Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

RejtinziOvo je lose na nekoliko nivoa:1) GoT je slican Zici u smislu da ne mozes jednostavno da se ukljucis na pola sezone i odmah pohvatas sve sto ti treba za dalje pracenje. Verovatnije je da ce se novi gledaoci naci zbunjeni obimom radnje i brojem likova i otpisati seriju kao komplikovanu. Prva epizoda je zato bila kljucna u smislu gradjenja publike, sto im izgleda nije uspelo.2) Druga sezona je gotovo sigurna, ali budzet za istu ce delimicno zavisiti i od rejtinga. Ako ostanu prosecni (ili, ne daj Bobe, jos gori), nece biti para za neke vidjenije glumce za uloge Stannisa, Jaqena ili, ne znam... Polusake, niti za dostojno predstavljanje izvesnih bitki.I da ne ispadne da mracim previse, premijera u Engleskoj je oborila rekorde gledanosti. :)
ne bih ja previse brinula za rejting prve epizode. game of thrones ide u nedelju uvece na HBO. ponedeljkom ujutru se sve nove serije kace na HBO On Demand (koji imaju svi koji imaju i regularni HBO) pa mnogi preskoce nedeljnu premijeru ako ima nesto live na tv u to vreme. ako se neko napali da gleda na pola sezone, mocice da se ukljuci od prve epizode na on demand kanalu, drzace to hbo sigurno dugo.... Edited by paculla
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Čitam usto onu kritikinju iz NYTa na koju je popizdić dobio i grm. Malo da ilustrira fandom :D

Over the past few days I have received hundreds of e-mails and reviewed countless tweets taking issue with my review of the fantasy series “Game of Thrones”, which began Sunday night on HBO. When I say “taking issue,” I am speaking euphemistically. Most respondents were horrified or furious or both. The e-mailers have written long and impassioned defenses of the books by George R.R. Martin, on which the series is based, and of the fantasy genre in general. But they have also sent long and vitriolic attacks claiming that, in my negativity, I made it clear that I had no idea what I was talking about. I appreciate the economy of those readers who began and ended their comments: “You are a complete idiot.” Phrases like that constituted a whole subgenre of the online response. ...Amidst the commentary I received a total of three supportive notes from people I am currently looking into legally adopting
:lol:
Link to comment

I evo na Slateiu kako će oni stilski Daničino silovanje prometnuti u emancipaciju, od čoeka kojem su pokazali šes epizoda:

[Daenerys Targaryen's status as a sex slave to her barbarian husband isn't treated in a titillating way; their couplings are depicted rather coldly, as transactions or negotiations. (She makes Khal Drogo look at her face during sex to force him to see her as a person rather than as a receptacle.)

Link to comment
GRRM
Looks like I'll be writing the Battle of the Blackwater. David & Dan give me the easy stuff.
Ode budzet u tri lepe. Sad kad za ulogu Stannisa potpisu cuvara obliznjeg zooloskog vrta, a Davos i Mellisandre ce biti dve voluharice. <_<
Link to comment
ne bih ja previse brinula za rejting prve epizode. game of thrones ide u nedelju uvece na HBO. ponedeljkom ujutru se sve nove serije kace na HBO On Demand (koji imaju svi koji imaju i regularni HBO) pa mnogi preskoce nedeljnu premijeru ako ima nesto live na tv u to vreme. ako se neko napali da gleda na pola sezone, mocice da se ukljuci od prve epizode na on demand kanalu, drzace to hbo sigurno dugo....
Манија која влада међу мојим студентима гледе серије је потпуно упоредива са оном око Господара од пре десетак година са то разликом да су и студенткиње откинуле. Објавиће они скоро припреме и за трећу сезону.
Bar ima smisla za humor. :D Onaj "review" joj je bio stravicno uzasan. Nego, da ne ostane zakopano na dnu prosle strane:GoT dobija drugu sezonu
Добро је да осим што је дилеја поседује нешто, што је квалификује да буде критичар.
Link to comment

