Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Meni je od svega i dalje najfascinantnije što se houmizi (sviiju boja) šetaju u belim čarapama i adidas plažnim papučama.

Link to comment

Pa ne, oni se trude iz sve snage da dokazu da je heartland otporan na virus, jer su tu republikanci. Ako i ispadne da ponegde nije tako, onda nalazimo razlog zasto je to u stvari outlier, a ne znak da nesto nije u redu. Evo jednog interesantnog clanka u vezi "the regular folks" u tako tim drzavama srednjeg zapada:

 

https://www.vox.com/2020/4/28/21239536/coronavirus-georgia-south-dakota-missouri-nebraska-rural-america

 

Quote

Because they are small, many rural counties have few cases, giving the impression that broad regions of the country are still unaffected. A more accurate picture of what is happening with Covid-19 across the US emerges when the data are aggregated to larger geographic areas defined on where people get health care. “Both counties and states fail to reflect how and where people get care,” explains Elliott Fisher, a professor of health policy and medicine at the Dartmouth Institute.

 

Fisher and his colleagues’ maps show the current status of the Covid-19 epidemic through 306 US “hospital referral regions.” (They used data collected by the New York Times and the US census, and they will be updated every weekday.) In addition, unlike many of the maps which just show total case numbers, the Dartmouth Atlas Project shows population-based rates of the virus’s prevalence and the average growth rate.

 

Since hospital referral regions draw from multiple counties or even different states, Fisher hopes that the atlas may be able to provide “early signals about new outbreaks,” which may otherwise be missed.

 

For example, Houma, Louisiana, a town of around 32,000 people in the Atchafalaya Basin — live oak and Cajun country — has almost as many cases per capita within its hospital region as Chicago. Greeley, Colorado, where there is a large JBS meatpacking plant, has more cases per capita within its hospital region than Washington, DC.

 

https://www.dartmouthatlas.org/covid-19/hrr-mapping/

 

 

Edited by ObiW
Link to comment

Meni je fascinantno kako je GOP postao full antinaučna i anticivilizacijska partija. Kad je to cela partija skrenula levo kod Albukerkija? Ne sećam se da su u vreme Regana i Buša starijeg bili full u tom modu.

 

Mislim, o svemu može da se diskutuje argumentovano - i smanjivanje poreza i kamate i mala vlada, pa čak i warmongering, gun laws i neka socijalna pitanja mogu da nategnu par argumenata sa kojima se može mačovati, ali ovaj full antiscience vibe - ne veruju u climate change, kreacionizam i Zemlja stara 6k godina, abortus, ne veruju zdravstvu i misle da je virus hoax...jbt, kako sa tim uopšte raspravljati? 

 

Evropski desničari su od toga odustali u nekom drugom veku. Čak je i fakin Marin Le Pen sekularista koja veruje u abortus i climate change, a da ne govorimo o ovim mainstream desničarima a la Tori, Degaulovci ili CDU (mada je Merkel realno levlje od bilo koga u USA). A GOP ima standardih 45% podrške bez obzira na sve to, tj toliko procenat ljudi u USA ne veruju u nauku. Ja to tako čitam.

 

Da ironija bude veća, sama stranka je nastala kako bi se kanalisao antislavery sentiment u USA. A i Tedi Ruzvelt je bio Republikanac :)

Link to comment
6 minutes ago, Ivo Petović said:

Meni je fascinantno kako je GOP postao full antinaučna i anticivilizacijska partija. Kad je to cela partija skrenula levo kod Albukerkija? Ne sećam se da su u vreme Regana i Buša starijeg bili full u tom modu.

 

Mislim, o svemu može da se diskutuje argumentovano - i smanjivanje poreza i kamate i mala vlada, pa čak i warmongering, gun laws i neka socijalna pitanja mogu da nategnu par argumenata sa kojima se može mačovati, ali ovaj full antiscience vibe - ne veruju u climate change, kreacionizam i Zemlja stara 6k godina, abortus, ne veruju zdravstvu i misle da je virus hoax...jbt, kako sa tim uopšte raspravljati? 

 

Evropski desničari su od toga odustali u nekom drugom veku. Čak je i fakin Marin Le Pen sekularista koja veruje u abortus i climate change, a da ne govorimo o ovim mainstream desničarima a la Tori, Degaulovci ili CDU (mada je Merkel realno levlje od bilo koga u USA). A GOP ima standardih 45% podrške bez obzira na sve to, tj toliko procenat ljudi u USA ne veruju u nauku. Ja to tako čitam.

 

Da ironija bude veća, sama stranka je nastala kako bi se kanalisao antislavery sentiment u USA. A i Tedi Ruzvelt je bio Republikanac :)

 

Pa oni glasaju za partiju, a ne za program. To je valjda postalo jasno 2016. Ekvivalent je SPS/SNS/SRS u Srbiji. Zato je recimo Dacic mogao da iz programa izbaci radnicki/socijalni aspekt koji je postojao kod Milosevica, zato je Vucic mogao da izbaci anti-zapadni stav, etc. Isto je i sa Trampom i republikancima, ono sto je sada nema veze sa onim sto je bilo pre njega. 

