Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

"mala za ispod sudopere" mašina. pretpostavljam da je to, mahom "elektroluks" koju sam obično viđao na radnoj ploči kuhinje. one su dobre za samce ili par koji malo sudova troši. dok nas je bilo četvoro imali smo  klasičnu mašinu širine 60, sada imamo užu (45). dovoljno za par koji stalno ee i pije. mašina radi svakodnevno.

 

kod kupovine poslednje bitne su mi bile dve stvari: što duži garantni rok i da ima mogućnost programiranja uključenja, kako bi prala noću po jeftinijoj struji. izabrali smo "elin". imala je kvar u garantnom roku, momci su došli odmah. radi bez greške i nije bučna. sad, to je beograd drugo je palmaburg.

Link to comment

ta mala je vršila posao i kad nas je živelo četvoro u domaćinstvu. pa ne jede se svaki dan komplet ručak sa predjelom, supom, glavnim jelom i desertom

 

ona je bila neka bosch. fino je radila, do duše ispod sudopere

 

šerpe i lonce nije prala

Link to comment
24 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ta mala je vršila posao i kad nas je živelo četvoro u domaćinstvu. pa ne jede se svaki dan komplet ručak sa predjelom, supom, glavnim jelom i desertom

 

ona je bila neka bosch. fino je radila, do duše ispod sudopere

 

šerpe i lonce nije prala

e ovo

 

moram reci da je meni masina za sudove jedna od besmislenijih stvari

 

naravno da ima svoju ulogu

u restoranima raznim pre svega

u vecim domacinstvima

kapiram i kad neko ima malu decu

 

ali u mom slucaju, nas je najvise troje  bilo

vec posle nekoliko pokusaja sam prestao sa pokusajima da operem ove pomenute serpe i lonce u kojima se kuvalo, pzrilo nesto zajebanije

jer ili uglavnom ne opere dobro ili treba da radi na nekom duplo duzem programu nego inace

 

a za tanjire i tako to, moram da cekam najmanje dva, tri dana da je makar do neke mere napunim

nekako mi suludo da je ukljucujem za 3,4 tanjira i kasike

 

i onda se svelo da je koristim jednom do dva puta mesecno

ili kad nisam kuci neko vreme i(li) imam mnogo obaveza, pa nes tignem rucno i nakupi se

ili kad svrati veci broj gostiju

Link to comment

pa to, zato su ove manje vr’ ako je ćovek pragmatičan

 

ja sad imam neku gorenje koja imaprogram 1/2 pa kad nije puna ja je uključim na taj program

 

ne bi je dao ni za šta na svetu. ona je kraljica kuhinje

 

Link to comment
11 minutes ago, Moća said:

Sad gledam sirina 60 ali dubina moz da bude problem 57-58.

pa i malo da štrči nije strašno

:fantom:

 

 

e

ti beše u rentanok gajbi?

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

pa i malo da štrči nije strašno

:fantom:

 

 

e

ti beše u rentanok gajbi?

Rentana da. Ma nije bintno sto strci nego sto je stok od prozora nisko i moze da predstavlja problem.

Link to comment
10 hours ago, pbg12345 said:

e ovo

 

moram reci da je meni masina za sudove jedna od besmislenijih stvari

 

naravno da ima svoju ulogu

u restoranima raznim pre svega

u vecim domacinstvima

kapiram i kad neko ima malu decu

 

ali u mom slucaju, nas je najvise troje  bilo

vec posle nekoliko pokusaja sam prestao sa pokusajima da operem ove pomenute serpe i lonce u kojima se kuvalo, pzrilo nesto zajebanije

jer ili uglavnom ne opere dobro ili treba da radi na nekom duplo duzem programu nego inace

 

a za tanjire i tako to, moram da cekam najmanje dva, tri dana da je makar do neke mere napunim

nekako mi suludo da je ukljucujem za 3,4 tanjira i kasike

 

i onda se svelo da je koristim jednom do dva puta mesecno

ili kad nisam kuci neko vreme i(li) imam mnogo obaveza, pa nes tignem rucno i nakupi se

ili kad svrati veci broj gostiju

šta znam. meni je ovo treća. prva jebila "EI NIŠ", druga "midea", ova je "elin". kod prve dve bilo nas je četvoro, radila je svakog dana. i ova sada uz nas dvoje isto tako. desi se i da i ne može sve da se stavi. pitanje je koliko hoćeš da pereš na ruke. posle svakog pijenja kafe, čaja, soka, piva u mašinu idu čaše, šolje. jedino je malo zajebano kada stavljam ekspres lonac u nju. malo šta drugo može. po meni, ima jednaku upotrebnu vrednost kao i veš mašina.

Link to comment

ja sam se pogresno izrazio

poenta je da u mom/nasem slucaju nije nesto neophodno

objasnio sam i zasto

nikako je ne bih poredio sa masinom za ves, to je valjda od tih kucnih sprava "najobaveznija"

Link to comment



Dobio sam preporuku za Beko DF 26422 ona je oko 31-32 hiljade znaci nesto u tom rangu. Samostojeca mi treba, i citao sam da je minimum 12 servisa za udobno koriscenje. Boja nije bitna.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk




Da i ja sam ovde dobila istu preporuku, vrv od iste osobe :)

Imali smo nekih 12 godina (ne secam se tacno) Bosch svercovan iz Madjarske, dakle bez garancije i radila je makina kao sat. Svi ostali aparati u kuci su Bosch ovi veliki, a ova za sudove se pokazala kao savrsena, iako je bila srednjeg nekog ranga, tako da bih opet isti brend ili ev.Beko. Nista Gorenje i sl. niti portabl, to je za samce ili ljude koji ne kuvaju mnogo, ja isprljam cudo i brdo sudova samo dok kuvam, a tu su i konzumenti, pa ovi sto bi da pomognu, tako da samo normalna masina dolazi u obzir, dakle 12tica.
Link to comment

Mi imamo neki slican model Beko sudomašine, tad se činila kao najbolji izbor i radi evo već dve godine bez ikakvih problema, preporuka za njih. Iz više izvora sam čuo da su Gorenjeve mašine za sudove teški krš, dok im one za veš navodno i dalje nisu loše. 

Edit: Znam da je kad smo tražili bitan kriterijum bio da ima 3. prskalicu i da pere na višoj temperaturi.

Edited by mraki
Link to comment
  • Redoran changed the title to Bela Tehnika i mali kućni aparati

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...