Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

godišnje policija sa građanima amerike ima 250 miliona interakcija, ako sam dobro čuo na tv, godišnje ubije oko 1000 amera, od tih možda bude 5 ili 6 neopravdanih lišavanja života

- te po tom sexpertu koji je branio police force, problem zapravo i ne postoji, već sve to naduvavaju mediji kako bi imali o čemu da izveštavaju

Link to comment
10 minutes ago, gone fishing said:

- te po tom sexpertu koji je branio police force, problem zapravo i ne postoji, već sve to naduvavaju mediji kako bi imali o čemu da izveštavaju

Ja bih - za te pare - pre verovao CNNu. :)

Link to comment

dobro lik je ipak penzionisani policajac, član sindikata i branio je strukutm :happy:

- reče da nije fer da se 1200000 policajaca napada i vređa zbog "par trulih jabuka"

Link to comment
7 hours ago, Gojko & Stojko said:

Ovo je odlično, ali teško da će da se promeni dok se ne uvedu ograničenja za nošenje oružja. Sa trenutnim zakonima policajci nastupaju prema svakome sa pretpostavkom da je naoružan i pretpostavljam da im je takva i obuka i iz toga proizlazi ovakvo ponašanje prema sumnjivima. Sve to utiče i na profil ljudi koji se javljaju za rad u policiji, deluje mi kao začaran krug iz koga će teško mirno da izađu.

 

Ah, kriv je zakon o posedovanju i nošenju oružja, a profil tipusa koji rade u PD je direktno uzrokovan istim zakonom. Ako je neko omašio fudbal danas, ti si.

Link to comment
7 hours ago, Gojko & Stojko said:

Ovo je odlično, ali teško da će da se promeni dok se ne uvedu ograničenja za nošenje oružja. Sa trenutnim zakonima policajci nastupaju prema svakome sa pretpostavkom da je naoružan i pretpostavljam da im je takva i obuka i iz toga proizlazi ovakvo ponašanje prema sumnjivima. Sve to utiče i na profil ljudi koji se javljaju za rad u policiji, deluje mi kao začaran krug iz koga će teško mirno da izađu.

 

Obuka nema smisla ni za ovaj (apsurdan) nivo naoružanja koji sada imaju. Policija tretira građane kao potencijalne naoružane gerilce samo u USA i Izraelu, to nijedno normalno državno uređenje ne bi tolerisalo. 

 

Dakle, promeniš prvo propise koji daju pandurima diskreciono pravo da ustrele koga hoće bez posledica ako se osete ugroženim, onda obuku koja ih uči da treba non-stop da se osećaju potencijalno ugroženo, pa da vidimo šta će biti. Nešto sumnjam da će građanstvo krenuti da poteže pištolje na uniformisane policajce jer će to biti suicidno kao što je i sad. 

 

Stvar je u tome što takve reforme sigurno neće biti ako se problemu prilazi iz striktno rasne perspektive. Biće beskorisnih deklarativnih priča o jedinstvu, dodatnih kvota za crne policajce (kojih već ima poprilično), i beskrajnih pozivanja na MLK sa svih strana. Onda kad Biden/Trump sjašu i neka smeđokoža potpredsednica preuzme dizgine, zaključiće se "evo, problem rešen, vozimo dalje".

Link to comment
12 minutes ago, napadaj said:

dindu nuffin

 

 

 

ostavili ste na forumu čoveka koji cigane zove niža rasa. ne znam šta ste očekivali da se desi

Link to comment

Lol

Baci pogled na komentare ispod tog klipa tu na Redditu i po tviteru

 

 

A to što se napisao se odnosilo isključivo na drugu stranu brda, ne na Rome in general

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...