Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

@askeladden

 

ma idi bre,  ovo je bilo pre deset godina! zasto postavljas stare vesti, ladno pricu spinujes kao da se sada desila. treba da te je sramota

 

ne vidim zasto se osecas licno uvredjenim sto hvalim lapd?!! pa vidim koliko se trude da poboljsaju odnos izmedju gradjana i njih, ulazu u integraciju i obrazovanje ... a rade u  uslovima u kojima bi se svaki pandur iz drugog grada pobegao glavom bez obzira. 

 

imas samo 9000 policajaca na 3+miliona stanovnika u gradu koji koji se prostire na 503sq miles. treba ti 2.5h da vozis 75milja na sat po 405 autoputi kad udjes da izadjes iz grada koliko je prostran

Link to comment

verovatno su sve policije u 99% dobre, prijateljske prema onima koje treba da stite a onda dodje neki protest ili ovakva situacija i vidis pravu prirodu tih batinasa ili revolverasa

Link to comment
16 minutes ago, Strucnjak said:

Sestra zna da prica!

 

kreten

 

zamisli samo minijapolis bez pandura...ceo grad bi bio u pepelu. da popizidis. vecina stanovnistva je black, zamisli samo da im pale biznise, kradu robu....godinama gradili i investirali! strasno, strasno!

ajd za target me boli dupe, i onako ga ne volim...

nasiljem ce samo dobiti da ce svi stvarno postati robovi kad se cela amerika digne. toliko pametnih ljudi, african american, pokusava da obrazuje praznoglavce, da im objasni sistem.....strasno koliko malo treba da se ljudi prime. 

 

o jebem ti gde je kanye west da smiri situaciju sad kad je najpotrebniji ....

 

 

Edited by mustang
Link to comment
54 minutes ago, mustang said:

 

 

da popizdis! 

 

ovo je latina pandur u boyle heights, vecina su latino. otkud crnac tu nije mi jasno, to bas nije njihova teritorija. bukvalno. ali za ovo ce pandur biti debelo kaznjem. nema na rukavima oznake sta je po cinu, sto znaci ili da radi overtime ili je iznad regularnog policajca (detektiv na primer)

ne mogu da nadjem datum kad se ovo desilo...ako je danas onda stvarno nema spasa nikome ovde. jebote toliko ulazu u tu edukaciju i bas se trude u svim delovima grada da daju do znanja da su tu zbog svih nas i onda ovako nesto se desi. neverovatno! koliki moron moras da budes, kako prolazi psihofizicke testove, ne razumem....

 

a ovaj jos navukao plavu majicu crips colors u sred boyle heights. svaka mu cast na hrabrosti. 

Aj mi samo reci,kraj u kom ti zivis je beo,latino ili crnacki?Koliko komsija pandura imas i jesu li policajci koji patroliraju u tvom kraju vecinom beli?Nadam se da nije previse rl podataka koje trazim?

 

Edited by askeladden
Link to comment

kod mene su svi izmesani. i panduri i gradjani, plus je profil ljudi najtranspertniji u odnosu na sve ostale krajeve u gradu. zato sam se i preselila u holivud iz dosadne snobovske santa monike (bila tamo 8 meseci i nisam mogla vise da izdrzim...) 

najvise se druzim u zgradi sa gej, trans,  black i sri lanka ljudima i par devojaka od kojih je samo jedna cista amerikanka (iowa) ..ove ostale su jedna iz meksika (reporter) a druga je ruski ja model al voli da popije :D 

a black je bivsi crips...trans je coco ili jonathan (crn ko ugalj, samo mu se beonjace vide), sri ralnka anu (tetoviranje) i eric (gej, meksiko) moj nesudjeni muz :laugh:....kad moj muz njemu kaze da bismo nas dvoje bili idealan par, sta da ti pricam :D

inace sad bas imamo dobru ekipu u zgradi, svi smo na whatsupp ako nekom nesto treba ili se neko sranje desava pa pomazemo jedni druge. to bi svaka zgrada trebala da ima, kao svoj kanal, da se komsije upoznaju i drze zajedno. menadzer zgrade nije u whatsupp

imamo i jerry-ja, uzgajivaca marihuane u severnoj kaliforniji ima farmu, od njega zgrada dobija sve sto zeli. sa njim se ponekad pokacim jer mu gosti puse usput kad izlaze iz zgrade, peku me oci, ne mogu da disem koliko ga izvarise. al uvek se izvini i voli ivana pa se pomirimo. imam jos jednog kao neprijatelja, kojim sam u losim odnosima, al se i taj sad nesto izvinjava da je pogresio...pa cu mu dati sansu

 

uhapseno preko sto ljudi veceras, obili juvelirnice, prodavnice silne po downtown

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, pasha said:

Ode cnn

 

 

 

gledao sam noćas uživo prenos iz te zgrade u atlanti, novinar je bio na 15m od ulaza, reče da su ga pogodili iz vazdušne puške ili pištolja :happy: letele su kamenice na stakleni zid, vrata su razbili i tuda je kamenje stizalo i do 20-tak nindža kornjača koje su napravile neku liniju na ulazu kod prijavnice

