Jump to content
IGNORED

The Social Network (2010)


3opge

Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    23

  • Indy

    18

  • Ajant23

    15

  • fancy claps

    10

Zukerberg je nedefinisan kao lik. Sve što saznajemo o njemu, saznajemo iz uvodne scene. U nastavku on ništa ne radi, sve mu se dešava, njegovi pokretački motivi su nejasni. Ne znam kako na njega možemo da gledamo kao na pozitivnog lika, ne samo da nema ideju, on nema ni viziju, kao što je ovde napisano, jedan od gomile koji je iskoristio svoju šansu.Moje mišljenje je da bi film bio bolji da su ga pravili iz Eduardove vizure.

Edited by bad_lieutenant
Link to comment

Ovo je mogao biti Građanin Kejn 21. vijeka. Ali samo mogao. Dejvid Finčer ne samo da je zaboravio šta je radio devedesetih godina, već je izgleda zaboravio da je Građanin Kejn bio film o novinaru, a ne žurnalistički film. Samim nizanjem događaja ovo se pretvara u jedan veliki TV izvještaj, dok su ključni momenti prilično neefektivni. Prva i posljednja scena u filmu su očigledno smišljene da odrade taj simbolički dio posla koji je Orson Vels završio besprekorno. Kod Finčerove Društvene mreže vrijeme koje treba popuniti između početka i kraja kao da traje čitavu vječnost (skoro koliko i kontranapad srpske reprezentacije). Ali ipak je ovo prvi film o skoro kultnom fenomenu koji je okupirao i okupira sve više (mladih) života, stoga su pitanja o odnosu Fejsbuka i tehnologije, kapitala, društva nešto što tek postaje predmet interesovanja.

Edited by teacher
nedozvoljeno reklamiranje
Link to comment
Ovo je mogao biti Građanin Kejn 21. vijeka. Ali samo mogao. Dejvid Finčer ne samo da je zaboravio šta je radio devedesetih godina, već je izgleda zaboravio da je Građanin Kejn bio film o novinaru, a ne žurnalistički film. Samim nizanjem događaja ovo se pretvara u jedan veliki TV izvještaj, dok su ključni momenti prilično neefektivni. Prva i posljednja scena u filmu su očigledno smišljene da odrade taj simbolički dio posla koji je Orson Vels završio besprekorno. Kod Finčerove Društvene mreže vrijeme koje treba popuniti između početka i kraja kao da traje čitavu vječnost (skoro koliko i kontranapad srpske reprezentacije). Ali ipak je ovo prvi film o skoro kultnom fenomenu koji je okupirao i okupira sve više (mladih) života, stoga su pitanja o odnosu Fejsbuka i tehnologije, kapitala, društva nešto što tek postaje predmet interesovanja.
opet sve kuva od kultova i okupatorskih fenomena . falim Isusa sto nije napravio novog Kejna, posle Bendzamina Batona samo je jos to falilo.
Link to comment
opet sve kuva od kultova i okupatorskih fenomena . falim Isusa sto nije napravio novog Kejna, posle Bendzamina Batona samo je jos to falilo.
pusti to. idi citaj deckov blog. tamo mozes saznati i to da su 'hravti lukav narod' (osvrt na recentnu produkciju u hrvatskoj) te da 'u geopolitici kopnena sila uvek pobedjuje morsku' (kritika crnog labuda) ili da je 'po zizeku staljin spalio poslednju rolnu ivana groznog' (od kada je zizek istoricar film a ne filozof koji film koristi kao interpretativnu staku?). dalje nisam stigao ali i ovo je zlatni rudnik gluposti.
Link to comment
hahaha to je beše aleksandar dugin? inače omiljeni ideolog jednog domaćeg hiphop ansambla.
pojma nemam ali ostalo je bodrijar, fuko pa onda odjednom vajninger & ti mi sada otkrivas dugina. pravi nspm materijal. ovo je kao kada dejan djoric pise likovnu kritiku u pecatu. no bez sve sale treba nam jedan postmoderni fasista. od kada je dragos preminuo nemamo tu doslednog naslednika. doduse cini mi se da je ovo suvise vulgarno i neduhovito. vise je ovo kalem mudraca iz visokog. Edited by kim_philby
Link to comment

A Žižek mora biti istoričar filma da bi napisao da je posljednja rolna Ivana Groznog spaljena? Zanimljivo... znači ti si po profesiji jeftini provokator? Ili samo u slobodno vrijeme...Inače, ja ne pišem ''kritiku'' ili ''recenziju'', skoro sam si rekao, film je interpretativni model za određeni politički proces. Ako sam zbog toga fašista then so be it.E sad, ili sam nspm materijal ili sam postmoderni fašista? Ili je tebi to jedno te isto, čime nastavak rasprave postaje besmislen uslijed tovg neznanja ili ekstremističke paranoje...Fuko, Bodrijar, u čemu je problem, da nisu i oni fašisti? I nije Dugin jedina osoba koja je pisala o kopnenim i pomorskim silama, to se uči u svakom udžbeniku međunarodnih odnosa, pa i na Beogradskom Univerzitetu. Ja nisam ni čitao DUgina, čitao sam Džozefa Naja, američkog liberala koji to isto tvrdi.Pokušavaš da me diskvalifikuješ a nisi dovoljno upućen u to. Pokušaj ponovo.P.S.

