Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

jebo ti ovake leaks kad nema nista o nama, lifestyle of serbian leadership
Polako. Videćemo da li su u pravu žutoštampaši kad kažu da je Risbo derpe i da je u vezi sa Šaperom.
Link to comment
meni je takođe vrlo slatko kako ovo demantuje 9/11 teoretičare koji su nas donedavno ubeđivali kako je moguća apsolutna kontrola svetskih medija od strane usa establišmenta, a evo ih curi im pa preliva. naravno, teoretičari će sad da krenu s pričom da je to namerno pušteno, i da je asange cia agent ili tako nešto.
... upravo. Fora kod pristalica zavere (bilo koje) je mogucnost okretanja i deformisanja njihove nadasve elasticne konstrukcije u sve pravce a bez pucanja iste.
Link to comment
Murdochovi masmediji jutros:"WikiLeaks: China ready to abandon North Korea"Divnih li slučajnosti i ničim izazvanih spletova srećnih okolnosti u proteklih sedam dana....
Ceka se Serbia ready to abandon Kosova :s_a:
Link to comment
Ja se sve nadam da čuvaju neke velike moneyshotove za naredne dane i da su ovo bili samo tizeri.
Nešto čujem da Guardian večeras pušća beogradske papire?spremajte kokice
Link to comment
B92:Vikiliks: Dodik, Kosovo, BiH...

Prema američkim dokumentima koje je objavio Vikiliks Milorad dodik je podržao ahtisarijev plan za Kosovo.Premijer Republike Srpske Milorad Dodik je čak američkim diplomatama najavio priznanje Kosova posle takve odluke Saveta bezbednosti UN. Prema navodima diplomatske prepiske pomoćnik američkog državnog sekretara za Evropu i Aziju Denijel Frid je u Zagrebu s domaćinima podelio i informaciju kako mu je Dodik kazao da podržava Ahtisarijev plan o Kosovu. Hrvatski mediji danas objavili su izvode tajnih dokumenata sa sajta Vikiliks koji se odnose na region. Hrvatski mediji i dalje se bave poverljivim dokumenatima američkih diplomata koji su završili na sajtu "Vikiliksa", a koji se odnose na pojedine balkanske zemlje i političare. "Jutarnji list" danas objavljuje sadržaje nekih od 1.686 poruka koje su iz Zagreba slale američke diplomate u Vašington , a koji su završili na toj Internet strani. "Premijer Ivo Sanader zabrinut je oko sve većeg ulaganja ruskih kompanija u BiH, i pomoćniku državnog sekretara uručio je non-paper o hrvatskim stavovima o Rusiji“, piše u poruci američke ambasade u zagrebu vašingtonu iz 2007.U poruci se prenose i mišljenja hrvatskih političara o političarima u regionu. „Silajdžić je jedan staromodan političar koji živi u devedesetim godinama i želi da probleme BiH reše druge države. Silajdžić se protivi dogovoru koji je postignut s bivšim premijerom Federacije Terzićem oko gradnje Pelješkog mosta, rekao je Sanader", navodi se u belešci američke ambasade koja je 10. maja 2007. upućena u Stejt Dipartment nakon odvojenih sastanaka tadašnjeg predsednika i premijera Stjepana Mesića i Iva Sanadera i ministarke spoljnih poslova Kolinde Grabar-Kitarović s pomoćnikom američkog državnog sekretara za Evropu i Aziju Denijelom Fridom u Zagrebu. Sanader upozorio da će "u slučaju iseljavanja Hrvata iz BiH i izdvajanja Republike Srpske doći do stvaranja opasne male islamske države u Europi",s čime se, kako se navodi i belešci, složio i Mesić. Američki diplomata Frid je tada rekao da ne dolazi u obzir stvaranje trećeg entiteta u BiH, već da se tamošnji Hrvati obrate za pomoć ambasadi SAD u Sarajevu.

Link to comment

nije zavera. Ovo ti je klasičan spy game. 1. ubace se nekolike tabloid vesti /gadafijeva medicinska sestra, Berluskonijeva sklonost ka tulumarenju, Putinov superego/, potpuno nebitnih dojava /svatovanje u arapa/2. u to se umeša nekoliko "bombi" koje apsolutno teraju vodu na USA vodenicu /Iran, Koreja/3. podmetne se trećoj strani da objavi, pomogućstvu onima koji su najdalje od Bele Kuće4. krene se sa demagoškom osudome sad, neka sam ja i najveći paranoik na ovome svetu, i neka sve ovo što sam napisao nije tačno, teško će me iko uveriti da bi USA i njene obaveštajne službe mogle dozvoliti da im se Wikileaks svinjarija dogodi 2x u ovako kratkom vremenskom roku. Ako jesu onda ih to svrstava u red teških glupana. Činjenica da je simpatični Švedjanin i dalje živ i zdrav posle prvog wikija mi je krajnje upitna. Isto kao i podatak da sve objavljene leakove autorizuju 4 velike medijske kuće. Po defaultu, štoonokažu ameri, ovo bi značilo udruživanje radi neprijateljskog delovanja protivu spoljne politike USA. /medijske kuće + Wikileaks/Alternativa ovome je da su zaista Američki obaveštajci /i kontrobaveštajci/ dovoljno glupi /ili dovoljno bušni/ da im svakih par godina nekoliko stotina hiljada relativno poverljivih dokumenata ugleda svetlost dana. Da Džilijan ima sposobnosti 1og Jamesa Bonda. Da sve zemlje Zaliva voisitnu mole Amere da ih reše gadnih Perzijanaca bez obzira što bi u takav haos bile uvučene sve odreda, da se Kina ustvari zalaže da im Ameri postanu prve komšije na mala vrata, da je Dodik ustvari legalista spreman da prizna Kosovo, da je Sanader teski šovinista spreman da žrtvuje hrvatske interese u Bosni na račun blokiranja nastanka "opasne male islamske države u Evropi"....itd itd....

Link to comment
? Oklen si to čuo?
Kaye mi riba koja to prati za u novine da je videla na Gardijanu, ali sada nije tu da je pitam gde.@Steins: ne vidim potrebu da se tebe u išta uverava. CIA ima dokumentovanu istoriju blundera, a suprotno uvreženom mišljenju, Amerika bi ipak malko oklevala pre nego što bi prosula mozak najčuvenijem net aktivisti na svetu. Ako ti je potrebno da doživljavaš američke obaveštajce kao omnipotentna bića sa Ganimeda, a Ameriku kao zemlju koja bi bila spremna da udari na Wikileaks i četiri globalna medijska powerhouse-a, samo izvoli, ali to je greška u razmišljanju koja vodi u konspirologiju. Jednostavno nema potrebe za time, zašto se lepo ne zavališ i ne uživaš u posvemašnjoj idiotiji birokratije koja je dovela do ovog....ne znam kako da ga nazovem...čuda. Edited by vasudeva418
Link to comment
×
×
  • Create New...