Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

levi je ovde politički korektna policija, bukvalno ništa ga drugo ni ne interesuje tako da jebiga

 

neko bi komentarisao video, on komentariše komentar na video.. 

Edited by theanswer
Link to comment
1 hour ago, Malkmus said:

ograda: ništa ne sugerišem

 

Što ne?

 

Meni ovo sugeriše da nasilje u stvari sprovode beli ruski ANTIFA suprematisti, dočim su izvorni starogradski protesti besprekorni.

Link to comment

:heart:

 

Liverpool players took a knee around the centre circle at Anfield in a message of support following the death in police custody of African-American George Floyd in Minneapolis.

 

 

Liverpool players at Anfield

Link to comment
9 hours ago, Gojko & Stojko said:

"But they [the protesters] are doing the same kind of typecasting of police as 'the bad guys'," he said.

 

"I’ve always said that when you stereotype an entire group of people with a preconceived notion, you commit this logical fallacy as well as an injustice. It’s just grossly unfair when we as a species do that to people, be it black, white, police or military".

ovde nisam imao neko posebno iskustvo sa pandurima, sem par kazni za prebrzu vožnju. na Kosovu sam upoznao masu američkih, britanskih, pakistanskih (pored naših, naravno)... time "policija" prestaje bivati apstrakcijom.

 

pa je jedna od stvari koja mi smeta kod ovdašnjih liberalnih & levih budala upravo ovo citirano. dobar članak.

Edited by Gandalf
Link to comment

Evo ja nisam ni liberal ni leva budala, dobro budala možda jesam, ali imam negativno mišljenje o policiji u celosti. Pogotovu o ovim teško naoružanim robokapovima bez lica koji će po naredbi svi bez izuzetka da te umlate ovim motkama, bili beli, crni ili latino ispod šlema.

Link to comment

Imao bliske susrete sa pandurima u dosta zemalja, uključujući i Ameriku...nigde nikakvog problema nije bilo - sem jednog Bosanca koji je hteo par maraka na kvarno, ali je dobio šipak.

Link to comment
1 hour ago, Gandalf said:

ovde nisam imao neko posebno iskustvo sa pandurima, sem par kazni za prebrzu vožnju. na Kosovu sam upoznao masu američkih, britanskih, pakistanskih (pored naših, naravno)... time "policija" prestaje bivati apstrakcijom.

 

pa je jedna od stvari koja mi smeta kod ovdašnjih liberalnih & levih budala upravo ovo citirano. dobar članak.

 

Indukcija dovodi do pogresnog zakljucka ("stereotipizacija"). Medjutim i tvrdnje tipa "Nisu svi policajci losi." ili "Postoje dobri policajci." su neinformativne za bilo kakvu javnu raspravu. Ok, ima dobrih policacajaca i sta sa tim? Bad cop-good cop, potpuno pogresan smer rasprave.

Link to comment
19 minutes ago, Budja said:

Ok, ima dobrih policacajaca i sta sa tim? Bad cop-good cop, potpuno pogresan smer rasprave.

https://plato.stanford.edu/entries/methodological-individualism/

This doctrine was introduced as a methodological precept for the social sciences by Max Weber, most importantly in the first chapter of Economy and Society (1922). It amounts to the claim that social phenomena must be explained by showing how they result from individual actions, which in turn must be explained through reference to the intentional states that motivate the individual actors.

...

The primary methodological reason, among social scientists, for adopting a commitment to methodological individualism was to caution against certain fallacies (ones that were quite common in 19th century social science). Perhaps the greatest of these fallacies was the one based on a widespread tendency to ignore the potential for collective action problems in groups, and thus to move far too easily “down” from an identification of a group interest to the ascription of an individual interest.

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Indukcija dovodi do pogresnog zakljucka ("stereotipizacija"). Medjutim i tvrdnje tipa "Nisu svi policajci losi." ili "Postoje dobri policajci." su neinformativne za bilo kakvu javnu raspravu. Ok, ima dobrih policacajaca i sta sa tim? Bad cop-good cop, potpuno pogresan smer rasprave.

 

Zato sto je subjekt zbiran i samim tim je na njega tesko primeniti kriterijume koji su pravljeni za druge tipove subjekata. Nije to uopste pogresan smer rasprave, samo mozda nije preterano aktuelan u ovoj konkretnoj situaciji, Naime, svako ko izabere da karakterise ljude ne po njihovoj individualnoj vrednosti vec ih vrednuje kao simbol arbitrarno projektovanih stereotipova grupe kojoj ta individua pripada, izlaze se opasnosti da i sam bude zrtva istog procesa primenjenog na njega samog. Izmedju izreke "crnici su svi isti" i "policajci su svi isti" ni sustinski ni strukturno ne postoje nikakve razlike. Time ne zelim da kazem da su sve grupe ciji su pripadnici zrtve uopstavanja podjednako velike zrtve i da podjednako lose prolaze, samo kazem da taj nacin "obezljudjivanja" ljudi nikad nije dobra politika i ne vodi nicemu korisnom.

Edited by harper
Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

Zato sto je subjekt zbiran i samim tim je na njega tesko primeniti kriterijume koji su pravljeni za druge tipove subjekata. Nije to uopste pogresan smer rasprave, samo mozda nije preterano aktuelan u ovoj konkretnoj situaciji, Naime, svako ko izabere da karakterise ljude ne po njihovoj individualnoj vrednosti vec ih vrednuje kao simbol arbitrarno projektovanih stereotipova grupe kojoj ta individua pripada, izlaze se opasnosti da i sam bude zrtva istog procesa primenjenog na njega samog. Izmedju izreke "crnici su svi isti" i "policajci su svi isti" ni sustinski ni strukturno ne postoje nikakve razlike. Time ne zelim da kazem da su sve grupe ciji su pripadnici zrtve uopstavanja podjednako velike zrtve i da podjednako lose prolaze, samo kazem da taj nacin "obezljudjivanja" ljudi nikad nije dobra politika i ne vodi nicemu korisnom.

 

Nisam ja branio stereotipizaciju. Naprotiv.

 

Samo (tu Gandalf moze da me metodoloski ispravi :)) ne vidim svrhu da se stereotipizacija kritikuje jednostavno negirajuci je:

"Svi policajci su losi."

"Nisu svi losi, ima dobrih."

"Ok, ko je dobar, a?"

"Evo, Mike iz komsiluka je dobar."

"Ali je njegov kolega Jo odvratan. Kako Mike moze da radi sa njim?"

"..."

(jednako mozemo da postavimo raspravu i za crnu zajednicu, ili "Svi politicari lazu.")

 

Sta se dobija takvom raspravom? Spustanje na individualni nivo takodje zamagljuje problem, nista novo ne otkriva.

Da li ce time sto postoje dobri policajci brutalno neprimereno nasilje biti reseno?

 

 

Odnosno, kapiram ja da negiranje stereotipa pomaze individualnim pripadnicima stereotipizirane grupe da se ne osecaju stigmatizovano, ali, sa druge strane, ni za pedalj ne pomera raspravu.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...