vise je ovo kalem mudraca iz visokog.
ovo nije postmoderni, ovo je klasični fašizam.
Link to comment
A Žižek mora biti istoričar filma da bi napisao da je posljednja rolna Ivana Groznog spaljena? Zanimljivo... znači ti si po profesiji jeftini provokator? Ili samo u slobodno vrijeme...Inače, ja ne pišem ''kritiku'' ili ''recenziju'', skoro sam si rekao, film je interpretativni model za određeni politički proces. Ako sam zbog toga fašista then so be it.E sad, ili sam nspm materijal ili sam postmoderni fašista? Ili je tebi to jedno te isto, čime nastavak rasprave postaje besmislen uslijed tovg neznanja ili ekstremističke paranoje...Fuko, Bodrijar, u čemu je problem, da nisu i oni fašisti? I nije Dugin jedina osoba koja je pisala o kopnenim i pomorskim silama, to se uči u svakom udžbeniku međunarodnih odnosa, pa i na Beogradskom Univerzitetu. Ja nisam ni čitao DUgina, čitao sam Džozefa Naja, američkog liberala koji to isto tvrdi.Pokušavaš da me diskvalifikuješ a nisi dovoljno upućen u to. Pokušaj ponovo.
bolje jeftini provokator nego besramni samoreklamer <_< istina je da tvoje fasisticke (ajd da kazemo nacional-boljsevicke) paskvilice predstavljaju neko blago osvezenje u inace anemicnoj kritici u nas (ili preko reke) ali ti si dete sve pobrkao: i geopolitiku i filmsku teoriju i bodrijara i zizeka kao kada dobar kockar mesa spil karata. ukoliko moras da me pitas sta je problem sa bodrijarom a citao si zizeka (ili ne daj boze dzejmsona) onda ti stvarno u glavi vlada nevidjeni nered. dakle da si naleteo ovde na pokojnog ajanta on bi ti verovatno na onu prilicno plitku kritiku crnog labuda & restlera odgovorio nesto sto bi imalo neku meru digniteta. nesto tipa da se i najveci junak antike ahil oblacio u zensku odecu te da je izgledao kao prilicno dobra riba ali da mu je to samo bila potvrda maskuliniteta a onda bi te tukao nekim aristotelom. nazalost ovde smo ostali samo mi sitni provokatori & francuski djaci koji pajkicevce prepoznajemo cak i kada oni sami toga nisu svesni. dakle da ulazim u analizu diskursa koji istovremeno uspeva da bude i esencijalisticki (bugari kao narod su..., hrvati su..., muskarci su... i tako u nedogled) i postmodernisticki (pozivanje na nesretnog 'konacno dogadjaj' bodrijara) zahtevalo bi da lomim glavu oko tvoje nemoguce pozicije koja od tebe zahteva da ljubis i mladica i fukoa i republiku srpsku i postmodernu. to je vec stvar patologije od koje ti pravis politiku.a ako si od zizeka pokupio samo to da je 'tvrdio' da je rolna spaljena onda bi bilo bolje da se nisi pomerio od bulgakova.
Link to comment

Ja znam samo da Ratka Mladića nisi mogao da pokupiš sa mog bloga, jer se isti ne spominje. Doduše, nemam ni drugosrbijanski odnos prema Mladiću.Ti si u stvari nesposoban da razumiješ napisano ako ne pokušaša da me ubaciš u gotove kalupe koje si vjerovatno jednom nabubačio za neki ispit na fakultetu. Meni je jasno da mediokriteti nisu sposobni da razmišljaju out-of-the-box, što je i poenta Žižekovog promišljanja filma.Tvoj je problem zapravo što se ja ne uklapam u ono što ti očekuješ da čuješ. Ja nisam ''ajant'', i ne mogu ti pomoći.