- ubacili su 1 dimnu bobmbu koju je sekjuriti brzo ugasilo, onda su poslali još 10 kornjača kao pojačanje na ulaz, tada je doleteo 1 topovski udar, novinar je psovao a 10s kasnije je murija počela da ispaljuje desetine suzavaca ispred ulaza i gomila se povukla

- tu sam se nasmejao i zaspao, da li je moguće da su toliko aorganizovani da nemaju huligane koji znaju da barataju bakljama, topovskim udarima i u krajnoj instanci molotvljevim koktelima kako bi potisnuli policiju iz zgrade i spalili sedište cnn ako im je to već bila ideja

- dalje okupilo se između 1 i 2k protestanata i sve dok je tako neće biti nikakve reforme policijskog mo kod njih jer to znači da ovaj problem iritira manje od 1% amera, to su brjke koje policija uz pomoć garde može da drži pod kontrolom

- da je na ulice izašlo 70k protestanata, koliko se gledaoca skupi na stadionu kada se igra američki ragbi, bila bi potpuno druga priča, kada se skupe toliki ljudi vlast se valja na ulicama, nema te policije koja će tu masu da spreči da spali cnn ili gradsku kuću i državnu skupštinu, e onda bi se političari i šefovi policije uprpili za svoje male živote i naredili svakom pozorniku da mora da grli i  ljubi prestupnike dok ih hapse :D

Link to comment

Zanimljiv "fali im jedan binsr da organizuje ovo/ala volem kad napolju gori" pogled, možda da im pošaljemo Kapetana Dragana, zna jezik, a od skora je avejlbl, plus ima i iskustvo (i presude) 

Ili ipak nekog Nevolju, Komandanta ili Mutavog (ne može on, nedostupan) 

Link to comment

nemam ni jednog pandura komsiju ali cesto idem kod njih u stanicu (Hollywood police station) odnesem im kpods (kafu, kroasane, voce...) i da raportujem neka sranja (tipa kad mi na skuteru namerno decko odvalio retrovizor pa sam ga jurila kolima, ili ove lopove sto nam obijaju sanducice za postu ili kad sam isla da trazim police report za restraining order da dobijem)

ali znam bar jedno 10pandura ovako, dosta njih sa krav maga.

Edited by mustang
Link to comment

i vatrogascima nosim...da ne ispadne da diskriminisem. jedni iza drugih su. ti se samo suncaju ispred zgrade kad dodjem :laugh: crnji su od mene 

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Zanimljiv "fali im jedan binsr da organizuje ovo/ala volem kad napolju gori" pogled, možda da im pošaljemo Kapetana Dragana, zna jezik, a od skora je avejlbl, plus ima i iskustvo (i presude) 

Ili ipak nekog Nevolju, Komandanta ili Mutavog (ne može on, nedostupan) 

Srdju Popovića

Link to comment

srdja nikad ne ide sam

vec u tandemu sa slobom djinovicem

ali nisu oni za ove ratne varijante

vise za posle "da se radi biznis"

pa jos ako su dobri sa vladajucom strankom, da se nameste tenderi...

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Zanimljiv "fali im jedan binsr da organizuje ovo/ala volem kad napolju gori" pogled, možda da im pošaljemo Kapetana Dragana, zna jezik, a od skora je avejlbl, plus ima i iskustvo (i presude) 

Ili ipak nekog Nevolju, Komandanta ili Mutavog (ne može on, nedostupan) 

- samo sam hteo da primetim koliko sreće imaju ameri da nemaju fenomen organizovanih navijača kakav postoji u evropi :happy:

- sa druge strane nezainteresovanost 99% amera za ovaj problem će prouzrokovati ponavljanje slične situacije već za godinu ili 2, evo i sada su četvorica pol. popila otkaz tek kada je zbog toga izgorela njihova stanica, uveden je pol. čas, krajem jučerašnjeh dana i uhapšen 1 policajac sve kako bi se masa umirila...

- taj lik ima desetak prijava za prekomernu upotrebu sile ako sam dobro čuo u vestima, znači navikao je da igra na ivici faula i da nije bilo svedoka sa telefonima da ga snime izvukao bi se i 11 put sa 20% umanjnjem plate ili u najgorem slučaju po njega sa jednomesečnom suspenzijom :dry:

- šef policije u mineapolisu se pohvalio na kzm kako je uspeo da mobiliše čak 2500 ljudi, policiju, saobraćajce, šerife i nac. gardu da brane grad prethodne noći, kaže da ima povređenih kornjača, da se čak i pucalo na njih ali da nekako drže centar grada...

- jbt pa mi angažujemo više murije za fudbalski derbi nego oni u noći kojoj je prethodila noć u kojoj je zapaljeno 70 objekata po gradu uključujući i policijsku stanicu iz koje je policija morala da pobegne podvijenog repa :D

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...