Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

2 minutes ago, slepa živana said:

crkla mi je pegla proizvedena u istočnoj nemačkoj pre mog rođenja pa sad ne znam kako funkcioniše sve to s parom. recimo te pegle što su prestale da puštaju paru, jel one mogu i dalje da peglaju na suvo, kao u istočnoj nemačkoj, ili ne mogu više uopšte da se koriste? 

Kupi najjeftiniju, svakako ćeš je zalepiti drugi-treći put. :lolol:

  • Tužno 1
Link to comment
16 minutes ago, Zaboravan said:

Evo reklama 2599 u lindi. 

Ne može jeftinije. 

kupit ču za početak polovnu dok ne skupim dokumentaciju za lapcig

hvala u svakom slučaju :) danke, danke šen!

Link to comment

mene su ubedili da sjebava garderobu one tzv finije stvari, a da je ok za posteljinu, veš i tako to. pa sam odustao

bitan je broj i raznovrsnost programa, i kakav ima odvod(da li ima dozer koji praziš ili mu treba nekakav odvod)

Link to comment

ja sam uzela jednu shto pere i sushi, mislim da je neko ovde vec imao istu, pejsi mislim. tek proshle nedelje sam pustila sushenje prvi put, neki kratak program koji pere i sushi za oko sat, ie pere loshe a sushi onako, korektno, do nekog nivoa, shto je u ovo doba vlage i nemanja grejanja ok, pomaze. to cu da reshim normalnim pranjem bez sushenja, a onda da hitne stvari dodatno provlachim kroz ovaj, uglavnom je oprema za sportobe problem, ne postizava se. ostalo nisam probala, to su sve neki programi koji sushe 4-5 sati, a ja osecam potrebu da sedim pored mashine dok sushi, da mi ne zapali kucu ili ne znam shta, seljanka :lolol:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Ono što znam da kažu da je bolje izeti odvojene nego kombinovanu a s obzirom da veš mani već imamo treba nam samo što suši. E sad dal su baš toliki potrošači struje to nek kažu ovi što je imaju.

Link to comment

Zavisi koju masinu kupujes, to jest koju tehnologiju. Masine koje rade sa toplotnom pumpom mnogo manje trose nego ove druge ali one su i skuplje.

 

illustration consommation energie seche linge

 

=> Srednja potrosnja masine na kondezaciju : Izmedju 500 i 600 kWh (Classe énergétique B)

=> Srednja potrosnja masine sa toplotnom pumpom : Izmedju 200 i 260 kWh (Classe énergétique A++)

 

Ove cifre su sigurno nasminkane ali treba gledati razliku izmedju ove dvije tehnologije.

Edited by borris_
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Moća said:

Ono što znam da kažu da je bolje izeti odvojene nego kombinovanu a s obzirom da veš mani već imamo treba nam samo što suši. E sad dal su baš toliki potrošači struje to nek kažu ovi što je imaju.

cijenim da imas malo dijete i da si zatrpan vešom:D

ja sam imao nekakvu  polovnu švapsku koja je odlično radila  i nije uništavala veš , ali su računi bili grozni, razlika je baš baš. to je bilo prije 7-8 godina.

 

probaj , lako ćeš je se riješiti.

Link to comment
On 17.2.2022. at 10:31, ljuttko said:

U 29 novembra   tamo preko puta Botaničke bašte  otprilike ( malo ispod onog trgića sa spomenikom ) postoji mala prodavnica bele tehnike koja stiže iz Italije sa sitnim spoljnim oštećenjima , najviše ima mašina za veš , da biraš. Mašine imaju garanciju na ispravnost. Ja sam kupila indesit,  standardnu, ima podešavanje koliko obrtaja želiš i sto drugih opcija( meni recimo ne odgovara da mi centrifugira na 1000 jer  mrzim kad  se veš pregužva :DJedini problem je što sam treba da preteraš :)

 

Samo da i ja potvrdim iz iskustva sa tom radnjom i mašinom sa spoljnim oštećenjem: radila je redovno 2007-2015. te pauzirala koju godinu i od 2018. je ponovo u redovnoj upotrebi. Odlično pere, nikakve zamerke nisam imala. Ariston (neka podmarka od Indesit, ako ne grešim)

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Napokon je došlo vreme da se rastanem sa starim usisivačem.
To je bio ogroman onaj "hotelski" što liči na R2D2.
Jak je bio što kažu "dizao parket" no u međuvremenu je u stan došao "robot" Roomba a ovaj mučenik je počeo da se raspada...

Dakle ne treba mi ekstra jak usisivač kao ovaj prošli ali treba neki koji je kvalitetan u smislu da će da traje.
Ajde neke predloge dajte...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...