 

Link to comment

Wisconsin: As of this week, COVID-19 is more of a Trump County problem than a Clinton County problem.

For weeks now, I've been tracking the daily COVID-19 numbers at the county level in several states; particularly Michigan, Wisconsin and Pennsylvania. While the pandemic hit the more densely-populated areas first (which tend to lean Democratic), the trendlines in Michigan and Wisconsin have been clearly moving towards the more rural, Republican-leaning counties increasing their share of the cases and corresponding deaths as time has passed.

 

covid_wi_blue_red%20copy.jpg?itok=5tX7IM

Edited by Gandalf
Link to comment
33 minutes ago, Ivo Petović said:

 A GOP ima standardih 45% podrške bez obzira na sve to,

Mustang ti nudi dosta jasan odgovor na to pitanje.

 

Odgovor počinje s r, na engleskom ima slovo manje nego na srpskom/hrvatskom. Onda se na to još nakalemi ponešto što je sad u modi i tak

 

''Slovenia'' :kecman:

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
4 hours ago, Ivo Petović said:

Ne sećam se da su u vreme Regana i Buša starijeg bili full u tom modu.

Regan i Bush stariji su imali srece da vladaju u vremenu u kome nisi imao ni poshten/masovan internet ni masovne 'soc' mreze ili nesto slicno tako da si morao da racunash na 'respektabilne' medije a jedino kako si mogao da znas sta se zaista dogadja je da se to dogadja tebi licno (i komsijama) ili kod roditelja 'na gajbi'... Mislim da secanje nema neke jake veze sa tim - bez obzira na godine. Moje misljenje je da bi danas - bash zbog svega gore nabrojanog - situacija morala da bude bolja i da raznorazne baljezgarije™ prolaze mnogo teze - tako da ovo sto ti pishes meni vise lici na empirijski dokaz je@ene transparentnosti™ koja je dosla sa parcijalnim ogoljavanjem onoga sto je za vreme Regana i Buša starijeg poshtena medijska manipulacija™.

Link to comment
16 hours ago, Ivo Petović said:

Meni je fascinantno kako je GOP postao full antinaučna i anticivilizacijska partija. Kad je to cela partija skrenula levo kod Albukerkija? Ne sećam se da su u vreme Regana i Buša starijeg bili full u tom modu.

 

Šta znam, možda kad je DP postala veći warmonger?

 

 

Link to comment

Kakve to ima veze sa naukom i mojim pitanjem? 

 

Kakve to ima veze sa faktima (hint: koja partija je počela Irak i Avganistan?) Kad odgovoriš na to pitanje, shvatićeš da tebe, zapravo,  trigeruje samo "šta su nam oni radili" '90-ih. Ne brini, u većini si.

 

Kakve veze Jimmy Dore ima sa bilo čim?

 

Barak Obama je napravio sporazum sa Iranom, ključnim igračem na Bliskom Istoku, nakon 36 godina konstantnog neprijateljstva. Predsednik Izraela ga je pljuvao najstrašnije u sred Vašingtona, ponižavajuće, dok su mu Republikanci aplaudirali (standing ovations). Vaš heroj Tramp je to odmah uništio. Džimi Karter je napravio Kemp Dejvid, sporazum koji se i dan danas poštuje i spasao je ko zna koliko hiljada života na bliskom istoku. Svi su isti, je l?.

 

Kakve veze sadašnji Repupblikanski antinaučni stavovi imaju sa celom ovom pričom? Shvataš da sam, čak i u svom pitanju, pomenuo warmongering? Shvataš da moje pitanje nema nikakve veze sa tvojim odgovorom?

 

Zašto se trigerujete tako lako? It's embarassing.

 

Zašto ja uopšte trošim vreme na ovo? 

 

Obzirom da će verovatno uslediti neki link sa Obaminim dron-warom - hvala unapred. Pozdrav.

Link to comment

Daleko od toga da je Netanjahu pljuvao Obamu u tom obraćanju kongresa. To sebi ne bi niko dozvolio, čak je otišao što se kaže out of his way da pohvali Obamu da ne bi ispalo da je totalno onesided. 

Link to comment

Pa naravno je ga je šatro pohvalio na početku, to je politička korektnost, da ne kažem hipokrizija.

 

A onda je ceo govor posvetio tome da underminuje pokušaje Obame da se napravi sporazum. Obama čak nije hteo ni da se sretne sa njim tom prilikom. Prilično jasno se sećam toga, popriličan diplomatski skandal je bio. Sam poziv je bio od republikanskog spikera. 

 

Ko je sad naivan (namerno)?

Link to comment

cbs lazirao corona test sajt ... :isuse: sve laz i nikakvih testiva nije bilo

 

ja rezultate na mejl jos nisam dobila a trebala sam do danas

 

Edited by mustang
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...