Nego, ja odgledao prvu epizodu jos jednom. Nisam siguran je li do bolje verzije (720p je keva, a GoT je tip serije koji stvarno profitira od lepih visualsa) ili zbog toga sto sam pokusao da izbacim knjige iz glave, tek - svidelo mi se jos vise nego prvi put. Tim Van Patten je majstor svog zanata a u glumackoj ekipi nema nijedne slabe tacke. Sto je najbolje, odavde moze samo da bude jos bolje. :)

Edited by Calavera
Link to comment

Kasno. Već sam pogledao. [samo 1 predlog]hau baut, da se ubuduće naglašava da li su u spojlerima komentari za kolege čitaoce ili su unutra predviđanja nas neuka koji nagađamo buduća dešavanja[/samo 1 predlog]mislim, sam sam kriv što sam otvarao rogerov spoiler ali ipak...

Link to comment

Sto se mene tice, ne vidim zasto bi predvidjanja vas neuka™ stavljali u spojlere. Ako ista, bilo bi zabavno videti sta vi mislite da ce se dalje desavati. :D

Link to comment

pa zbog ovih što će tek da gledaju. ja sam wire tiopik otvarao na kašičicu. čim primetim da je ekipa odmakla u komentarima dalje od mene odma' gasim.mada i nije toliko bitno u stvari.btw zanimljiv je pilot. dosta atmosferičan. volim to. bastard i peter dinklage su mi za sada najgotivniji likovi. kao i ono derište što pravi pizdarije i puca strelu bolje od viljema tela. a i deneris* i žmu joj, takođe. brata joj treba ubiti, naravno.*evo sad recimo, razmišljam ko je ona cica s kojom će da se povata u narednoj epizodi i cenim da drogo kao pravi šeik ima arem civilizovanih arijevskih riba. to me recimo malo nervira, što su dotraki baš nako orijentalni divljaci. to sam mrzeo i u LOTR filmu.

Edited by McCabe
Link to comment

A jeb'ga, onda bi cela tema bila u spojlerima. Moja je polisa da se o onome sto je prikazano na TV-u moze otvoreno raspravljati, dok bi se o buducim dogadjajima suskalo-buskalo u spojlerima. :D

Link to comment
bastard i peter dinklage su mi za sada najgotivniji likovi. kao i ono derište što pravi pizdarije i puca strelu bolje od viljema tela. a i deneris* i žmu joj, takođe. brata joj treba ubiti, naravno.
hahaha, pa svima su. Tirion, Ayra i Jon Show(ili bolje reci njegov direwolf Ghost :D) su i u knjizi najjaci likovi... posle covek jednostavno mora da zgotivi i Jamie Lannistera i Pseto :Hail: ... a ne znam zasto ljudi toliko ne gotive Viserysa. celokupna njegova psiohologija je toliko poremecena prosloscu da on ne moze drugacije da reaguje.najgori likovi u knjizi su Sansa Stark, onda ona sestra od Catelyn(ne mogu imena da se setim) i naravno Joffrey koji je i za negativca ipak previse antipatican
Link to comment

Catelyn sestra -> Lysa Arryinsamo za knjigoprocitaoce ;)

Uz te navedene meni je i Kejtlin preterano dosadan lik, otprilike ko Sansa u svetu odraslih. Ovo dvoje bar ubrzo nestanu iz price, a bojim se da nam prava beseda o zenama Stark tek predstoji.

Link to comment

Pa ne stvarno, jel' uživate u tome da kvarite ljudima gledanje bez ikakve potrebe, just for the lolz? Spoiler tag služi da se sakrije nešto što inače mora da se kaže, a ne ovako bezveze. Mogu ja sad da napravim listu smrti bitnijih likova u sledeće tri-četiri sezone, i da je stavim pod spoiler, pa ko klikne zajebo se <_<

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...