konzervama sasvim ok. Eto, ne slazu se uvek, ali postuju razlike.

Da ne trolujemo bez potrebe. To sto su Libek (Milton Friedman) promovisali i to sto Gloria Alvarez (Milton Friedman i CATO) promovise, nema veze sa libertarijanizmom, osim sa onim gde je ubaceno para (Koch brothers,) a to je otprilike nista. Ono, fiskalno konzervativni a socijalno liberalni. Anduril tako zamislja politicku verziju slobode. Bleeding heart libertarians i ostale idiote... CATO, Reason (cast izuzetcima.)

Link to comment
×
×
  • Create New...