ti si dete sve pobrkao: i geopolitiku i filmsku teoriju i bodrijara i zizeka kao kada dobar kockar mesa spil karata
ti si kao loš ''kockar'' izgleda propustio da to upravo čini Daglas Kelner, po čijem nazivu knjige je blog i dobio ime. E sad, DAGLAS KELNER, profesor Univerziteta u Kaliforniji, i na listi Dirty Thirty najgorih MARKSISTA u SADu to čini...hajde da zanemarimo da ja nisam izmislio metodologiju (koju ti nazivaš pilom karata) nego da sam je preuzeo od Kelnera, ona je NAUČNO POTPUNO UTEMELJENA. Hajde ipak da se zapitamo kako ti, toliki poznavalac filma, možeš osobu koja je naziv bloga dala po knjizi mislioca frankfurtske škole treće generacije nazvati fašistom i pajkićevcem?Samo ako si totalni ignorant, kao što jesi. Da si me nazvao prljavom komunjarom pa da razumijem. Ovako ispadaš nadrealno glup. Ja sam fašista koliko je to i Žižek. Nepristojno je, a onda i prilično glupavo, da nekoga nazivaš pajkićevcem a nisi ni pročitao blog. Edited by Zoon
Link to comment
Ja znam samo da Ratka Mladića nisi mogao da pokupiš sa mog bloga, jer se isti ne spominje. Doduše, nemam ni drugosrbijanski odnos prema Mladiću.Ti si u stvari nesposoban da razumiješ napisano ako ne pokušaša da me ubaciš u gotove kalupe koje si vjerovatno jednom nabubačio za neki ispit na fakultetu. Meni je jasno da mediokriteti nisu sposobni da razmišljaju out-of-the-box, što je i poenta Žižekovog promišljanja filma.Tvoj je problem zapravo što se ja ne uklapam u ono što ti očekuješ da čuješ. Ja nisam ''ajant'', i ne mogu ti pomoći.ti si kao loš ''kockar'' izgleda propustio da to upravo čini Daglas Kelner, po čijem nazivu knjige je blog i dobio ime. E sad, DAGLAS KELNER, profesor Univerziteta u Kaliforniji, i na listi Dirty Thirty najgorih MARKSISTA u SADu to čini...hajde da zanemarimo da ja nisam izmislio metodologiju (koju ti nazivaš pilom karata) nego da sam je preuzeo od Kelnera, ona je NAUČNO POTPUNO UTEMELJENA. Hajde ipak da se zapitamo kako ti, toliki poznavalac filma, možeš osobu koja je naziv bloga dala po knjizi mislioca frankfurtske škole treće generacije nazvati fašistom i pajkićevcem?Samo ako si totalni ignorant, kao što jesi. Da si me nazvao prljavom komunjarom pa da razumijem. Ovako ispadaš nadrealno glup. Ja sam fašista koliko je to i Žižek. Nepristojno je, a onda i prilično glupavo, da nekoga nazivaš pajkićevcem a nisi ni pročitao blog.
pa kakve veze ima kako ti se blog zove? ovo je kao vonegatova noc majke! pa ti u stvari sve vreme radis za 'nase' ali si prinudjen stancovati naci propagandu. dvostruki spijun gotovo ko moj imenjak. ostavljas sifre tu i tamo. onako cisto da te malo poducim: ti jesi pajkicevac bas zato sto za mudraca iz visokog od leve misli i postoji samo frankfurt i nista vise. kriticka teorija all the way. eto priznajem: potpuno sam prevideo suptilni linak koji te razotkriva kao antifasistu ili ne daj bobe komunistu. ja priznajem da mediokritetski nisam u stanju da mislim dalje od toga da kada neko napise da su za stvarne cetnicke zlocine danas krivi partizanski navodni zlocini nekad vec toga vrlo lako stavim u jasno obelezenu kutijicu.
Ako u takvom ključu posmatramo Žižekovu kritiku navodno samo srpskih zločina, onda je Žižek doveden u situaciju u kojoj se suočava sa Srbinom u sebi, i to čini Ćustić vrlo uspješno. Srbin u tom slučaju čini zločine devedesetih da bi dokazao da ih je Slovenac činio četrdesetih. Slovenac se prepustio magiji jouissance, i neminovno je pristigla kazna u obliku Slobodana Ćustića. Uostalom, ne liči Žižek na četnika bez razloga! :)
btw, rekoh nacional boljsevik (rankovicevac, mladicevac...). edicka limonov revisited.
Link to comment
ti jesi pajkicevac bas zato sto za mudraca iz visokog od leve misli i postoji samo frankfurt i nista vise. kriticka teorija all the way.
da te i ja nešto podučim, Bodrijar, Fuko, Delez i Žižek NISU FRANKFURTOVCI već francuska škola okupljena oko Žaka Lakana. Tako da ti i taj jadan pokušaj kojim iz zanimljivog stila kriješ neznanje, i očajnički pokušavaš da me ukalupiš, nije baš uvjerljiv.DObro je bar da si citirao ono čime ja navodno opravdavam nečije zločine, jer se jasno vidi da em tu nema opravdanja ni za koga, em je dokaz da sam još ponešto pročitao od Žižeka, tako da samog sebe sistematski pokopavaš.Uostalom, ja još nisam vidio šta ti konkretno misliš o nekom filmu, do sada si se razbacivao praznim floskulama i etiketiranjem, ali nikako da čujem ŠTA TO NIJE ISTINA u nekoj mojoj analizi.I ne znam zašto ti brineš za Visoko, ipak je tvoj Daragan Marinković Maca visočka, ja sam visoka škola, tvoje lokalne doskočice samo prikrivaju da u stvari ne možeš da dokažeš da sam rekao nešto neistinito.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...