Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Reakcija cuvara Krvave kapije je trebalo da bude barem slanje gavrana Generalstabu da je neka Arya Stark na kapiji ili isukanje maceva za uvredu i povredu casti njihove preminule Lady. 

 

Pa ne mogu ljudi da siđu sa onolike visine :D

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma mislio sam na stražare, poređane na onoj presmešnoj litici 5 metara gore. "Vređaš našu pokojnu gospu? Sad ćeš da vidiš, čekaj tu dok obiđem okolo, brzo ću ja..."

Link to comment

Za Stanisa je problem dvostruk. Dramaturški - bolje bi radio da je smešten na kraj prethodne epizode, koju bi zaokružio jače nego što je bio tanki pseudo-klifhenger na kraju. Ovako je ostala lepo koreografisana i režirana, ali tanka. Režiserski - kreće dobro i veličanstveno s kadrovima iz helikoptera, a završava se antiklimaktično s jurnjavom po šumi gde deluje kao da Vlada Divljana ima otprilike sto dvaes, a ne sto hiljada.

 

takodje bi bilo dramaturski bolje za one koji nisu citali knjigu da nam nisu pokazali pre spice melisandru koja govori stanisu da idu na zid jer se tamo bije bitka za westeros.

Link to comment

Pa bilo je nešto na tu temu bar, objašnjavao mu Davos pre mnogo epizoda, kada je došao onaj gavran. Ali da, malo podsećanja ne bi škodilo.

Link to comment

@Weenie

Navukao si me da ne pomislim na strazare.  :isuse:

 

Meni se ne svidja kada se u najavi upropaste iznenadjenje. Uostalom, 1/1 je bila scena najave pre 4 epizode (razgovor izmedju Melisandre i kraljice Selise).

Link to comment

Prekasno, khaleesi, pa još preobučena u Buffona :mad: Dok te mi verno čekamo sa GOT avatarima, ne podležući fudbalskoj... ovaj... nema veze. 

za ovo bih banovao po kratkom postupsku!!!

Link to comment

Tek sada pogledao 10 epizodu (imao neki osecaj da ce zesce zasrati , pa sve odlagao gledanje cekajuci neko bolje raspolozenje)

 

- Stanisov napad mi licio kao da su krstasi na putu na Jerusalim naleteli na neke cobane(njih stotinak) u nekom zaseoku pored Zajecara ...

- Poenta Brieninog putesestvuja  da vidimo  koliko je to Sizisofova misija i kako zivi obican svet van Kraljeve luke ... a ne njene super moci da nanjusi Starkove cerke i prebije na mrtvo psa ...

- Slazem se sa Vinijem da je onakva reakcija Tiriona jednostavno nemoguca bez naglog pomracenja uma (saznanje o Tisi) ...

- Brenov pohod treba da se dobro otegne , cisto da gledaoci bolje uvide misticnosti, jezu i pustos dalekog severa (na kraju i poentu starih bogova) a ne neku jeftinu akciju sa smehotresnim kosturima ... Cenim da je to (maksimalno zbrzanje) verovatno zbog straha da glumac koji glumi Brena u sledecoj sezoni ne nadvisi Hodora ...

Na zalost zavrsetak ove sezone nam samo nagovestava jos vece holivudsko sranje sledece ...

 

p.s. Stvarno sam se radovao planetarnoj popularizaciji serije , jer sam cenio da ce sa vecim budzetom stici samo bolji kvalitet , kad ono totalno suprotan efekat ...  :isuse:

Edited by Geograf
Link to comment

Čovek, problem pada kvaliteta je u predlošku, ja ti kažem. S neminovnim curenjem fentezija u triler-sapunicu, epski momenat će učiniti sve moguće stvari kičastim tj. holivudskim (holivud je inače in the epic making business, ako pitaš producente bilo čega što nije romcom, i to se oseća već godinama)

Link to comment

Pad kvaliteta u predlošku je primetan tek krajem treće knjige, a i tako je milion puta blaži nego u ovom sranju.

 

Ja bih da sa neka vlast sve njihove pisce najurio, pa neka iskopaju negde nekog ko ume da sastavi pristojan (originalan) dijalog. A da nije "You love him, no I don't, yes you do" ili "No, I don't believe you, yes you do".

Link to comment

Ja zavrsio prvu. Trebam da krenem drugu. Prva je od reci do reci prenesena u seriju.

 

 

[weeniemode]Nije bas, fali (kljucna) scena Hound-Sansa i onaj uspon Kejtlin i druzine uz brdo.[/weeniemode]

 

 

:D

 

Link to comment

Nisam ni znao da su je snimili, sad ovo vidim prvi put. Skroz kao one bbc-jeve ekranizacije Sekspira :D Ali sto su je izbacili stvarno mi nije jasno.

 

Z druge strane, onaj uspon do Eyriea je i trebalo izbaciti (cak i da su tehnicki/finansijski mogli da ga izvedu do jaja). Jeste da je, onako, kao iz neke bajke, i da bi lepo ilustrovao grandioznu opasnost tog mesta, ali moglo se i bez toga, a i smor je :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...